Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Myślenie życzeniowe: Reksiu wróć!!!

24 postów w tym temacie

"I wiem, brzmi to jak ordynarna reklama, artykuł sponsorowany czy inne kłamliwe badziewie(...)"

Wcale nie - i myślę, że każdy gracz, który nie jest skostniały i ma głowę na karku (i nie zaczyna od "bosz, znów ten serafin coś nasmarował") się ze mną zgodzi!

Reksio i Kretes to pozycje "musisz-to-mieć" dla miłośników przygodówek i dobrego humoru.

Ja sam zetknąłem się z tymi grami tylko dzięki przypadkowemu zakupieniu jakiegoś pisma dla dzieci z grą na cd, do której to syn mnie przywołał - a jakże :D Tak jak psychologowie wykoncypowali :P

Pozdro


PS: chomik Diesel (napęd statku) rządzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seria jest na prawdę udana, fakt, sekwencje zręcznościowe doprowadzają do szewskiej pasji w wyniku czego mój 5-letni syn zbywa je "tato to ty tutaj przejdź a jak ci się uda to mnie zawołaj" . A te sekwencje męczy się tylko po to, żeby usłyszeć kolejne teksty kreta i jego komentarze. Stwierdzenia typu "zwisam", "czy wytrzymam" i "jak pantera" (kto słyszał to wie o co chodzi) na stałe weszło do naszego kanonu językowego (mojego i mojego dzieciaka). Szkoda, że seria nie jest kontynuowana, bardzo szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miasto Sekretów też jest dobrą grą również z Reksiem i Kretesem a nic Autor nie wspomniał. Która jest dość święzą produkcją porówananiu do pozostałych tytułów.

Podobno na dniach ma być też miasto sekretów 2 (na razie na ios tylko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś grałem w demo Reksia, nawet przypadł mi do gustu, ale go nie zakupiłem, teraz trochę lipa grać w taką gierkę będąc po dwudziestce, no chyba,że po kryjomu spróbuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O stary, pamiętam, ze swego czasu na kolejne części byłem strasznie napalony. Najlepiej chyba Ufo wspominam. Nawet bym sobie teraz po latach zagrał, gdybym tylko wiedział gdzie mam instrukcje z "serialami" do reksiowych "kontroli legalności oprogramowania".
Płytki wszystkie wygrzebałem, ale instrukcji ni ma...

20130321160421

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uwielbiam te gry. Poza doskonałymi odniesieniami do popkultury nadal nie mogę zapomnieć na przykład chorobliwie trudnego odpierania szturmu Drobiu Chaosu na budynek Uniwersytetu, składania steli w piramidach w Gizie oraz pewnej zagadki z obrazami z Wehikułu Czasu, którą rozpracowywałem przez 3 tygodnie. Obłędne. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez tę sekwencję zręcznościową ze składaniem czarnych tablic w piramidzie nigdy nie ukończyłem "Kapitana Nemo". Najbardziej z całej serii zapamiętałem "zabezpieczenia anty-pirackie". Były dla picu, ale ten pan od kontroli legalności oprogramowania niszczył jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2013 o 16:03, JaskozLukowa napisał:

(...)teraz trochę lipa grać w taką gierkę będąc po dwudziestce, no chyba,że po kryjomu spróbuje.


Jak dobijesz 30-tki to znów zagrasz, i bez wstydu to zrobisz :) No chyba, że już teraz z jakimś młodszym kuzynostwem będziesz miał okazję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Przez tę sekwencję zręcznościową ze składaniem czarnych tablic w piramidzie nigdy nie
> ukończyłem "Kapitana Nemo". Najbardziej z całej serii zapamiętałem "zabezpieczenia anty-pirackie".
> Były dla picu, ale ten pan od kontroli legalności oprogramowania niszczył jak dla mnie.

"Dzień dobry, prowadzimy akcję Przegrywasz - Przegrywasz" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym, żeby to było potraktowane jako reklama, ale aktualnie można w jednym ze sklepów z dystrybucją cyfrową znaleźć pakiet gier z Reksiem za 30zł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować