Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Według Cryteka `grafika ma znaczenie`

68 postów w tym temacie

Cevat Yerli? Już przyzwyczaiłem się do tego, że jego wypowiedzi nie mają pokrycia z rzeczywistością. Ten facet jest głupszy niż ustawa przewiduje. Bo idąc jego logiką pierwszy Crysis powinien być najlepszą grą na świecie, bo grafiką zjadał wszystko. Niestety tak nie było przez nudny gameplay i jeszcze nudniejszy scenariusz nie ukończyłem tej gry.

Grafika jest ważnym elementem, ale nie najważniejszym. Jeśli ktoś stawia grafikę na pierwszym miejscu (patrz pierwszy Crysis) wychodzi z tego kupa. Grafika powinna pogłębiać emocje płynące z gry i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafikę łatwiej sprzedać.
W końcu jak coś ładnie wygląda to ludzie chętniej to kupią, a potem jest narzekanie, że produkt nie oferuje niczego poza grafiką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mówią, że grafika nie ma znaczenia, ale zagrajcie w Crysis i powiedzcie mi, że faktycznie nie ma.

Faktycznie. Bo jakby Crysis nie miał swojego silnika, to byłby nudnym FPSem bez żadnych ciekawych momentów, z bezsensowną fabułą i totalnie nieinteresujacymi gracza postaciami. Sorry, Yerli, tłumacz się dalej - twoje gry jak były płytkie, tak są nadal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z piękną grą jest troszkę jak z piękną kobietą. Może przyciągnąć wyglądem, ale zatrzymać już raczej tylko charakterem :)

Niezrozumienie tego faktu widać niestety trochę w grach Cryteku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Oprawa wizualna, niezależnie czy to oświetlenie czy cieniowanie, wprawia graczy w różne stany emocjonalne i pomaga w immersji, a to właśnie ona jest najważniejszą rzeczą którą możemy użyć, aby przekonać gracza do naszego świata."

Mhm. Męczą mnie teksty o tym jak to "grafika jest nieważna" - im lepsza grafika tym bardziej wpływa to na pozytywny odbiór gry i wspomnianą immersję (tak, także w "cRPGach, w których przecież grafika się nie liczy"). Nie jest to na pewno "60% z całości gry" (no, chyba że w przypadku Crysisa właśnie, hehe), bo mimo wszystko to gameplay decyduje o jej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wypuscili 5 godzinny benchmark graficzny, ktory wyroznia sie z tlumu tylko grafika, to co ma facet mowic.

@Aquma
Bardzo dobre porownanie. Crysisy opanowaly mistrzostwo pierwszego wrazenia. A potem mija pierwsza czy trzecia godzina gry i... nic nie bedzie z tego "zwiazku". Zapoznac sie - zaliczyc - zapomniec.

BTW. W multi "trojki" ktos jeszcze gra, czy juz przepadl jak ten "dwojki"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma znaczenie ale drugorzędne. Też zależy w co gramy, nie każdej grze potrzebna jest najlepsza grafika. Z drugiej strony jeśli gra nie ma do zaoferowania dobrej fabuły, klimatu i grywalności to pozostaje tylko grafika Przynajmniej ktoś coś o takiej grze napisze. Tyle że ile można sie jopić w ekran, gry służą do grania a nie do oglądania. Tak zgadzam się grafika też buduje klimat ale nie potrzeba wcale do tego takiej grafiki która będzie wyciskać całą moc z kaarty graficznej i przy której w dniu premiery gry wielu graczy musi obejść się smakiem bo ich kompy zwyczajnie nie dają rady. Z drugiej strony co ma mówić koś kto zajmuje się produkcją silników graficznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie prawda w tym jest, bo i tak na jakim forum by nie patrzeć - dzieciarnia podniecająca się w sygnaturach jaki to ma komputer, ile klatek w grze itp. itd. czyli jednak dla wielu ma to znaczenie. Poza tym wiadomo jak gra jest robiona solidnie to i grafikę musi mieć dobrą, bo wypuszczenie jakichś gówniano wyglądających gier w obecnych latach jest co najmniej dziwne i pokazujące, że niektórzy twórcy z takim czymś powinni się 10 lat temu urwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 13:17, Isoft napisał:

Crysis oprócz grafiki nie ma nic więcej do zaoferowania ;_;

Pierwszy akurat z dodatkiem miał całkiem fajną kampanię. Dwójka buła tylko momentami ciekawa, raczej gorsza, w trójkę jeszcze nie grałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 13:49, Ostrowiak napisał:

czemuż nie obydwa?

wiehehedźmin

Jest parę nielicznych gier :) Ale to jeszcze zależy od komputera gracza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że grafika ma znaczenie, ale chyba nie do końca pod pojęciem "grafika" rozumiem to samo, co Cevat Yerli :D Dla mnie przede wszystkim grafika ma być dopracowana, klimatyczna (choćby takie Dishonored), a nie superrealistyczna :D
Oprawa graficzna bardzo mi się podobała choćby w takim Limbo, czy starym już Robin Hoodzie Legendzie Sherwood ponieważ była estetyczna, dopracowana i nie miała jakichś błędów :D
Jeśli grafika w grze jest wykonana niechlujnie, "na odwal się", to też mnie to gorzej nastawia do samejh gry :D
Oczywiście, zdarzają się gry (np. Gothic), które są genialne pomimo mnóstwa błędów i brzydkiej grafiki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

60% gry to grafika? chyba tylko w crysisie gdzie bylo grubo ponad 60% ,niech mi ktos powie ze te piksele w Gothicu wywluja emocje i pomagaja w immersji - bullshit. Gry sa po to zeby w nie grać a nie oglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2013 o 13:57, pawbuk napisał:

Ja też uważam, że grafika ma znaczenie, ale chyba nie do końca pod pojęciem "grafika"
rozumiem to samo, co Cevat Yerli :D Dla mnie przede wszystkim grafika ma być dopracowana,
klimatyczna (choćby takie Dishonored), a nie superrealistyczna :D

Czyli innymi słowy chodzi Ci o art design. A problem z Crysisem polega na tym, że on takowego nie posiada (albo inaczej: jest po prostu słaby).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować