• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Bergmanssen

PS3 a kabel HDMI , prosze o pomoc

Pytanie

Witam , mam do was takie zapytanie odnosnie konsoli PS3 , jeżeli podłącze PS3 pod płaski telewizor to musze kupić specjalny kabel HDMI do PS3 ? Czy juz wystarczy ten kabel HDMI z płaskiego telewizora do PS3 ? Bo niewiem , z góry dziękuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Nie ma czegoś takiego jak specjalny kabel HDMI do czegokolwiek, wszystkie są uniwersalne. Można jedynie zwrócić uwagę na wersję kabla (najnowsza to 1.4, a PS3 obsługuje max 1.3), więcej znajdziesz na google, choć pewnie i tak w sklepach są tylko te najnowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.01.2013 o 19:18, Bergmanssen napisał:

Witam , mam do was takie zapytanie odnosnie konsoli PS3 , jeżeli podłącze PS3 pod płaski
telewizor to musze kupić specjalny kabel HDMI do PS3 ? Czy juz wystarczy ten kabel HDMI
z płaskiego telewizora do PS3 ? Bo niewiem , z góry dziękuje za odpowiedz


Płaski telewizor to jest LCD czy Plazma ? Poza tym, niema to żadnego znaczenia. Nowsze telewizory mogą po prostu obsługiwać nowszy standardu HDMI. Ale HDMI jest na tyle fajnym kabelkiem, że obsługuje swoje standardy starszej daty. HDMI to HDMI i nie ma znaczenia jaki kabel i której firmy kupisz. Są kable po 19 zł i są o wiele lepsze od tych co sprzedają po 70 - 100 zł. Jeśli zależy ci na bardzo dobrej jakości przesyłanego sygnału, to polecam kupić kabel z pozłacanymi lub złotymi wtykami. Kabel odpowiednio długi, ale też nie za długi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.01.2013 o 20:40, vegost napisał:

Jeśli zależy ci na bardzo dobrej jakości przesyłanego sygnału, to polecam
kupić kabel z pozłacanymi lub złotymi wtykami.


To teraz pojechałeś po bandzie :D Wiesz, że to nie ma żadnego znaczenia? To tylko zwykły marketingowy bełkot, nie sprawia to różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.01.2013 o 20:40, vegost napisał:

> Witam , mam do was takie zapytanie odnosnie konsoli PS3 , jeżeli podłącze PS3 pod
płaski
> telewizor to musze kupić specjalny kabel HDMI do PS3 ? Czy juz wystarczy ten kabel
HDMI
> z płaskiego telewizora do PS3 ? Bo niewiem , z góry dziękuje za odpowiedz

Płaski telewizor to jest LCD czy Plazma ? Poza tym, niema to żadnego znaczenia. Nowsze
telewizory mogą po prostu obsługiwać nowszy standardu HDMI. Ale HDMI jest na tyle fajnym
kabelkiem, że obsługuje swoje standardy starszej daty. HDMI to HDMI i nie ma znaczenia
jaki kabel i której firmy kupisz. Są kable po 19 zł i są o wiele lepsze od tych co sprzedają
po 70 - 100 zł. Jeśli zależy ci na bardzo dobrej jakości przesyłanego sygnału, to polecam
kupić kabel z pozłacanymi lub złotymi wtykami. Kabel odpowiednio długi, ale też nie za
długi.



Hehehe. Wiesz co to jest sygnał cyfrowy? Z konsoli kablem HDMI "biegnie" sygnał w postaci zer i jedynek i taki też wchodzi do telewizora. Czy użyjesz kabla za 5zł, czy za 5000zł efekt będzie taki sam. To tak w ogromnym uproszczeniu abyś miał jasność co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.01.2013 o 09:39, Azvar napisał:

To teraz pojechałeś po bandzie :D Wiesz, że to nie ma żadnego znaczenia? To tylko zwykły
marketingowy bełkot, nie sprawia to różnicy.


Ma różnice. Podłącz sobie kabel bez tłumienia zakłóceń a ten z tłumieniem. Zaraz zobaczysz jaką to ma kolosalną różnice na jakość sygnału i na wszystkie możliwe oddziaływania zewnętrzne. Tym inne urządzenia w domu. Właśnie po to się pozłaca wtyki połączeniowe. Tak samo jak się ekranuje innego rodzaju kable czy to od słuchawek czy innych rzeczy. Długość też ma znaczenie bo nie ważne czy to połączenie cyfrowe czy analogowe, sygnał też maleje i jest co raz słabszy na dłuższych odcinkach. Dlatego kable bez ekranowania są jeszcze gorsze a po 20 m po prostu zdycha jakość i trzeba użyć regeneratora sygnału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Poponuję poczytać m.in. http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,11707254,Nie_daj_sie_nabrac__czyli_dlaczego_tanie_i_drogie.html :) Takich artykułów jest mnóstwo, pozłacane wtyki i niby lepsza jakość sygnalu to marketingowy bullshit mający na celu wprowadzić ludzi w błąd, że potrzebują tego. Pozłacane końcówki w kablach HDMI (o ile rzeczywiście pozłacane, a nie tylko pomalowane jakąś złotopodobną substancją) tak na prawdę zwiększają jedynie ich wytrzymałość, a i to w warunkach ekstremalnych, a nie domowych. Owszem, dobrze jest kupić kabel znanej firmy (zamiast chiński chłam), ale nie ma sensu przepłacać za coś, co po prostu nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gazeta.pl ? :) Powodzenia. Wiem swoje po swoich doświadczeniach z kablami, tv itp i po opiniach ludzi obeznanych z obszaru audio i video. A złoto najlepiej nadaje się w komputerach. U mnie na elitce po prostu działa cuda, w końcu nie słyszę przebicia z tunera tv : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.01.2013 o 16:07, vegost napisał:

Gazeta.pl ? :) Powodzenia. Wiem swoje po swoich doświadczeniach z kablami, tv itp i po
opiniach ludzi obeznanych z obszaru audio i video. A złoto najlepiej nadaje się w komputerach.
U mnie na elitce po prostu działa cuda, w końcu nie słyszę przebicia z tunera tv : )


Ty nie rozumiesz... Kabel HDMI jest tak skonstruowany, że po prostu albo będzie przesyłać sygnał perfekcyjnie (choćby to był najtańszy kabel), albo WCALE. I tyle w temacie. Chcesz sobie dalej wierzyć w te bujdy, proszę bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam , kolega Avzar napisał że kabel HDMI 1.3 to jest max możliwosci na PS3 , bo juz 1.4 mi niepójdzie , niechodzi mi oto bo pewnie ma racje , mi chodzi tylko oto jakim waszym zdaniem jest najlepszy kabel HDMI czy to symbol 1.1 czy symbol 1.3 bedzie tak sama odtwarzac dobra grafike do gier ? Prosze o waszą opinie drodzy forumowicze . Obecnie gram w 2 gry na PS3 Far Cry 3 i Sleeping Dogs super gry , w sumie w far Cry juz jest bardzo daleko a w Sleeping Dogs jestem na początku ale gierki super , wczesniej przeszłem Asassins Creed 3 i wiele innych gier , jutro własnie sie wybieram po ten kabel HDMI do sklepu wiec poradzcie mi jaki kupic najlepiej oki . Dużo osób mówi żeby nie patrzec na cene czy to kosztuje 10 zł czy 100 zł , sam juz niewiem jaki najlepiej kupic , sory jak moze sobie myslicie ze pisze tu jakis frajer co niema pojecia o takich rzeczach , bo niektórym osobom sie to wydaje dziecinnie proste a mi nie dlategto pytam was o porade , pozdro asy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/ cięcie

Cokolwiek weźmiesz będzie działać, tylko nie przesadź z ceną, bo wtyczka może zostać ci w gniazdku, mówię o najtańszych kablach.

W skrócie standard 1.4 to: kanał zwrotny audio, kanał ethernet i obsługę sygnału 4K, 3d przez HDMI.

Także jeśli nie masz żadnego urządzenia, które by to wykorzystywało, to po prostu tego nie zauważysz. Sygnał wizji i tak przejdzie.

Poza tym konsola puszcza sygnał 3D, także kabel 1.4 będzie działał ;) chociaż robi to w dziwny sposób;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam , własnie niedawno wróciłem ze sklepu z kablem HDMI i go podłączyłem do PS3, powiem wam że efekt widac gołym okiem , super grafika , wczesniej od 2010 r od sierpnia miałem podłączonego do AV PS3 i grafika niebyła taka super jak na HDMI , można powiedziec że grafika na HDMI jest taka sama jak najlepsza grafika na kompie , ja nie widze różnicy . Troche pózno sie dowiedziałem że mozna podlaczyc Ps3 do HDMI ale jak to mówią lepiej pózno niz wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować