Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

Xbox One - temat ogólny

1856 postów w tym temacie

Ja po prostu przy Games i tym niżej, sprzedaży sprzętu, widzę minusy. Chyba, że masz na myśli, że zyskali więcej, bo mniej wydali. A nie zyskali więcej bo zyskali więcej.

Z tego co pamiętam (mogę się mylić, nie siedzę w PS) Plus powstało już dawno. Jakiś czas temu zaczęto dorzucać gry za free (a ich paleta nie jest aż tak bardzo okazała), bo niemalże nikt nie kupował Plusa. Wtedy PS3 stało się z konsoli "Pay-if-you-want", konsolą freemium. Taką jest Xbox. W tym, że Microsoft nigdy chyba nie miał wycieków numerów kart kredytowych, włamań do ich baz danych. Dziesiątków dni bez funkcjonalności online.

Zapisy w chmurze są akurat dostępne też na Xboksie.

Nie piszemy o PS4, bo PS4 nie jest jeszcze w sprzedaży. Piszemy o tym co teraz jest. I piszemy bardzo nie na temat, bo to jest ten dotyczący Xbox One...

<edit>
Skoro tak, to muszą go dołączać do każdej konsoli. Ale... to nic nie zmienia. Zmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 21:28, Henrar napisał:

Im więcej wypływa tych wspaniałych wieści, tym gracze stają się coraz bardziej wkurzeni, a deklaracje przerzucenia się na Playstation wyrastają jak grzyby po deszczu.

Btw, słowo Xkloc nabrało nowego znaczenia. Hejterzy muszą być w niebie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo gracze, sorry, w większości są idiotami. To co widzę w różnych kręgach graczy to czysta paranoja. Czego się wszyscy boją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 21:32, Kraju napisał:

I tak będzie w jednym pudełku z konsolą. Tym razem sprzedają zestaw, nie samą konsolę.

Nie czaję dlaczego ten kinect nie jest wbudowany w samą konsolę? Pamiętam, że słyszałem wiele takich info jeszcze jakiś czas temu, jak widać okazało się to nieprawdą. Przynajmniej zasilacz jest wewnętrzny z tego co widzę po wejściach z tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 21:31, Sigu napisał:

Ja po prostu przy Games i tym niżej, sprzedaży sprzętu, widzę minusy.

Sprawdź jeszcze raz. Nie, kolumna change in yen to nie straty. Sony zarobiło.

Dnia 21.05.2013 o 21:31, Sigu napisał:

Z tego co pamiętam (mogę się mylić, nie siedzę w PS) Plus powstało już dawno. Jakiś czas
temu zaczęto dorzucać gry za free (a ich paleta nie jest aż tak bardzo okazała),

Nie jakiś czas temu. Gry w abonemencie towarzyszył Plusowi od samego początku.

Dnia 21.05.2013 o 21:31, Sigu napisał:

bo niemalże nikt nie kupował Plusa.

Kupowali, na tym polega całe jajo.

Dnia 21.05.2013 o 21:31, Sigu napisał:

Wtedy PS3 stało się z konsoli "Pay-if-you-want", konsolą freemium.

PS Plus nie jest wymagany. Nie tracisz żadnej ważnej funkcjonalności konsoli. ŻADNEJ. Tymczasem bez abonamentu na Xboksie nie przeglądniesz Internetu, nie wejdziesz na YouTube ani nie pograsz w multi, bo wszystko jest płatne.

Dnia 21.05.2013 o 21:31, Sigu napisał:

Taką jest Xbox. W tym, że Microsoft nigdy chyba nie miał wycieków numerów kart kredytowych,
włamań do ich baz danych. Dziesiątków dni bez funkcjonalności online.

Miało. Były i włamy i przerwania w działaniu XBL. Ale to było dawno (2008?) i nikt tego nie pamięta.

Dnia 21.05.2013 o 21:31, Sigu napisał:

Zapisy w chmurze są akurat dostępne też na Xboksie.

I wymagają abonamentu.

Dnia 21.05.2013 o 21:31, Sigu napisał:

Nie piszemy o PS4, bo PS4 nie jest jeszcze w sprzedaży. Piszemy o tym co teraz jest.

I to odchodzi. To mija. I to się nie liczy. Nowa konsola=nowy start. Tak było od samego początku tej branży.

Dnia 21.05.2013 o 21:31, Sigu napisał:

I piszemy bardzo nie na temat, bo to jest ten dotyczący Xbox One...

Piszemy o bezpośredniej konkurencji One. To jest na temat.

A z innych newsów. SHOCKING NEWS:
http://i.imgur.com/FFEUk3W.png
Wszystkie funkcje praktycznie tylko dla USA. TV wymaga osobnego dekodera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 21:34, Sigu napisał:

Bo gracze, sorry, w większości są idiotami. To co widzę w różnych kręgach graczy to czysta
paranoja. Czego się wszyscy boją?

Czyli powinniśmy nosić Microsoft na rękach, gdy ten z uśmiechem dyma nas bez wazeliny? Też wolałbym zmienić konsolę niż się do tego przyczynić. Jak tak dalej pójdzie to będziemy płacili dolara za każde uruchomienie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 21:32, Kraju napisał:

I tak będzie w jednym pudełku z konsolą. Tym razem sprzedają zestaw, nie samą konsolę.

A jak zepsuje się sam Kinect, to co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Założę się, że to nie będzie wyjątek. Sądzę, że Sony tak samo zrobi, to to będzie po stronie wydawców.
No ale proszę ciebie, nic nie wiadomo od strony praktycznej, nie warto narzekać na zapas.


@Henrar
http://pixelophobia.blogspot.com/2013/05/xbox-reveal.html
To jest mój wpis z Xbox Reveal. Tam na dole jest moja opinia. Jeśli chcesz przeczytać, to zapraszam. Jeśli nie, to po prostu powiem, że się czasami z tobą zgadzam, ale nie widzę powodu na narzekanie na wszystkie funkcje, bo mają potencjał, a na razie nie wiemy co z nim zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 21:37, Henrar napisał:

A z innych newsów. SHOCKING NEWS:
http://i.imgur.com/FFEUk3W.png
Wszystkie funkcje praktycznie tylko dla USA. TV wymaga osobnego dekodera.


To nie jest "shocking". Upublicznienie TV w innych krajach to spory problem z licencjami. Te same problemy są teraz i będą zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 21:43, Sigu napisał:


Twój komentarz oddaje rzeczywiste realia. My w Polsce oburzamy się, że MS po macoszemu potraktował aspekt growy nowego Xboxa. Ale One to centrum rozrywki dla całej rodziny. U nas taki sprzęt nie jest popularny, ba, nawet w Europie, ale w Ameryce ludzie na to polecą. A o jaki rynek walczy MS? Właśnie o Stany, czyli ten najważniejszy. Sony wygra w Japonii i Europie, ale to MS będzie miało USA, więc zrealizują swoje założenia i Xbox One odniesie komercyjny i finansowy sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kogokolwiek poza amerykańcami jarają te bajery, które pokazywali na początku konferencji?
Osobiście dziwnie bym się czuł gadając do telewizora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 21:48, Sigu napisał:

To nie jest "shocking". Upublicznienie TV w innych krajach to spory problem z licencjami.
Te same problemy są teraz i będą zawsze.

I to jest powód, dla którego MS w Polsce nie ma szans (jak zresztą w większej części Europy). Tu Sony ma przewagę, bo PS3 oferuje znacznie więcej usług niż Xbox.
I nie - ja na nowego Xboksa nie narzekam. W każdym razie nie na jego funkcje. Ja je rozumiem. Ja dokładnie wiem, że to się sprzeda i MS zarobi na tym kokosy. Ale problemy są dwa:
a) nie na Europejczykach
b) nie na graczach.

Bo tych przejmie Sony. I oni na tym zarobią. Może nie będzie to dużo, ale wystarczy na wyjście na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

wyczytałem ze ten nowy pad ma cos co sie nazywa wifi direct

czy to oznacza ze bede mogł po połaczyc z laptopem bez dodatkowych kabli, odbiorników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jeśli twój laptop ma Wi-Fi Direct.
Dla konsoli oznacza to, że np. telefon lub tablet ze Smart Glass nie będzie potrzebował routera, żeby połączyć się z konsolą i będzie mógł bezpośrednio komunikować się z urządzeniem.

Ale jak jest w praktyce dowiemy się za jakiś czas.

@Henrar
Dlaczego nie na graczach? Baza graczy ma się zmniejszyć? Nie rozumiem.
Nie rozumiem bo:
a.) Microsoft jeśli zarabia na retailu, to i tak te same osoby będą kupować. Na zabezpieczenia przeciwko odsprzedaży narzekają ci, którzy i tak by nie kupiliby gry od retailerów.
b.) Europejczycy kupią bo są graczami, a na pewno coś dla nas dodadzą. Wiem, że w UK i Niemczech podpisali jakieś kontrakty licencyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 22:26, Sigu napisał:

@Henrar
Dlaczego nie na graczach?

Bo X1 jest "konsolą" nie projektowaną dla graczy, tylko dla ludzi i rodzin, które chcą mieć jedno pudełko do wszystkiego pod telewizorem. Tak, baza graczy się zmniejszy. Hardkory przejdą na PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2013 o 22:26, Sigu napisał:

Dlaczego nie na graczach? Baza graczy ma się zmniejszyć? Nie rozumiem.

Nie zmniejszyć. Przejść do konkurencji. A tutaj liczy się tylko Sony i ew. hipotetyczny Steambox.
MS popełnił w ich przypadku ten sam błąd, co Sony w 2005/2006 roku. Nie pokazał gier, które mogłyby zainteresować core''owców. Forza i Call of Duty to za mało.

Dnia 21.05.2013 o 22:26, Sigu napisał:

a.) Microsoft jeśli zarabia na retailu, to i tak te same osoby będą kupować. Na zabezpieczenia
przeciwko odsprzedaży narzekają ci, którzy i tak by nie kupiliby gry od retailerów.

Zapominasz o tym, że dużą część ludzi bierze kasę na nowe gry sprzedając używkę. I nie, to nie jest popularne tylko w Europie Środkowej. Takie rzeczy, jak Gamestop to wymysł amerykański a nie nasz.

Dnia 21.05.2013 o 22:26, Sigu napisał:

b.) Europejczycy kupią bo są graczami,

Wątpię. Europa poza UK to była domena Sony. PS3 sprzedaje się tutaj znacznie lepiej niż Xbox. Może głównie dlatego, że Xbox to target typowo amerykański i my dostajemy resztki (tak jak oni dostają resztki w PS+).

Dnia 21.05.2013 o 22:26, Sigu napisał:

a na pewno coś dla nas dodadzą. Wiem, że w UK i Niemczech podpisali jakieś kontrakty licencyjne.

Problem w tym, że Sony też.
W UK na pewno będą mieć BBC (inna sprawa, że konkurencja również) i jakieś VoD. Ale UK to jeden kraj. Europa jest jednak duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego? To nadal Xbox, nadal konsola dla graczy z dość imponującym wnętrzem. Gracze mają odejść, bo w nowym Xboksie dodano kilka funkcji Home Entertainment?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować