Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Gram.pl

Gry dla dorosłych w Polsce wkrótce tylko dla dorosłych?

136 postów w tym temacie

Już niedługo pod szkołami będą stać szemrane typy: "ej młody! chcesz kupić GTA VI?"

0

Już to widzę :D
"- Poproszę GTAV i Sonica
- A dowodzik jest?
- No to tylko Sonica..."

0

No i szczerze jestem za. Przynajmniej nie będzie sytuacji, gdzie 10 latek prosi tatę o kupno GTAV (sytuacja z wczoraj z EMPiKa).

0

No chyba właśnie więcej będzie takich sytuacji, bo ojciec ma dowód więc będzie mógł zakupić grę synowi ?

0

No ale właśnie jak kolega powyżej powiedział - takich akcji będzie jeszcze więcej. Tata będzie kupował, a dziecko dostanie grę.

Tak naprawdę tu chodzi o zmianę w wychowaniu przez rodziców, a nie nakładanie kolejnych obostrzeń. Bo to co nielegalne najbardziej kusi...

0

Tu bardziej chodziło o to, że ojciec zastanowi się wtedy dwa razy zanim kupi grę 18+ dziecku. Co do samego pomysłu nie mam większych zastrzeżeń natomiast sama kategoria 18+ jest wg mnie co najmniej sztuczna bo skoro w 16+ jest już praktycznie wszystko to po co robić 18+...

> Zacznijmy od Biblii.
Lecz się

0

> No ale właśnie jak kolega powyżej powiedział - takich akcji będzie jeszcze więcej. Tata
> będzie kupował, a dziecko dostanie grę.
>
> Tak naprawdę tu chodzi o zmianę w wychowaniu przez rodziców, a nie nakładanie kolejnych
> obostrzeń. Bo to co nielegalne najbardziej kusi...

W takiej sytuacji wina za ewentualne spaczenia czy inne choróbska będzie jednak leżała w stu proc. po stronie rodzica, a nie sprzedawcy czy aparatu państwa.

0

Troche pozno to poruszaja... na Zchodzie ten system dziala i niewazne jak skutecznie tylko wazne zenawet gdyby rodzic kupil te gre i dal dziecku ... TO WINE PONOSI ON - PROSTE. Mnie dodatkowo czesto panie pytaja o dowod jak jestem zagranica :P Chyba jakos mlodo wygladam albo po prostu tak to maja zakodowane :] OCZYWISCIE JESTEM ZA

0

Co z tego, skoro zawsze można kupić w internecie, tam ciebie nie sprawdzą.

0

Kiedyś chcąc kupić w UK grę na konsolę, zostałem przy kasie poproszony przez śliczną blondynkę o ukazanie dowodu osobistego. Mimo że gra była od 16 lat. Brakowało mi niecałego miesiąca :(

0

Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem tego systemu. Oczywiście wiąże się to z tym, że sprzedaż gier spadnie w Polsce na łeb na szyję. Pokaże to także jakimi rodzicami są ludzie. W dzisiejszych czasach, przeciętny rodzic kupuje grę od 18+ właśnie nie patrząc na oznaczenia wiekowe, byleby dać coś dzieciakowi i niech ten sobie pogra i niech rodzic ma święty spokój.

"Domaga się ponadto, by w polskim prawie zapisać obowiązek wprowadzania na opakowania z grami oznaczeń wiekowych PEGI. Ministerstwo gospodarki na razie nie przedstawiło swojego stanowiska w tej sprawie."

Przecież oznaczenia PEGI są już od dawien dawna na opakowaniach :P

0

Bitch Please Kupie sobie Pay Safe Card za 10 Euro
Wchodze na steama patrze przecena Dead Rising 2
15,00 Euro na 10,00 Euro (Oczywiśćie to przykład)
Kupuje za pomocą pay safe card i już tadam gra bez dowodzików nawet sam kupuje pay safe card a jestem niepełnoletni :)

0

Gdybym był takim sprzedawcą, to pytałbym o dowodzik także osoby, po których od razu widać, że pełnoletnie. Może wtedy rodzice by się skapnęli, że jest coś takiego jak ograniczenia wiekowe.

Inna sytuacja, też z Empiku, sprzed kilku lat. Dziadkowie kupują wnuczkowi któreś GTA (chyba 3) na komunię. Sprzedawca odradza informując, że gra brutalna. A dziadkowie na to "ale nasz Maciuś taki mądry, na pewno ta gra na niego źle nie wpłynie".

0

> No i szczerze jestem za. Przynajmniej nie będzie sytuacji, gdzie 10 latek prosi tatę
> o kupno GTAV (sytuacja z wczoraj z EMPiKa).

A na odwrotnie? Jak dzieciak sam nie kupi to pozostanie mu prośba rodziców. Wiec takich sytuacji bedzie wiecej.

0

Ja jestem za. Ale tez bez przesady z tym zmuszaniem gracza do zabijania i torturowania dla zabawy. Uwielbiam wypowiedzi ludzi na temat gier którzy w żadną grę w życiu nie grali. Respektowanie ograniczeń wiekowych tak ale państwo które dba o moralność obywatela NIE. Nie potrzebujemy tutaj kolejnej Australii.

0

Dnia 11.11.2013 o 09:48, pepsi napisał:

W takiej sytuacji wina za ewentualne spaczenia czy inne choróbska będzie jednak leżała
w stu proc. po stronie rodzica, a nie sprzedawcy czy aparatu państwa.

Ale wina już teraz leży w 100% po stronie rodzica! Jeśli ktoś traktuje kompa jako zastępczą niańkę dla dzieci, niech się nie dziwi, że będą miały taką, a nie inną psychikę. Wprowadzenie zakazu sprzedaży nic tu nie zmieni, bo taki dzieciak zawsze znajdzie kogoś, kto pójdzie i grę kupi (dokładnie tak samo, jak kupują im browary czy fajki). Zamiast wprowadzać kolejne martwe przepisy, mające jedynie robić dobre wrażenie, lepiej by było pomyśleć, jak realnie coś w tej sytuacji zmienić. Być może organizowanie imprez, na których rodzice mogą pograć z dziećmi jest jakimś rozwiązaniem?

0

I bardzo dobrze , niektore gry są faktycznie slabe dla dzeciakow i 10 letnie dziecko niepowinno grac w GTA albo jakiegos manhunta ...

0

Mówcie co chcecie , ale widok 10-12 latka grającego w GTA troszeczke mnie przeraża. A przeciez zawsze miałem gdzies oznaczenia PEGI, i swojemu synowi kupowałem gry jakie chciał...

0

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0