Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #275: AMD czy NVIDIA - którą kartę graficzną wybierasz?

29 postów w tym temacie

Zaczynałem od nVidia GeForce 2 i do tej karty nie miałem zastrzeżeń. Następnie były nVidia 7600 i 8500, niestety obie się sfajczyły rok po roku. Kolejnej szansy nVidii nie dałem i wziąłem Radeona HD 4850, który pięknie działa do dziś, a wkrótce zostanie zamieniony na Radeona HD 7850 lub Radeona HD 7870.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem przygode z grami na Radeonie 9550 11 lat temu .Miała bardzo fajny odcień ciepłych barw.Po 3 latach przesiadłem się na Geforca 7600Gt duzy skok ale nie te kolory. Dzisiej gram na GeForce 560 Ti ale nadal to nie te kolory co stary Radeon.GeForce ma moc i i troche błyskotek powiazanych z fizyką ciała ale chyba nie jast ąż taka różnica w wyświetlaniu obrazu.AMD nie poddawaj się, bo bez konkurencji kicha bedzie całkowita z PC.Brawo za wykolegowanie Nvidii w nowych platformach do gier,chociaz to nie moja bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam Radeona, ale nigdy nie patrzę na markę. Przy kupnie kieruję się tym, która z kart jest lepsza w danej chwili i cenie, którą jestem w stanie za nią zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem na początku nVidie Ge-Force 2/4 MX400 wszystko świetnie chodziło mimo wolnego kompa, nawet gry, które były "Nie wskazane" , zmieniłem kompa, na taki gdzie powinny chodzić dobrze gry, miałem Radka HD 2400XT gry chodziły, ale karta raz dwa się wykruszyła. Mam obecnie Ge-Force GT430 i póki co to sprawuje się dobrze, bez przykrych zacinek podczas grania np. w Test Drive Unlimited 2 (co dziwne , gra ma na opakowaniu "Havox" i ponoć Radki powinny lepiej Sb radzić, w końcu ich brożka..) a tu odwrotnie.. . ;)
PoZdRo! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co komuś moc jak obraz beznadziejny ?!
Miałem okazje parę razy przetestować kare NVIDIA i ATI na podobnych komputerach i na tych samych morionach stojących obok siebie lecz z rożnymi kartami graficznymi. Karty NVIDIA miały o wile razy gorszej jakości obraz pod względem odwzorowania kolorów. Kolory na Ati były były bardziej nasycone, a co najwznioślej biały o wile większa paletę odcieni co można było zauważyć szczególnie w ciemnych pomieszczeniach w grach. W ciemnym tunelu gdzie na karcie NVIDIA widziała już tylko czarna plama na Ati było widać jeszcze zarysy detali rzeczy w głębi i nie pomagały nawet temu kalibracje! porostu na Ati więcej widziałem! Niewierzyłrm do konca w to dopuki nieznalazlem na zagranicznym portalu artykułu/testu który pokazał to samo niestety nie mogę już znalesc linka do niego.
Kolejny argument za ATI jest to ze do dziś te karty są używane w branży filmowej, graficznej tam każdy uśmiecha się tylko na słowo NVIDIA, a teoretycznie powinno im zależeć na mocy.

Podsumowując poco komu MOC z (NVIDIA) jak obraz beznadziejny a powyżej pewnego poziomu klatek i tak nie widzimy różnicy ?! Osobiście wole mieć w grze 35k/s z ATI i ładny obraz i więcej szczegółów niż 40k/s na podobnej NVIDIA i cieszyć się mocą której i tak się nie czuje a jakość obrazu jest dużo gorsza ale za to jest moc... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować