Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Cześć Wam.......
Jako że kochany CDP załatwił nam nasz temat zakładam go od zera.............może tym razem nie usuną.

A przy okazji pytam.
Chodzi mianowicie o to jak odzyskać hasło umozliwiające modyfikacje danego dokumentu
*.doc lub *.xls ?
Pytam bo ostatnio przekopując archiwum natrafiłem na takowe pliki i owszem
odczytać je mogę z tym niema problemu. ale niepotrafię zmienić ich zawartości.
A w tym wszystkim najgorsze to że niepamiętam hasła jakim je przed modyfikacją zabezpieczałem.
Heeeeelp me.
Wszystkie pomysły nawet te najbardziej zwariowane biorę......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 14:31, T710PH napisał:

Cześć Wam.......
Jako że kochany CDP załatwił nam nasz temat zakładam go od zera.............może tym razem nie usuną.

A
przy okazji pytam.
Chodzi mianowicie o to jak odzyskać hasło umozliwiające modyfikacje danego dokumentu
*.doc lub *.xls
?
Pytam bo ostatnio przekopując archiwum natrafiłem na takowe pliki i owszem
odczytać je mogę z tym niema problemu. ale
niepotrafię zmienić ich zawartości.
A w tym wszystkim najgorsze to że niepamiętam hasła jakim je przed modyfikacją zabezpieczałem.
Heeeeelp
me.
Wszystkie pomysły nawet te najbardziej zwariowane biorę......



hehe...jak chcesz odzyskać hasła do pliku *.xls użyj programu co się zwie Excel Password Recovery albo z tego co pamiętam jest taki pliczek chyba xlpassword.xls, który zdejmuje zabezpieczenia skoroszytu i arkusza, ale hasła ci nie poda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 14:58, Mathrim napisał:

A nie wystarczy zrobić ctrl+c (kopiuj) i skopiować cały tekst pliku, a potem ctrl+v wkleić do nowego pliku??


Jakby to było takie proste to bym tak czynił. Problem w tym że przekopiowanie arkusza *.xls rozbija go totalnie i po tej operacji arkusz już nieprzypomina w ogóle oryginału. Mam tak napisany arkusz do wystawiania faktur VAT i po jego kopiowaniu powiedzmy sobie szczerze wygląd się znacznie różni..... tabele są w innych pozycjach niż w oryginale. Mimo że korzystam z offisa....Zrozumiałbym gdyby to był import z Open ofissa do ms ofisa ale to jest w jednym i tym samym formacie i to dotego w*.xls dla excela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 14:31, T710PH napisał:


Wszystkie pomysły nawet te najbardziej zwariowane biorę......

Najbardziej zwariowany, jaki mi przyszedł do głowy to taki, że jeśli masz to na NTFS to przekonwertuj na Fat32. Skoro taka operacja rozwala (podobno) szyfrowanie, to może i hasło pójdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 10:26, KrzysztofMarek napisał:

> > > Wszystkie pomysły nawet te najbardziej zwariowane biorę......
Najbardziej zwariowany, jaki mi przyszedł do głowy
to taki, że jeśli masz to na NTFS to przekonwertuj na Fat32. Skoro taka operacja rozwala (podobno) szyfrowanie, to może
i hasło pójdzie...

zaszyfrowany jest plik a nie partycja, wiec konwersja nic nieda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 12:57, Biniek_CDP napisał:

Wystarczy google i wyszukaj ''''lostpassword '''' i znajdziesz mnostwo pomocy ;)

Powodzenia


Ludzie ale nierozumiecie widzę o co mi chodz. Ja mogę go otworzyć obejżeć i wydrukować ale nie mogę go zmienić czy edytować to o edycje mi chodzi i nic ponadto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 15:51, T710PH napisał:

> /.../ o edycje
mi chodzi i nic ponadto

No dobra, to taki olbrzymi ten skoroszyt, że nie możesz go wydrukować a potem wpisać na nowo? Jak go nie zabezpieczysz hasłem (które znowu zapomnisz) to będziesz mógł edytować do woli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 15:51, T710PH napisał:

Ludzie ale
nierozumiecie widzę o co mi chodz. Ja mogę go otworzyć obejżeć i wydrukować ale nie mogę go zmienić czy edytować to o edycje
mi chodzi i nic ponadto


Excel Password Remover pozwala na usuniecie hasla w _juz otwartym_ pliku Excela. Czyli - otwierasz plik, uruchamiasz EPR, usuwasz hasło, edytujesz do woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 15:58, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ o edycje
> mi chodzi i nic ponadto
No dobra, to taki olbrzymi ten skoroszyt, że nie możesz go wydrukować
a potem wpisać na nowo? Jak go nie zabezpieczysz hasłem (które znowu zapomnisz) to będziesz mógł edytować do woli...


No problem w tym że trafiłeś doskonale.....
to cudo ma 16-e zakładek(podstron) i jest kosmicznie pokomplikowane....
I żę tak ujmę wyduk odpada zupełnie.... ale dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 14:31, T710PH napisał:

Wszystkie pomysły nawet te najbardziej zwariowane biorę......

Najpierw otwórz feralny skoroszyt i utwórz nowy pusty skoroszyt.
Spróbuj zaznaczyć wszystkie arkusze (zakładki) w feralnym skoroszycie (robi się to przez wybranie pierwszego, a potem przejechanie na koniec i z shiftem kliknięcie ostatniego). Następnie kliknij prawym klawiszem raz na jednej z zakładek arkuszowych i wybierze polecenie "przenieś lub kopiuj", a tam zaznacz "utwórz kopię" i powyżej jako miejsce docelowy wybierz z listy ten nowy pusty arkusz.
W ten sposób przerzuci Ci kopię wszystkich arkuszy do nowego skoroszytu i być może w nowym da się edytować (ale nie sprawdzałem jeszcze). Nie zapomnij zapisać tego nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak usunąć historię stron w przeglądarce internetowej (Opera i Mozzila Firefox)?
Tą historię w pasku adresu. Bo te co się odwiedzało kiedyś to wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 20:54, Yasiu89 napisał:

Jak usunąć historię stron w przeglądarce internetowej (Opera i Mozzila Firefox)?
Tą historię w pasku adresu. Bo te
co się odwiedzało kiedyś to wiem.

po najechaniu na "tajną" pozycje, wciszaksz shift +delete. niewiem czy nie pomoże wyczyszczenie pamieci podręcznej(jest w opcjach stosowny przycisk)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 17:50, Olamagato napisał:

> Wszystkie pomysły nawet te najbardziej zwariowane biorę......
Najpierw otwórz feralny skoroszyt i utwórz nowy pusty
skoroszyt.
Spróbuj zaznaczyć wszystkie arkusze (zakładki) w feralnym skoroszycie (robi się to przez wybranie pierwszego,
a potem przejechanie na koniec i z shiftem kliknięcie ostatniego). Następnie kliknij prawym klawiszem raz na jednej z zakładek
arkuszowych i wybierze polecenie "przenieś lub kopiuj", a tam zaznacz "utwórz kopię" i powyżej jako miejsce docelowy wybierz
z listy ten nowy pusty arkusz.
W ten sposób przerzuci Ci kopię wszystkich arkuszy do nowego skoroszytu i być może w nowym
da się edytować (ale nie sprawdzałem jeszcze). Nie zapomnij zapisać tego nowego.



Hmmmm jeśli koło jest kwadratowe to ja mam inny rower.............ale przeszło tylko częściowo..........
poprostu rozwaliło mi dokumenta na cacy...... ale zadziałało jako zapisz do *.html.... tnx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ale przeszło tylko częściowo... poprostu rozwaliło mi dokumenta na cacy.
Widocznie skoroszyt został niechlujnie skonstruowany (pewnie odwołaniami bezwzględnymi).
Możesz jeszcze spróbować skonwertować do starszych formatów excela, a potem wrócić do nowego po otwarciu kopii.

Jeżeli masz mozliwośc skopiowania do XML (i z powrotem), to może się udać nie stracić przeliczeń i odwołań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
mam pytanie
W Outbooku chialbym ustawic zeby mi nie "wycianlo" wiadomosci ze skrzynek do wlasnie outbooka tylko zeby je kopiowalo i nie moge tego znalesc w opcajch.
I drugie jak mozna ustawic zeby pokazywalo z ktorego konta jest kazda poszczegolna wiadomosc (mam skonfigurowane 3 konta)
pozdr
jak by cos to e-mail: tmsiwy@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 20:14, Illidan Shando napisał:

Witam
mam pytanie
W Outbooku chialbym ustawic zeby mi nie "wycianlo" wiadomosci ze skrzynek do wlasnie outbooka tylko zeby
je kopiowalo i nie moge tego znalesc w opcajch.


Chodzi o OExpress? I czy chodzi o zostawianie kopii wiadomosci na serwerze pocztowym? Jesli tak, to: narzedzia, konta, wlasciwosci, zaawansowane, pozostaw kopie wiadomosci na serwerze.

Dnia 12.10.2005 o 20:14, Illidan Shando napisał:

I drugie jak mozna ustawic zeby pokazywalo z ktorego konta jest kazda poszczegolna
wiadomosc (mam skonfigurowane 3 konta)
pozdr
jak by cos to e-mail: tmsiwy@o2.pl


Jesli chodzi o OExpress, to widok, kolumny, konto. W zwyklym Outlooku powinno byc podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować