Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nintendo zostaje przy produkcji konsol, nie ma zamiaru ograniczać się tylko do gier

10 postów w tym temacie

Dlaczego umiera, skąd ten pesymizm?
Sam chcę kupić tę konsolkę i liczę na przełamanie klątwy po premierze gier z E3. Tyle lat na rynku, wierzę że wiedzą co robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki cykl Nintendo toż przed Wii dwa faile z rzędu - Nintendo64 i GCN - podczas gdy dominowało cały czas na rynku handheldów - WiiU właściwie przegrało już nową generację - ale sprzedaż na pułapie 20-30 milionów sztuk wystarczy Nintendo, aby wyjść na zero i cieszyć się zyskami z 3DS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w Polsce można zostać spalonym, za to co napiszę, ale: "Wii to najlepsza i najbardziej rewolucyjna konsola jaka powstała".
Jestem posiadaczem Nintendo Wii. Sterowanie wilotami jest intuicyjne, ciekawe i wbrew pozorom precyzyjne. Jeśli znajomi, którzy nie mają konsoli chcą, żeby im coś włączyć - z reguły odpalam gry na Wii (a mam też xboxa360 i PS3). Z miejsca każdy chwyta o co chodzi ze sterowaniem. Niedoskonałości grafiki wynagradza funem z grania. Nie jest przypadkiem, że w UK w jakimś głosowaniu Wii została wybrana najlepszą konsolą ever. Ale do rzeczy. Myślę, że Nintendo zrobiło błąd. Wii U niespecjalnie różni się od nadchodzącego tamdemu PS4 plus PS Vita czy smartfon i Xbox. W mojej ocenie powinni zrobić Wii 2.0 z lepszą grafiką, pamięcią, grami w HD, wsparciem e-sklepu i może dodaniem jakieś współpracy z 3DS-em. Niemniej trzymam kciuki za Nintendo - ostatni bastion konsolowego grania. Wielki szacunek za wsteczną kompatybilność w Wii U - konkurencja nawet się nie zająknęła w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z tym pesymizmem. Sega zrezygnowała z konsol po trzech (chyba) nietrafionych generacjach. N szło raz to świetnie (NES, SNES, Gameboy), tragicznie (Virtual Boy), raz w miarę dobrze N64, źle - GameCube, świetnie - (Wii, DS, 3DS) a teraz z kolei nie za bardzo z WiiU. Jeżeli kolejne konsole okażą się niewypałem to rzeczywiście będzie się o co martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy, że 3DS, który teraz uważam jest najmocniejszą konsolą (oczywiście pod względem dostarczanych gier i ogromnego wsparcia, częste aktualizacje, dodatki, świetna oferta eShopu plus bonusy i genialny StreetPass), w ogóle nie miał udanego startu. Ponadto te wszystkie komaentarze, że to za słaby sprzęt i tak dalej, to tylko zakamuflowane "jak zacznie się sprzedawać, to zaczniemy tworzyć gry, a i do tego jest to lenistwo. Nie pamiętam, przedstawiciel którgo studia to powiedział, ale orzekł wprost. Nie chce nam się gry dostosowywać pod WiiU, a XboxOne i PS4 są podobne. Myślę że po czasie wszystko wróci na właściwy tor - a fani innych konsol niech sobie przypomną jak wyglądała popularność, a raczej jej brak, PS3 dopóki nie wyszła odchudzona wersja i jak teraz stoi PS Vita.
Cała nadzieja w grach, bez nich sprzedaż na pewno nie ruszy, ale pod tym względam zapowiada się super, problem że późno (Wonderful 101 i Bayonetta 2 <3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO Nintendo powinno zrobić coś radykalnego, by zwiększyć sprzedaż konsoli. Tu nie ma na co czekać, to już ostatni dzwonek. Myślę, że stracilibyśmy wszyscy, gdyby Nintendo przestało robić duże konsole - nawet ci, którzy dla Ninny mają jedynie uśmiech politowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować