Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PlayStation 4 - temat ogólny

3538 postów w tym temacie

Dnia 06.01.2016 o 14:25, RemsseyRey napisał:

Czyli muszę płacić za internet i możliwość grania przez internet na PS4?


Prawda, że wybornie? Witamy w tej generacji - podobno musisz też płacić za prąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2016 o 17:57, Shinigami napisał:

> Czyli muszę płacić za internet i możliwość grania przez internet na PS4?

Prawda, że wybornie? Witamy w tej generacji - podobno musisz też płacić za prąd.

Akurat ta twoja sarkastyczna odpowiedź jest strasznie chybiona. Płacąc za prąd zyskujesz możliwość podłączenia się do czegokolwiek. Kupujesz konsole płacisz za nią kupujesz grę z możliwością gry przez internet płacisz za tę grę, płacisz za internet żeby podłączyć się do sieci i móc grać przez internet więc dlaczego muszę jeszcze płacić żeby zagrać w grę którą kupiłem, tak to wygląda w przypadku gier typu Battlefield, Battlefront czy innych które opierają się na grze sieciowej, nie mając internetu nie zagrasz nawet jak masz plusa, chyba że jest inaczej. Z tego co słyszałem na konsoli PS3 gra online była za darmo, nie trzeba było kupować żadnego plusa ;)
Dziękuję za zainteresowanie się moim postem i pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, zauważ tylko, że na konsoli również możesz przeglądać internet, ściągać łatki do gier, słuchać muzyki, korzystać z wersji demo - bez wykupionego plusa (przynajmniej teraz - kto wie co przyniesie przyszłość) - płatny online to nic innego jak kolejny tani (dobra może nie) chwyt który ma podbić zyski z abonamentu, bowiem czasy gdy wszyscy byli zachwyceni grami które dostawali w ramach owej opłaty, chyba już bezpowrotnie minęły.

Teraz wyobraź sobie, że w niektórych krajach (zdaje się nawet w Polsce) masz dostęp do internetu za darmo! Wtedy zostaje tylko opłata za online ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.01.2016 o 18:53, Kirabaxior napisał:

GTA V jeśli nie grałeś. Dobra gra, w strzelaniu jest auto-aim(sam namierza Ci przeciwników)
i ogólnie gra się dobrze.
Sprawdź kolekcję uncharted, bo to gry które warto znać a w dodatku nie są jakoś przesadnie
trudne. Odnajdziesz się.
Ze slasherów God of War 3.



Dzięki za podpowiedź, wypróbuję na początek jedną z tych pozycji. Mam nadzieję, że nauczenie się gry na padzie nie będzie zbyt skomplikowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzialem konsole za 1500-1600 w mediamarkt(?) i saturnie z padem i battlefrontem/fifą. ;] Myślę że bardziej się opłaca bo pad kosztuje chyba ze 150zł a gra na pewno ponad 200zł (nie orientuję się jeszcze w cenach konsolowych ale tanio nie jest) ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2016 o 18:30, RemsseyRey napisał:

Widzialem konsole za 1500-1600 w mediamarkt(?) i saturnie z padem i battlefrontem/fifą.
;] Myślę że bardziej się opłaca bo pad kosztuje chyba ze 150zł a gra na pewno ponad 200zł
(nie orientuję się jeszcze w cenach konsolowych ale tanio nie jest) ;]

Zwykły bundle, żadna okazja. Każdy zestaw PS4 zawiera pada, bo jak można inaczej? Używka Battlefronta to około 130/140 zeta, wnioski wyciągnij sam.

@kaczek93

Jeśli to wersja 1 TB bierz śmiało. Dokup do tego na popularnym portalu aukcyjnym kilka używek. Starsze gry jak TLOU, GOW3, Destiny czy Infamous to wydatek rzędu 70zł/szt. Wyjdziesz na tym lepiej niż na większości bundli z MM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie zakupiłem PS4, po roku oczekiwań na poprawioną wersję z matową obudową (CUH-1216). Nowe PS4 trafi do mnie prawdopodobnie już w tą środę. I teraz mam do was pytanie. Co w pierwszej kolejności ograć? Na razie mam pożyczone UFC, które podobno jest średnie. PS3 nie miałem bo nie widziałem sensu wchodzić w starą generację. Więc po raz kolejny pytanie do Was co ograć? (chodzi mi o exy) Jakie jeszcze akcesoria kupić? Opłaca się inwestować w kamerkę czy lepiej drugiego pada? PS Plus za miesiąc prawdopodobnie wykupie jak zorganizuje sobie dobry router ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2016 o 18:46, sylwasss napisał:

Wreszcie zakupiłem PS4, po roku oczekiwań na poprawioną wersję z matową obudową (CUH-1216).
Nowe PS4 trafi do mnie prawdopodobnie już w tą środę. I teraz mam do was pytanie. Co
w pierwszej kolejności ograć? Na razie mam pożyczone UFC, które podobno jest średnie.
PS3 nie miałem bo nie widziałem sensu wchodzić w starą generację. Więc po raz kolejny
pytanie do Was co ograć? (chodzi mi o exy) Jakie jeszcze akcesoria kupić? Opłaca się
inwestować w kamerkę czy lepiej drugiego pada? PS Plus za miesiąc prawdopodobnie wykupie
jak zorganizuje sobie dobry router ;)


Jeżeli nie grałeś w gry z PS3 to warto zakupić " Uncharted Kolekcja Nathana Drake''a " i przejść wszystkie trzy części przed premierą czwórki. Można też pograć w " God of War III ", choć tutaj przydałaby się znajomość poprzednich części. Warto też zagrać w " The Last Of Us ".
Jeżeli już koniecznie chcesz gry tylko na PS4 to polecam " Bloodborne ", " The Order 1886 " ( może i liniowa ale ma świetny klimat i uniwersum ), " Infamous Second Son " i ewentualnie " Killzone Shadow Fall ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bloodborne - w zasadzie najlepszy exclusive wydany do tej pory, oczywiście zakładając, że nie jesteś uprzedzony do gier tego typu,
Uncharted 3in1 / The Last of Us / GoW 3 - tytuły z poprzedniej konsoli z którymi zdecydowanie warto się zapoznać,
The Order 1886 / Until Dawn - tak na dokładkę, jeżeli znajdziesz je w dobrej cenie (co nie jest takie trudne) dlaczego nie?
Disgaea 5 - jRPG, nie dla wszystkich, pograłem trochę, fanem gier tego typu nie jestem, jednak potencjał jest,

Więcej w tym roku (miejmy nadzieję) - o multiplatformach nie wspominam - z tym poradzisz sobie sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje koledzy za propozycje, na pewno przyjże się tym grą. Jak ktoś chce to może mnie dodać do znajomych :P Nick PSN: SIG-SauerS. Na razie mam tylko UFC i parę dem, ale w przyszłości zaopatrzę się w więcej tytułów to można będzie pograć coś razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jakbyś szukał czegoś stricte "online" spróbuj "Warframe" gierka. Ninja w kosmosie, za darmo - gra do masowego łupania przeciwników z innymi graczami, można też solo. I kolejność exów ja bym zaczął od Bloodborne, ale jakby nie Twoje klimaty to może InFamous? Ohhh, ja bym chciał być na Twoim miejscu i mieć możliwość ponownego przejścia "po raz pierwszy" tych wszystkich exów. Miazga. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2016 o 08:24, Deturis napisał:

I jakbyś szukał czegoś stricte "online" spróbuj "Warframe" gierka. Ninja w kosmosie,
za darmo - gra do masowego łupania przeciwników z innymi graczami, można też solo.


Na pewno sprawdzę, dzieki ;)

Dnia 15.01.2016 o 08:24, Deturis napisał:

I
kolejność exów ja bym zaczął od Bloodborne, ale jakby nie Twoje klimaty to może InFamous?
Ohhh, ja bym chciał być na Twoim miejscu i mieć możliwość ponownego przejścia "po raz
pierwszy" tych wszystkich exów. Miazga. :)


No właśnie dziś kupiłem Infamous Secon Son bo trafiło się troche gotówki. I powiem że wykorzystanie pada od PS4 to jest po prostu mistrzostwo. Sama gra też bardzo ciekawa. Później właśnie będę polował na Bloodborne i The Last of Us ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja kolekcja nieco się powiększyła. Teraz kupiłem i w sumie już ograłem The Last Of Us, dokupiłem też kolekcje Uncharted ;)
No i korzystałem z promo na PS Store gdzie dokupiłem bardzo poszukiwanego przeze mnie Madden NFL 16 :D NHL 15 tez wpadło za 40 zł :D Myślę że się opłacało :P Na chwilę obecną mam:

- UFC
- The Last Of Us
- Infamous Second Son
- Uncharted Kolekcja Nathana Drake''a
- Madden NFL 16
- NHL 15

Zakupy na przyszłość:

- Bloodborne - must have
- Uncharted 4 - must have
- Until Dawn - trzeba ograć, postaram się o tanią używkę
- DriveClub

O The Order 1886 nie słyszałem pochlebnych opinii, możliwe że kupię używkę za jakiś czas, ale zbytni mi się nie spieszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.02.2016 o 20:03, sylwasss napisał:


O The Order 1886 nie słyszałem pochlebnych opinii, możliwe że kupię używkę za jakiś czas,
ale zbytni mi się nie spieszy :D


Też nie słyszałem dobrych opinii ale tanio kupiłem używkę i gra, pomimo liniowości, bardzo mi się podobała. Przede wszystkim jest klimat, pewien zamysł artystyczny oraz ciekawe uniwersum i muszę przyznać, że chętnie zagrałbym w kontynuację bo bardzo chciałbym połazić po tym Londynie.
Jako minus muszę wymienić " walkę " z

Spoiler

wilkołakiem

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych, którzy mają PS Vita i PS4 - jak wygląda ta gra zdalna? Tzn. włączenie PS4 i przesyłanie obrazu z PS4 na konsolę PS Vita. Nie ma żadnych problemów ze sterowaniem? Wszystkie gry są z tym kompatybilne, czy tylko część? I jak wygląda przesyłanie dźwięku? Będzie on się wydobywał z głośników telewizora, czy konsoli PS Vita?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie gry są z tym kompatybilne (na ekranie Vity widzisz po prostu to, co jest wybrane w PS4, łącznie z menu systemowym) i dźwięk wydobywa się z Vity.
Mając PSV możesz też aktywować ją jako drugi pad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2016 o 19:20, Harrolfo napisał:

Wszystkie gry są z tym kompatybilne (na ekranie Vity widzisz po prostu to, co jest wybrane
w PS4, łącznie z menu systemowym) i dźwięk wydobywa się z Vity.
Mając PSV możesz też aktywować ją jako drugi pad.


To świetnie, w takim razie kupię sobie Vitę. A orientujesz się może jeszcze, czym różnią się modele PCH-2004 od PCH-2016? Bo zamierzam kupić tą najnowszą wersję SLIM, żeby ważyła jak najmniej, ale nie do końca rozumiem, o co chodzi w tych oznaczeniach modelu.

PS. I jeszcze jedno - czy obraz z gier na PS3 też można przesyłać do Vity?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2016 o 19:37, SplitGrave napisał:

To świetnie, w takim razie kupię sobie Vitę. A orientujesz się może jeszcze, czym różnią
się modele PCH-2004 od PCH-2016?

Z tego, co czytam w internecie, to ekranem (Slim ma gorszy), baterią (oryginalna Vita pozwala na 3,5 godziny gry, Slim na 6) i wbudowaną pamięcią (w Slim) o pojemności 1 GB.

Dnia 23.02.2016 o 19:37, SplitGrave napisał:

PS. I jeszcze jedno - czy obraz z gier na PS3 też można przesyłać do Vity?

Można, ale tu jest wąskie grono gier obsługujących tę opcję.
https://en.wikipedia.org/wiki/Remote_Play#Software_compatibility

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować