Zaloguj się, aby obserwować  
T710PH

Windows problemy i rozwiązania...

2522 postów w tym temacie

Dnia 07.11.2005 o 15:37, michal19 napisał:

Mam WINXP i starą kartę Sound Blaster Live. Ostatnio włączyło mi siętakie echo. Cały dżwięk brzmi jak echo. Ale kurcze nie
mogę znależć jakiegoś mixera czy czegoś żeby to wyłączyć... Co zrobić?



Wchodzisz do Panelu Karty Dźwiękowej => ikonkę masz albo w Panelu Sterowania albo w Trayu.

I tam wchodzisz w opcję EAX i ustawiasz Bez Efektu dla wszystkich 3 poziomów.

Tak się dzieje, gdy z gry która używa efektów komputer wyjdzie nieprawidłowo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 17:07, RobeN napisał:

Tak się dzieje, gdy z gry która używa efektów komputer wyjdzie nieprawidłowo. ;)


Tak też myślałem :)

Co do tego panelu, to go nie miałem wcześniej (nie pytaj czemu) ale przeinstalowałem sterowniki i jest ponownie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki broblem w sumie to pytanie.
A mianowicie jak mozna w prosty sposob przeniesc nazwy wielu plikow do tabelki w wrdzie w ktorej nie mozna zmienic rozmiarow komorek bo wszystkie sa ponumerowane i by sie pochrzanilt numery no tak jak jest pokazane na obrazku tylko mam tych plikow duzo wiecej do wpisana do takiej listy i nie wiem jak to zrobic wczesniej sobie jakos radzilem "wpisujac to "recznie" ale teraz mam jeszcze reke zlamana i nie bardzo tak moge a to duzo czasu zajmuje.
No troche pomieszalem ale mysle ze wiadomo o co mi chodzi.
Wczesniej sie pytalem na forum odpowiedziano mi na to ale jakos tak nie dalo sie tak zrobic jak mowili albo ja nie robilem tak jak radzili (to chyba bylo jeszcze na forum CDP)
pozdr i dzieki z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2005 o 00:40, Seqiu napisał:

Jestem w sieci lan, posiadam zewmętrzny jak i wewnętrzny adres ip. Jak mogę sprawdzić maske podsieci i brame domyślną zewnętrznego
ip?

maska podsieci to najprawdopodobniej 255.255.255.0 (aczkolwiek czyli kompy w sieci różnią sie tylko ostatnią cyfrą wewnętrznego ip) jesli masz win xp spróbuj w wierszu poleceń (czy jak sie tam namiastka tekstowej konsoli nazywa) wpisać ipconfig /all. ew wejść w ustawienia twojego połączenia i tam właściwości tcp/ip (w zakładkach będzie wszystko, z dnsami włącznie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mam pytanie co możecie powiedzieć mi na temat przeglądarki internetowej firefox i netscape tudzież Opera. Która z nich lepsza. I wogle gdzie je w najnowszej wersji dorwać i najlepiej w polskiej wersji językowej. Bo o tym że IE to badziew to się już dawno przekonałem...
Jakbyście jakiegoś manuala nakierowali lub coś w tym stylu byłoby fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 16:21, Saltictus napisał:

Ludzie mam pytanie co możecie powiedzieć mi na temat przeglądarki internetowej firefox i netscape tudzież Opera. Która z
nich lepsza. I wogle gdzie je w najnowszej wersji dorwać i najlepiej w polskiej wersji językowej. Bo o tym że IE to badziew
to się już dawno przekonałem...
Jakbyście jakiegoś manuala nakierowali lub coś w tym stylu byłoby fajnie

netscape to udziwniony firefox potrafiący korzystać dodatkowo z silnika ie( pochlebnych oponi o nim raczej sie nie słyszy). zaś firefoxa i opera sam przetestuj, przecież są za darmo. porównać je cieżko bo są robione wg różnych filozofi. firefox to po prostu goła przeglądarka którą wspomagasz wtyczkami zwiekszającymi jego możliwośći. zaś do operze masz fabrycznie mase potrzebnych i zbędnych opcji na zasadzie a nuż sie komuś przyda. osobiscie wole firefoxa, dzieki temu mam przeglądarke idealnie dopasowaną do swoich potrzeb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem to mam sobie zassać firefoxa.A cha i jeszcze jedno w IE to wiem gdzie przeglądarka ma tzw Temporary internet files a gdzie go ma firefox. I gdzie foxik przetrzymuje także ciasteczka.
Czy są to tesame katalogi czy jakieś inne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 16:52, Saltictus napisał:

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem to mam sobie zassać firefoxa.A cha i jeszcze jedno w IE to wiem gdzie przeglądarka ma tzw
Temporary internet files a gdzie go ma firefox. I gdzie foxik przetrzymuje także ciasteczka.
Czy są to tesame katalogi czy
jakieś inne???

inne. Pobierz też opera, może przypaść ci do gustu (mi sie zwyczajnie nie podoba filozofia wszystko w jednym (jest nawet klient poczty elektronicznej), wole wyspecializowane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 17:06, sig. napisał:

> Czyli jeśli dobrze zrozumiałem to mam sobie zassać firefoxa.A cha i jeszcze jedno w IE to wiem gdzie przeglądarka
ma tzw
> Temporary internet files a gdzie go ma firefox. I gdzie foxik przetrzymuje także ciasteczka.
> Czy są to
tesame katalogi czy
> jakieś inne???
inne.

Czyli jakie bo przekopałem wszystko co z lisem związane na dysku i nic nieznalazłem


Pobierz też opera, może przypaść ci do gustu (mi sie zwyczajnie nie podoba

Dnia 28.11.2005 o 17:06, sig. napisał:

filozofia wszystko w jednym (jest nawet klient poczty elektronicznej), wole wyspecializowane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

korzystam z linuska wiec katalgoów dla windows ci nie podam. ale z poziomu przeglądarki można bez problemu skasować zarówno pamieć podręczną jak i cookisy ( a nawet wogle ich nie akceptować, ew kazać sie pytać czy dana witryna może umiesczać ciasteczka.). w zblizającej sie wersji 1,5 będzie nawet guzik na pasku narzędzi zacierający ślady po naszych serfowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 16:52, Saltictus napisał:

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem to mam sobie zassać firefoxa.A cha i jeszcze jedno w IE to wiem gdzie przeglądarka ma tzw
Temporary internet files a gdzie go ma firefox. I gdzie foxik przetrzymuje także ciasteczka.
Czy są to tesame katalogi czy
jakieś inne???


Ciasteczka masz w C:\Documents and Settings\XXXXX\Cookies , gdzie X to nazwa zalogowanego użytkownika.
jest to dla win XP. Gdzie są Temporary internet files to nie wiem, nie interesowałem sie tym przy firefoxie.


Pytanie z innej beczki, jak moge usunąć punkty przywracania systemu z win XP. Bo oststnio porobiło mi się pełno takich punktów, a że mam mało miejsca na dysku to chciałbym punkty z września i październuka usunać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 18:44, Pitkit napisał:

Pytanie z innej beczki, jak moge usunąć punkty przywracania systemu z win XP. Bo oststnio porobiło mi się pełno
takich punktów, a że mam mało miejsca na dysku to chciałbym punkty z września i październuka usunać.


Start -> panel sterowania -> wydajnosc i konserwacja -> zwolnij miejsce na dysku twardym (po kliknieciu musisz wykazac sie cierpliwoscia) -> zakladka "wiecej opcji" -> na dole bedziesz mial "przywracanie systemu" i przycisk "oczysc" -> kliknij "tak" zeby usunac wszystkie punkty oprocz ostatniego.

jesli chcesz sobie zostawic wiecej punktow, to poprostu musialbys zmniejszyc sobie ilosc dostepnego miejsca na dysku przeznaczonego na punkty przywracania systemu, badz usunac je recznie z katalogu "system volume information" ale tego ostatniego nie polecam, bo mozna sobie napieprzyc w systemie.

zeby zmniejszyc ilosc miejsca na przywracanie:
prawym przyciskiem w "moj komputer" -> wlasciwosci -> zakladka "przywracanie systemu" -> i tam bedziesz mial suwak do ustawienia ilosci dostepnego miejsca na przywracanie. zmniejsz sobie do jakiejs malej wartosci, zatwierdz i zrob restart. powinien ci stare punkty pousuwac. potem sobie ustaw znowu wiecej miejsca ta sama metoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to się komuś przyda. Fire fox trzyma pliki tymczasowe otwieranych stron w tej ścieżce:
C:\Documents and Settings\profil\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\k022cke0.default\Cache

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.
Czy jest jakiś sposób aby zmusić lub ustawić Outlok Expresa aby sprawdzał pocztę i jeszcze dawał dzwięk gdy coś się na skrzynce pojawi....
Tja wiem że to szit ale poprostu potrzebne mi to.


Nie zakładam tematu bo po co spamić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 02:07, Saltictus napisał:

Mam pytanie.
Czy jest jakiś sposób aby zmusić lub ustawić Outlok Expresa aby sprawdzał pocztę i jeszcze
dawał dzwięk gdy coś się na skrzynce pojawi....
Tja wiem że to szit ale poprostu potrzebne mi to.


A on tego domyslnie nie robi?

Narzedzia -> Opcje -> Zakladka Ogolne i tam zaznacz "Sprawdz, czy sa nowe wiadomosci co x minut" i "Odtworz dzwiek, gdy przychodza nowe wiadomosci". Pjawia sie tez ikona w prawym dolnym rogu ekranu po sciagnieciu wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.12.2005 o 09:15, Hegemon napisał:


Narzedzia -> Opcje -> Zakladka Ogolne i tam zaznacz "Sprawdz, czy sa nowe wiadomosci
co x minut" i "Odtworz dzwiek, gdy przychodza nowe wiadomosci". Pjawia sie tez ikona w prawym
dolnym rogu ekranu po sciagnieciu wiadomosci.


No nic ustawiłem i zobaczymy czy działa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem i dotyczy on systemu WinXP (SP1). Dzisiaj kupiłem Antologie Blizzard i mam problemy z płytką od Starcrafta. Po włożeniu do napędu plyta jest czytana przez jakieś 5 minut, po tym czasie dopiero pojawia się autorun. Jeśli uruchomie grę z autorun''a to czekam kolejne 5 minut aż napęd łaskawie rozpozna płytę. Nie muszę dodawać jakie to irytujące. Takiego typu objawy mogą świadczyć o problemach z napędem lub z samą płytą, ale sprawdziłem na drugim kompie (WinXP SP2) nie ma żadnych serwerów. Na swoim sprzęcie mam dwa systemy, w win 98 też nie ma żadnych problemów, więc wykluczam problem z nagrywarką.

Wgrałem mimo wszystko najnowszy bios do nagrywarki ale to nie pomogło (zresztą problem jest taki sam w napędzie DVD).
Czy ktoś wie co może być przyczyną problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować