Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gry dla dorosłych w Polsce wkrótce tylko dla dorosłych?

136 postów w tym temacie

No ale właśnie jak kolega powyżej powiedział - takich akcji będzie jeszcze więcej. Tata będzie kupował, a dziecko dostanie grę.

Tak naprawdę tu chodzi o zmianę w wychowaniu przez rodziców, a nie nakładanie kolejnych obostrzeń. Bo to co nielegalne najbardziej kusi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu bardziej chodziło o to, że ojciec zastanowi się wtedy dwa razy zanim kupi grę 18+ dziecku. Co do samego pomysłu nie mam większych zastrzeżeń natomiast sama kategoria 18+ jest wg mnie co najmniej sztuczna bo skoro w 16+ jest już praktycznie wszystko to po co robić 18+...

> Zacznijmy od Biblii.
Lecz się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No ale właśnie jak kolega powyżej powiedział - takich akcji będzie jeszcze więcej. Tata
> będzie kupował, a dziecko dostanie grę.
>
> Tak naprawdę tu chodzi o zmianę w wychowaniu przez rodziców, a nie nakładanie kolejnych
> obostrzeń. Bo to co nielegalne najbardziej kusi...

W takiej sytuacji wina za ewentualne spaczenia czy inne choróbska będzie jednak leżała w stu proc. po stronie rodzica, a nie sprzedawcy czy aparatu państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche pozno to poruszaja... na Zchodzie ten system dziala i niewazne jak skutecznie tylko wazne zenawet gdyby rodzic kupil te gre i dal dziecku ... TO WINE PONOSI ON - PROSTE. Mnie dodatkowo czesto panie pytaja o dowod jak jestem zagranica :P Chyba jakos mlodo wygladam albo po prostu tak to maja zakodowane :] OCZYWISCIE JESTEM ZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chcąc kupić w UK grę na konsolę, zostałem przy kasie poproszony przez śliczną blondynkę o ukazanie dowodu osobistego. Mimo że gra była od 16 lat. Brakowało mi niecałego miesiąca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za wprowadzeniem tego systemu. Oczywiście wiąże się to z tym, że sprzedaż gier spadnie w Polsce na łeb na szyję. Pokaże to także jakimi rodzicami są ludzie. W dzisiejszych czasach, przeciętny rodzic kupuje grę od 18+ właśnie nie patrząc na oznaczenia wiekowe, byleby dać coś dzieciakowi i niech ten sobie pogra i niech rodzic ma święty spokój.

"Domaga się ponadto, by w polskim prawie zapisać obowiązek wprowadzania na opakowania z grami oznaczeń wiekowych PEGI. Ministerstwo gospodarki na razie nie przedstawiło swojego stanowiska w tej sprawie."

Przecież oznaczenia PEGI są już od dawien dawna na opakowaniach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bitch Please Kupie sobie Pay Safe Card za 10 Euro
Wchodze na steama patrze przecena Dead Rising 2
15,00 Euro na 10,00 Euro (Oczywiśćie to przykład)
Kupuje za pomocą pay safe card i już tadam gra bez dowodzików nawet sam kupuje pay safe card a jestem niepełnoletni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był takim sprzedawcą, to pytałbym o dowodzik także osoby, po których od razu widać, że pełnoletnie. Może wtedy rodzice by się skapnęli, że jest coś takiego jak ograniczenia wiekowe.

Inna sytuacja, też z Empiku, sprzed kilku lat. Dziadkowie kupują wnuczkowi któreś GTA (chyba 3) na komunię. Sprzedawca odradza informując, że gra brutalna. A dziadkowie na to "ale nasz Maciuś taki mądry, na pewno ta gra na niego źle nie wpłynie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No i szczerze jestem za. Przynajmniej nie będzie sytuacji, gdzie 10 latek prosi tatę
> o kupno GTAV (sytuacja z wczoraj z EMPiKa).

A na odwrotnie? Jak dzieciak sam nie kupi to pozostanie mu prośba rodziców. Wiec takich sytuacji bedzie wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za. Ale tez bez przesady z tym zmuszaniem gracza do zabijania i torturowania dla zabawy. Uwielbiam wypowiedzi ludzi na temat gier którzy w żadną grę w życiu nie grali. Respektowanie ograniczeń wiekowych tak ale państwo które dba o moralność obywatela NIE. Nie potrzebujemy tutaj kolejnej Australii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2013 o 09:48, pepsi napisał:

W takiej sytuacji wina za ewentualne spaczenia czy inne choróbska będzie jednak leżała
w stu proc. po stronie rodzica, a nie sprzedawcy czy aparatu państwa.


Ale wina już teraz leży w 100% po stronie rodzica! Jeśli ktoś traktuje kompa jako zastępczą niańkę dla dzieci, niech się nie dziwi, że będą miały taką, a nie inną psychikę. Wprowadzenie zakazu sprzedaży nic tu nie zmieni, bo taki dzieciak zawsze znajdzie kogoś, kto pójdzie i grę kupi (dokładnie tak samo, jak kupują im browary czy fajki). Zamiast wprowadzać kolejne martwe przepisy, mające jedynie robić dobre wrażenie, lepiej by było pomyśleć, jak realnie coś w tej sytuacji zmienić. Być może organizowanie imprez, na których rodzice mogą pograć z dziećmi jest jakimś rozwiązaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie , ale widok 10-12 latka grającego w GTA troszeczke mnie przeraża. A przeciez zawsze miałem gdzies oznaczenia PEGI, i swojemu synowi kupowałem gry jakie chciał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować