Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #276: Cyfrowa dystrybucja czy wydania pudełkowe?

39 postów w tym temacie

Wolę pudełkowe, aczkolwiek często kupuję cyfrowe wersje na promocjach. :D A większość i tak nie miała wydań pudełkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pudełkowe to jasne i dlatego mnie boli jak popularne stały się wersje cyfrowe. Pudełko możesz polizać powąchać poczytać, możesz oczywiście postawić w dowolnym miejscu i zachwycać swoją kolekcją a cyfrowe ??? Steam ''''wypożycza'''' ci grę... do dupy z takim interesem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez różnicy. Cyfrowe kupuje bo taniej zazwyczaj, a ze steama ściągnie się szybciej niż jakbym miał iść lub jechać do sklepu (o wysyłce nie wspominając). A ludzią mówiącym, że cyfrowe kosztują powórwnywalnie do pudełkowych to powiem, że na allegro, można często dostać 2 (jak nie więcej) razy taniej niż w sklepach. Trochę cierpliwości na przeszukanie allegra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pudła, ale jak widzę antologię GTA na Steamie za niecałe 30zł, to nie ma mocnych. Pojedyncze części starsze GTA wciąż kosztują po 60zł w pudłach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pudełkowe wydania zawsze i wszędzie : ) Cyfrówki tylko jak dostanę gdzieś przy jakiejś okazji tylko raz kupiłem grę z cyfrowej dystrybucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja się wybiję : cyfrowa dystrybucja (ale tylko steam/origin)
Fakt, nieraz te same ceny lub nawet drożej (wtf?!), czasem niesamowite akcje.
Ale przedewszystkim za to, że grę mam zawsze dostępną gdziekolwiek jestem. Nie muszę tachać pudełek wszędzie, zawalać biurka a potem jak przychodzi co do czego to brakuje mi z 4 płyt instalacyjnych jednej która leży gdzieś w innym pudełku czy ogólnie zagineła jak skarpeta w pralce.
Sytuacja z niedawna : zagubione/ pożyczone Heroes VI. Wyszedł dodatek, kupiłem na steamie - mam gdzieś resztę. Dodatkowo takie pierdoły jak naliczanie achievementów, aktualizacje starych tytułów i inne bzdurki (nie muszę się zastanawiać w jakiej kolejności instalować 15 dodatków do Kings Bounty - jeden klik i z głowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowe są bardzo wygodne, ale jeżeli wydawca się postara i doda do pudełka coś więcej niż kilka stron instrukcji to wybór nie jest trudny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowa dystrybucja! - tylko to. Przede wszystkim wygoda, taniej, szybciej, łatwiej, przyjemniej, a moje gry mam w każdym miejscu na świecie. Do tego wszystkiego - pudełko mnie totalnie nie kreci, a fakt, że mam pudełko nie daje mi praw do gry, tylko posiadanie tej gry na swoim imiennym koncie - jeszcze bardziej przemawia za cyfrową D.

Jedyne czego bym chciał i chętnie sobie kupie - namacalnego, to jakiś album artów z gry lub firugrka itp.

Do tego stopnia wolę cyfrową, że nie mam napędu DVD, Blu Ray.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem za pudełkowymi wersjami lecz nastały inne czasy. Wszystkie gry (płyty) musiałem wynieść do piwnicy bo musiałem zwolnić pokój dla przyszłego dziecka, moa żonka jak widzi kolejne płyty to ją trzęsie. Odkryłem ostatnio zalety cyfrówek np. są tańsze, kobieta nie widzi, że kupiłem i wszyscy są zadowoleni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2013 o 17:08, Vejx napisał:

Cyfrowa dystrybucja! - tylko to. Przede wszystkim wygoda, taniej, szybciej, łatwiej,
przyjemniej, a moje gry mam w każdym miejscu na świecie. Do tego wszystkiego - pudełko
mnie totalnie nie kreci, a fakt, że mam pudełko nie daje mi praw do gry, tylko posiadanie
tej gry na swoim imiennym koncie - jeszcze bardziej przemawia za cyfrową D.

Jedyne czego bym chciał i chętnie sobie kupie - namacalnego, to jakiś album artów z gry
lub firugrka itp.

Do tego stopnia wolę cyfrową, że nie mam napędu DVD, Blu Ray.


Chciałbym zaznaczyć, że gracze z pudełkami mają ten sam bajer, któym Ty się szczycisz! Kupując nową grę (w większości przypadków) musisz ją zarejsetrować na przeklętym steamie lub szybszym originie, co również daje możliwość grania w każdym miejscu na świecie.

... a dodatkowo mamy pudełka :D

Dnia 16.05.2013 o 17:08, Vejx napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przekonałem się do dystrybucji cyfrowej. Przede wszystkim mniej kurzących się pudełek na pułkach ;P Jednak jak wszystko, ma ona swe zalety i wady. Brak fizycznego kontaktu z tytułem jest jedną z nich. Ten zapach po otwarciu pudełka... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj kupuję w pudełku, ale od jakiegoś czasu większość kupowanych przeze mnie gier to cyfrówki, więc zaznaczyłem, że jest mi to obojętne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydania pudelkowe ale tylko te, ktore nie wymagaja przypisania gry do konta (steam/uplay/origin). Nie widze zadnego sensu w doplacaniu do pudelka jesli i tak po wylaczeniu serwerow danej firmy nic z nim nie zrobie, szkoda miejsca na polce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować