Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Recenzja: StarCraft II: Heart of the Swarm

143 postów w tym temacie

"Ma to zresztą związek z pewną uroczą tajemniczką, która przewinęła się przez kampanię Terrańską..."

"Tajemniczka" czy "najemniczka"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2013 o 11:16, luzac napisał:

"Ma to zresztą związek z pewną uroczą tajemniczką, która przewinęła się przez kampanię
Terrańską..."

"Tajemniczka" czy "najemniczka"?

Tajemnicza najemniczka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam osobiście nie czuje się "oszukany" przez Blizz''a.

Doskonale wiedziałem co i jak będzie z wydaniami jeszcze przed premierą WotL - Blizz naprawdę jasno to określił - i naprawdę jakoś trudno mi uwierzyć że ktoś miał jakieś złudzenia co do "samodzielności" HotS. Od początku Blizz zapowiadal SC2 jako WotL + dwa dodatki - czyli HotS i LotV. Zdarzają się wyjątki ale zwykle dodatki wymagają podstawy. Zresztą BW też wymagał SC1 i nikt nie płakal.
Tak BTW - WotL można teraz kupic za jakieś 80 zł - bez przesady zatem z tym skokiem na kasę. Pomijam fakt, że raczej każdy fan StarCrafta dawno juz ma WotL.

Co do gry - miodność. Misja z larwą zerga na statku Protosów doskonała - choć sama faza bycia larwą mogłaby być dłuższa. Misja z Hyperionem mimo "korytarzowości" to sam miód i smaczek. Generalnie misje zróżnicowane i nie ma zbyt dużo w stylu "żelaznej kuli". IMO Blizz po raz kolejny pokazal klasę samą w sobie.
Teraz mam jeszcze większe parcie na LotV niż miałem na HotS - a tu pewnie z 3 lata czekania...

Taka mała moja dygresja - praktycznie wszędzie piszą o "27 misjach". IMO to ciut na wyrost - te 7 "misji" to misje ewolucyjne - a te nazywać misjami to tak trochę niedopowiedzenie. To króciutkie, 1-minutowe tutoriale pokazujące nam działanie danej gałęzi ewolucji jednostki. To tak fajnie brzmi "27 misji" ale IMO de facto jest ich 20 - zresztą sam Blizz tak to podawał wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra recenzja, dorzucę od siebie tylko malutkie sprostowanie.
W sumie nie ma potrzeby przechodzić kampanii ponownie by przetestować różne ścieżki rozwoju. Po jednokrotnym ukończeniu gry dostajemy dostęp do Master Archives czyli spisu misji w kampanii z której może odpalić dowolną misję. Do tego każdą misję możemy skonfigurować, wybierając jakie moce ma Kerrigan i w jakie ulepszenia Zergów zainwestowaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do poprawki:
Raz: Wszelkie przerywniki filmowe w b>StarCraft II: Heart of the Swarm (brakuje otwartego ostrego nawiasu)
Dwa: Czekam więc na b>StarCraft II: Legacy of the Void. (tak samo, jak wyżej, brak nawiasu)

Btw. recenzja niczego sobie, pierwsza klasa! Keep goin :)
Zdraviam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powolne pobieranie danych przed misjami < hmm przecież to trwa najwięcej z 5s. ;p

wysoka cena jak na dodatek, nawet tak duży < a ile miało by to kosztować ? 50zł ? ten dodatek jest prawie jak pełnoprawna gra ;p

te dwa minusy to tak na siłę bo już nie było czego się przyczepić widzę ;p

Ale przynajmniej ocena jest oki ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

świetna recenzja, za to ja mam pytanie z innej beczki - na jakim poziomie trudności przejście kampanii zajęło 16 godzin? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"część polskiej obsady na korepetycje"

można wiedzieć dlaczego? bo jedyny moment jaki uchwyciłem gdzie piszę autor o spolszczeniu gry raczej ją chwali. Jakie błędy popełniała polska obsada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Paweuu - na hardzie sie tyle ta gre robi.
Hm hm, mam pare uwag do samej gry pominietych w recenzji:)
Gra jest duzo prostsza niz podstawka. Tam na hardzie mialem problem z niektorymi misjami, tutaj szly jedna za druga bez problemu. Troche jak na normalu. Dodam, ze nie gralem duzo miedzy premierami. Nie zauwazylem tez bonusow za wykonanie misji na poziomie innym niz normal. Troche szkoda:P
Poza tym brakuje wyborow fabularnych, jakie musielismy podejmowac w WoL (Tosh vs Nova etc ).
No i nie rozumiem o co chodzi z tym dlugim sciaganiem danych. Mialem ten problem, gdy odpalilem dodatek gotowy do gry, ale nie do konca updatowany. Po dociagnieciu sie wszystkich plikow problem zniknal, ewentualne dociaganie plikow trwalo pare sekund max.
Generalnie jednak ocena gry zasluzona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny dodatek :) Nie rozumiem tego czepiania się o cenę (nie tylko tu). Spodziewałem się właśnie że coś koło półtorej stówy będzie kosztować. Za dużo co poniektórzy chyba patrzą na to jak na DLC a to jest przecież klasyczny Dodatek, taki jakie większość powinna tworzyć.
Ech, teraz 2.5 roku na LotV :(( Ale może w międzyczasie pojawi się jakaś wzmianka o Rozszerzeniu do DIII :)

Za HotS też mógłbym dać 9/10 jak nic.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładam, że będzie to normalny. Bo jak sobie liczyłem tak mniej więcej to przejście całej fabuły WoL (29 misji, bo te co wybór masz możesz rozegrać jeszcze raz) i podzielić to na pół godziny na każdą tak około to wychodzi jakieś 14 z hakiem. Do tego trzeba dołożyć sobie czas na filmy, zabawy w ulepszenia i inne usterki techniczne jak fail w misji. Czyli może tak i być. Multi nie liczę ani trochę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak narzekamy na cenę ale wolę zapłacić raz za taki dodatek niż 5 kolejnych DLC w których większość to pojedyńcza misja która nic nie wnosi. :D

Sam musze nadrobić WoL zanim się zabiorę za HotSa :<
(strategie to totalnie nie moja brożka, nie bijcie!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7 misji dotyczy ewolucji jednostek, te misje trwają 5 do 10 minut maksimum. 20 misji wątku głównego 15-35 minut. Autor po prostu pewnie się nie spieszył :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zawsze jest tak umownie. To był przykład z WoL i to jeszcze sam nie liczyłem, wziąłem tak na oko że wychodziło mi po pół godziny na każdą misję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

16h? Ja dałem rade brutala w 12h, ale ja się nie znam, jestem fanboyem. Co do głosów to mi przeszkadzały jedynie królowe, ale to już od WoL''a. Co do ładowania to faktycznie jest słabo. Cały interfejs, klany i gupy dali też do WoL''a. Mogłeś dodać coś o nowej fizyce dzięki której o wiele efektywniej walki wyglądają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować