Zaloguj się, aby obserwować  
Pepe_Pan_Dziobak

Origin

77 postów w tym temacie

Zakładam temat, aby dowiedzieć się coś więcej od graczy o platformie Origin. Słyszałem o niej wiele złego, jednak skusiłem się na najnowszy Humble Origin Bundle, co będzie się wiązało z rozpoczęciem użytkowania tego systemu, aby móc zagrać we wszystkie zakupione gry. Czy jest to dobra alternatywa dla Steam od Valve, czy lepiej unikać tego tworu od EA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2013 o 17:02, Pepe_Pan_Dziobak napisał:

Czy jest to dobra alternatywa dla Steam od Valve, czy lepiej unikać tego tworu od
EA?

To nie jest alternatywa tylko konieczny obowiązek, jak chcesz grać w gry EA :P Poza sklepem i kolekcją gier nic tam nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2013 o 17:02, Pepe_Pan_Dziobak napisał:

Czy jest to dobra alternatywa dla Steam od Valve, czy lepiej unikać tego tworu od EA?

Jak chcesz pograć, to nie unikniesz ;)

A sam Origin? Meh, jestem neutralnie nastawiony. Nie miałem z nim większych problemów póki co. Działa. I czasem ma nienajgorsze wyprzedaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2013 o 19:52, Pepe_Pan_Dziobak napisał:

We wrześniu ma się na Origin pojawić możliwość zwrotu gier w ciągu 24h od uruchomienia
(co czasem może oznaczać, że po przejściu), także może nie taki on zły ;)

http://lowcygier.pl/promocje/ea-uruchamia-mozliwosc-zwrotu-gier-zakupionych-na-originie/

Pamiętaj że osoby chcące odzyskać włożone pieniądze będą musiały podać dobry powód, pracownicy origina przeglądając takie podanie mogą sprawdzić czas spędzony w grze i porównać go z czasem przejścia singla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2013 o 19:52, Pepe_Pan_Dziobak napisał:

We wrześniu ma się na Origin pojawić możliwość zwrotu gier w ciągu 24h od uruchomienia
(co czasem może oznaczać, że po przejściu), także może nie taki on zły ;)

http://lowcygier.pl/promocje/ea-uruchamia-mozliwosc-zwrotu-gier-zakupionych-na-originie/


Z tym, że będzie to dotyczyć wyłącznie gier EA kupionych przez Origina ;) Idealnie nie jest, ale może w tym kierunku kiedyś i inni wydawcy pójdą. Wtedy można by przestać narzekać na długość gier, bo musieliby robić dłuższe by uniknąć sytuacji że ktoś sobie przejdzie całość i w efekcie za to legalnie nie zapłaci :D A jeśli do tego nie dojdzie to zobaczymy ile czasu minie, zanim się wycofają z tej decyzji. Póki co mały plus dla EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2013 o 20:05, aragorn14 napisał:

Z tym, że będzie to dotyczyć wyłącznie gier EA kupionych przez Origina ;) Idealnie nie
jest, ale może w tym kierunku kiedyś i inni wydawcy pójdą. Wtedy można by przestać narzekać
na długość gier, bo musieliby robić dłuższe by uniknąć sytuacji że ktoś sobie przejdzie
całość i w efekcie za to legalnie nie zapłaci :D A jeśli do tego nie dojdzie to zobaczymy
ile czasu minie, zanim się wycofają z tej decyzji. Póki co mały plus dla EA.


Nie znasz możliwości grania bez przerwy u niektórych ludzi- 24 godzinny kampania miałaby ich powstrzymać? Większość ludzi nie przechodzi gier, bo mają krótki okres uwagi/gra jet nudna... Wydłużenie czasu gry spowodowało by tylko większe koszty, a i tak nie uniknąłbyś ludzi zwracających grę po 10 godzinach "bo jakoś tak nudna jest" :P

Origin jest i tak duużo wygodniejszy od pewnego oprogramowania wymaganego do uruchomienia gry o wspinaniu się na budynki i ukrytych ostrzach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam z originem złe wspomnienia, na moim pierwszym koncie wystąpił problem z adresem mailowym- po prostu go zapomniałem i nic się nie dało z tym zrobić. Wynika to z tego że większość ludzi logując się do programu origin na kompie używa nicku, ale chcąc już zalogować się na stronie, musi użyć maila tak samo z battlelogiem. Innym razem instalując battlefielda instalacja doszła do 100MB po czym ustała. Rozwiązanie znalazłem poprzez wyłączanie i włączanie programu i tak w kółko po 100MB. Wyłączanie, resetowanie origina czy komputera nic nie pomogły. Na forum doradzili mi że to przeciążenie serwerów związane z akcją Humbla. Tak czy inaczej, zawsze gdy mam związek z tym programem, wynika jakiś problem więc radzę każdemu zapisać sobie na kartce swój nick, hasło, mail, odpowiedź na sekretne pytanie i uzbroić się w cierpliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to opcja, która będzie zapewne nadużywana, ale jest niewątpliwie przydatna. Poza tym, na serio, kto przechodzi grę w ciągu 24h? Ja chętnie bym sobie dodał do kont Battlefielda 3, którego mam, sam nie wiem po co go jeszcze trzymam, i wymienił go na coś innego.

Dobrym jest to, że masz tydzień na oddanie gry, jeśli jej się nie uruchomi.

Dodatkowo, EA na pewno ma statystyki grania, tak samo jak Steam. Jeśli ktoś chce oddać grę po 12 godzinach grania, bo "gra mu nie chodzi", to powinno się nagradzać takich oszustów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z originem, nie mogę go uruchomić. Po instalacji pojawia się na chwile okno cmd''ka, znika i nic się nie dzieje. Reinstalowałem kilkukrotnie, nic nie pomogło. Ktoś pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie z Originem mam nastepujacy problem zniknelo mi 12 gier z zakladki Moje Gry.
Szkoda gadac
Kontakt telefoniczny na numer znaleziony w necie nie przynosi efektow.
Strona pomocy - bez komentarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zreinstalwałem system, wskazałem folder z poprzednią instalacją jako ten, gdzie ma być "pobrany" BF4, myślałem że origin się skapnie i mi dociągnie ewentualne pliki, ale zamiast tego to gó**o mi usunęło cały folder, teraz mam znów przez 2 dni i 2 noce pobierać grę? Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro usunęło Ci folder z grą, to już nic z tym nie zrobisz. Może jest jakiś sposób, tak jak w Steamie, że wykrywa wcześniej pobrane gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2013 o 13:15, zerohunter napisał:

Zreinstalwałem system, wskazałem folder z poprzednią instalacją jako ten, gdzie ma być
"pobrany" BF4, myślałem że origin się skapnie i mi dociągnie ewentualne pliki, ale zamiast
tego to gó**o mi usunęło cały folder.

Podszedłeś do tego w zły sposób, tip na przyszłość : wpierw tworzysz czysty folder instalacyjny originem, zamykasz origina, następnie do folderu wrzucasz pobrane uprzednio pliki.

Dnia 07.11.2013 o 13:15, zerohunter napisał:

Jakieś pomysły?

Spróbuj użyć programu do odzyskiwania danych, jeśli ich nie nadpisałeś powinno być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak można wysłac mejla do pomocy technicznej Origina? W zakładkach od kontaktu można wpisywać tylko dane w formularze, które gdzieś "lecą" i nie wiadomo, czy ktoś to czyta/
Jedna z transakcji została nieudana i jako taka widnieje w historii zakupów, ale nie wiem co z tym dalej zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2013 o 14:38, Boguslav4 napisał:

Jedna z transakcji została nieudana i jako taka widnieje w historii zakupów, ale nie
wiem co z tym dalej zrobić.

A co chcesz zrobić? Jeżeli kupić ponownie coś, to po prostu to zrób. Z historii raczej nikt niczego nie usunie, bo po co? To ewidencja poprawnie przeprowadzonych transakcji i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodziło o kwestię czy została ta operacja odwrócona, niedokończna czy czeka sobie w nieskończoność na poprawną zapłatę. Wolę uniknąć dziwnych problemów ze sklepem, gdy w grę wchodzą pieniądze. Just in cause.
Niestety, mimo że znalazłem ich numer telefonu nie doczekałem się konsultanta, który mógłby rozwiązać w minutę tą błachą sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do ósmego maja na Origin można dostać za darmo cyfrowy egzemplarz Dead Space.
Wczoraj na skrzynkę pocztową dostałem miłą niespodziankę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować