Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

SEGA ujawnia wymagania sprzętowe Total War: Rome II

12 postów w tym temacie

O nawet w miarę. Na zalecanych powinna pójść na laptopie, a to oznacza, że na studiach będzie w co pograć. Na stacjonarnym to pewnie na full pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie chce mi się w t o wierzyć za bardzo. 2 GB Ramu w rekomendowanej konfiguracji? Bitwy w Shogunie 2 ładują się ładne parę minut na moich ośmiu. Dodajmy do tego o wiele bardzjiej szczegółowe lokacje, więcej poly na jednostkę, lepsze animacje + podwyższoną maksymalną ilość walczących jednostek na jednym polu bitwy... CA raczej nie są znani z świetnych optymalizacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już się nie mogę doczekać, ustawienia w normie, mam nadzieję, że nie będzie podobnych cyrków z teksturami jak w przypadku Shoguna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 19:53, bonescraper napisał:

Jakoś nie chce mi się w t o wierzyć za bardzo. 2 GB Ramu w rekomendowanej konfiguracji?
Bitwy w Shogunie 2 ładują się ładne parę minut na moich ośmiu. Dodajmy do tego o wiele
bardzjiej szczegółowe lokacje, więcej poly na jednostkę, lepsze animacje + podwyższoną
maksymalną ilość walczących jednostek na jednym polu bitwy... CA raczej nie są znani
z świetnych optymalizacji...


Minimalne są po to, żebys wiedział na czym gra powinna się odpalić. Jasne, że w tej konfiguracji to pewnie trzeba będzie zjechać ze wszytskimi szczegółami na minimum i jeszcze parę rzeczy wyłaczyć w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 19:53, bonescraper napisał:

Bitwy w Shogunie 2 ładują się ładne parę minut na moich ośmiu.

A co to ma do rzeczy, gra nie wykorzystywała nawet połowy twojego ramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jakoś nie chce mi się w t o wierzyć za bardzo. 2 GB Ramu w rekomendowanej konfiguracji?
> Bitwy w Shogunie 2 ładują się ładne parę minut na moich ośmiu. Dodajmy do tego o wiele
> bardzjiej szczegółowe lokacje, więcej poly na jednostkę, lepsze animacje + podwyższoną
> maksymalną ilość walczących jednostek na jednym polu bitwy... CA raczej nie są znani
> z świetnych optymalizacji...

Chciałem powiedzieć to samo : jeśli twórcy nie zrozumieją, że karta 512MB/1GB nie jest równa każdej innej, a RAM ddr2 a ddr3 (i różne ich prędkości) to takie podawanie nic nie warte - sam na detalach najwyższych mogłem grać, ale było to bliskie 24 fps (czasem mniej, szczególnie w Upadku Samorajów z efektami dymu) a ładowanie - jak mówiłeś, kilka minut na bitwę. / edit : dla płynności rozgrywki i lepszego czucia bitwy, na niższych detalach wg mnie gra się lepiej - jednak dowodzenie wymaga szybkiego działania gry, a na obserwowanie detali i tak nie ma czasu w zamieszaniu bitewnym.

Szybkość RAM i przepustowość karty ma tu chyba znaczenie kluczowe i podawanie tylko tylu informacji może być mylące.

A rozmiar (30 GB!) wskazuje, że tu będzie albo jeszcze lepiej, albo jeszcze więcej. (Choć może to wynikać z różnorodności jednostek, w S2 były to jednak ciągle te same w innych kolorach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, te konfigi, zbyt szczegółowe nie są, ale...
Shoguna 2 odpaliłem pierwotnie na starym piecu (E8400 3GHz HD4870 4GB Ram) i dało się spokojnie grać w całkiem przyzwoitych detalach. CA obiecało, że wymagania Roma mają być nieznacznie tylko wyższe, mimo wyraźnie lepszej oprawy i widać słowa dotrzymują.
Dla mnie pierwszy Rome był najlepszą z odsłon i dlatego na dwójkę czekam z utęsknieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Oglądnijcie sobie RESIDENT EVIL potępienie film animowany. Tak grafika powinna wyglądać
> każdej grze

Nie powinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2013 o 21:58, oxygar napisał:

> Oglądnijcie sobie RESIDENT EVIL potępienie film animowany. Tak grafika powinna wyglądać

> każdej grze

Nie powinna.

A czemu nie? Mamy się cofać z roZwojem? Jeśli tak to proponuje Koree Północną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować