• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Lukiassss

Fable zapomniane opowieści Kazdy kto nie wie co zrobić zeby napisy nie znikały w grze! Proszę o przeczytanie Tematu Rozwiązanie problemu!

Pytanie

Witam!!!A wię zaczne od tego mam karte graficzną G-Force FX 5700LE-TD256.Gdy uruchomilem poraz pierwszy grę nie wiedziałem ze bedzie cos nie tak rozpoczełem nowa gre i co widze przy pierwszej rozmowie odrazu zauwazylem ze napisy znikaja a to nie był jeden problem był tesz problem z dźwiękiem nic nie było niekiedy słychać co mówią!!!Ale z dźwiękiem szybko sobie poradzilem musiałem tylko w opcjach karty dźwiękowiej wyłączyć tryb 6 kanałowy 5.1 i ustawić na głośniki stereo.Gdy ustawilem tylko na stereo to dźwiek byl juz bardzo dobry:)Problem był chyba najwazniejszy czyli znikacjace napisy na poczatku nie wiedziałem co robić miałem na początku sterownik:81.98 i przy nim właśnie znikały napisy.Ale odrazu sie zorientowalem ze to nie wina sprzętu tylko sterownikow i dlatego sciagalem najnowszy sterownik do karty graficznej ale niestety był ten sam efekt co na poczatku potem zainstalowalem sterownik troszeczke starszy ale i to nic nie dalo..Potem sie zorientowałem ze to sa dalej za nowe sterowniki i dlatego zainstalowalem sterownik z 2004 roku ponieważ z 2004 roku dobre sterowniki były.dlatego Zainstalowalem wersje sterowników:2004-02-29 wersja sterownika 5.6.6.3. I Co sie stalo jak odinstalowane mialem tamte nowsze sterowniki i zainstalowalem sterownik 5.6.6.3 właczam gre i co widze gra dziala wszystkie napisy w 100% wyświetlane na jeszcze starszym troche sterowniku napisy tez sie wyświetlaja.A więc wniosek nowsze sterowniki do Fable nie nadają sie do gry dla niektórych kart graficznych.Kazdy kto ma problem z napisami znikającymi zainstalujcie pierwsze sterownik:2004-02-29 wersja sterownika 5.6.6.3 nie powinno byc problemow a jak jeszcze nie ten to jeszcze starszy napewno bedzie wszystko ok jestem przekonany:):)!!!Bo wiem ze zadne nowsze sterowniki nie poprawia błedu ze znikajacymi napisami>Jak sie mówi Stare ale bardzo dobre;):):)A wiec gra idzie mi teraz dobrze;)Proszę odpowiadać czy pomogł ten sterownik..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

32 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Po pierwsze sterownik do karty graficznej zainstaluj taki -> 91.31 potem zainstaluj gre.
Po drugie ten problem jak już wielo osób wwcześniej wspominało pojawia się tylko na kartach z serii FX

Problem ten występuje we wszystkich wersjach wydanych na świecie, jak do tej pory firmie Microsoft nie udało się ustalić przyczyny występowania takiego błędu.

Częściowo pomaga wyłączenie synchronizacji pionowej i antylisingu, aczkolwiek nie zawsze pomaga w 100%
Na poprawkę nadal czekamy,... wiecej informacji na ten temat można znaleść na oficjalnej stronie Microsoftu (dotyczącej gry).

Jak tylko pojawią się jakieś nowe informacje na bierząco będziemy je publikować.

Pozdrawiam,...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Problem z nowymi sterownikami jest też w innych grach. Po prostu Nvidia przy podpisywaniu cyfrowo sterowników coś zmieniła in minus i jest jakiś chory konflikt. Mnie na przykład przy SP2 i wersji sterowników 84.98 bodajże wywala z co drugiej grya i Winda działa o wiele gorzej. Więc co do tych sterowników kolega ma rację, ale w moim przypadku wystarczyło zainstalować ostatnie sterowniki BEZ WHQL:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zalerzy od posiadanej karty graficznej :P do staszych kart graficznych typu geForce 4 MX itp zalecaną jest 61.77 :P

Ale odnośnie napisów to nie ma wpływu. bynajmniej tak wynika z zgłoszeń oraz z informacji Microsoftu.
Sorry, że odejdę od tematu ale np. przy heroes V bardzo często na starszych sterach niż 84.21 gra się wykrzacza.

Pragnę też zauważyć, że mówisz o sterowniki w wersji BETA (84.98) i w takich wypadkach odradzam instalowania takowych :) Bo często są problemy wszak to tylko "TESTOWE" sterowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

JA mam GeForca 6600 i to mi pomogło. Co prawda spróbuję zainstalować nową wersję, ale na wszelki wypadek zachowam starą . Poza tym zainstalowanie leciwych sterów pomogło nie tylko mi, ale i duzej części moich kolegów. Może i to problem pojedyńczych modeli, ale fakt faktem jest, że w niektóre gry nie mogłem grać, bo cały czas zwiecha, wywalanie do windy, lub niebieski ekran. I żeby nie było sprawdzałem już wszystko. Łącznie z tym, ze przeinstalowałem windowsa. Nawet leciwy Morrowind nie chodził mi tak jak powinien. Więc chyba coś na zreczy jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Poprostu większość seri FX np moja:G-Force FX 5700LE-TD256 czym nowsze sterowniki gry nie zawsze ida lepiej na nowszych sterownikach mialem juz taki problem z inna gra co mi znikały postacie oczywiście starszy sterownik musiałem zainstalować.Ale to wszystko od karty zalezy jaka seria.Ale niekiedy trzeba zainstalować nowsze sterowniki tak wiec u mnie to jest tak ze musze niekiedy zmieniać na nowsze a niekiedy na starsze;)Mam nadzieję ze gdy ludzie co maja problemy z napisami w Fable starsze sterowniki pomogą np:wersja sterownika 5.6.6.3 data:2004-02-29. lub starsza!!!

Pozdrawiam:Lukasssss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ciężko mi się tu wypowiadać nigdy osobiście nie miałem problemów ze sterami (no chyba, że się bawiłem i coś pokasowałem czy inne dziwne modyfikacje robiłem), ale poważnie mówiąc, jeżeli za każdym razem odinstalowywałeś stare stery przed instalacją nowych, a w odniesieniu do Nvidio to kasowałeś ten katalog, do którego wypakowuje się instalka (domyślnie zwie sie Nvidia) to z normalnymi sterami nie powinno być problemów.

Oczywiście wszystkie bety potrafią ostro namieszać w systemie czy uszkodzić nawet directX''a ale naprawdę trzeba się namęczyć by to zrobić lub mieć szczęście :P

Dobra koniec oftopa -> bo mi się po uszach dostanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak wiec jak mówie kazdy sterowink od roku 2005 do obecnego nie poprawił mi zeby napisy nie znikały w Fable nawet ten najnowszy który niedawno wyszedł.Tylko nie znikaja mi napisy ze sterwnikow z 2004-02-29 wersja sterownika 5.6.6.3 i starsze!!Tak wiec ja musze zmieniać na nowsze raz na starsze sterowniki tak juz jest.czasami to denerwuje ze musze zmieniać ale zawsze moge w wszystko pograć!!!;):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

U mnie na znikające napisy pomogła dopiero zmiana głębi kolorów w systemie z 32bit na 16bit(i w grze to samo). Próbowałem wszystkich sposobów, ale dopiero ten zadziałał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Oczywiście postaram się sprawdzić Lukasssss czy faktycznie to pomoże przy innych konfiguracjach sprzętowychj wraz z kartami z serii FX :)

Jak sprawdzimy na róźnych kartach dam znać, tak samo proszę by osoby którym te rozwiązania pomogły dały nam znać podjąc dokładną konfigurację może coś się uda wspólnie zrobić z tym problemem.
Na razie trzeba sprawdzić powyższe rozwiązania czy są skuteczne 100% na innych komputerach

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam inny ale podobny problem. Na dole ekranu od czasu do czasu coś mi migocze, i wygląda to tak, że podczas normalnej gry pojawiają się tam jakieś małe, białe napisy, a podczas dialogów napisy (te z dialogów) migoczą. Trochę to dziwne jest i ciężko opisać. Kiedyś już o tym wspomniałem na forum, o właśnie znalazłem http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=4393&pid=420 Przy najbliższej okazji nakręcę jeszcze raz filmik i umieszczę na youtube, bo to migacze czasem tak szybko, że na screenie mogę tego nie złapać.

Moja konfiguracja: Athlon 1700+, 1 GB RAM, Radeon 9550@9600 128 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To jest link do tego sterownika który zainstalowalem i napisy nie migaja i nie znikaja napisy dzialaja w 100%.Teraz właśnie ten sterownik mam zainstalowany.

Proszę o przetestowanie tego sterownika.Pierwsze odinstalujcie obecny zainstalowany sterownik,jak odinstalujecie zainstalujcie ten sterownik:


http://216.93.178.180/support/dvr_exe/vga_dvr/5663_xp2000.zip


Napewno napisy zadzialają i nie beda migać i znikać mam taką nadzieje ze pomogę;)


szczeóły Sterownika poniżej:

Dostawca sterownika:NVIDIA

Data sterownika: 2004-02-29

Wersja sterownika: 5.6.6.3

podpis cyfrowy: Nie podpisano cyfrowo


Zainstalujcie i piszcie czy znikają napisy!!!!!!


Pozdrawiam!!!Lukasssss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeszcze raz proszę!!! Każdy kto ma gre Fable i ma kłopoty ze znikającymi napisami niech zainstaluje powyzszy sterownik!!! i Proszę sie o wypowiadanie w tym temacie czy dziala ten sterownik i czy znikaja wam juz napisy po zainstalowaniu tego sterownika!!!Jak beda kłopoty to razem mozemy rozwiazać problem bo wiem ze wiele ludzi ma problem z napisami a problem napewno da sie rozwiazać !!!Tylko musicie pisać czy dziala czy nie!!!


Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kupiłem ( znaczy wygrałem) oryginał "Fable zapomniane opowieści " ale musialem reinstalowac Winde XP i teraz pojawia sie komunikat A problem occurred initializing DirectDraw. Hardware acceleration may be disabled, please run DXDIAG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czasu troche minęło, a patcha naprawiającego błąd z napisami jak nie było tak nie ma.
Może i pomaga zamiana sterowników grafiki na starszą wersję, ale to chyba nie o to chodzi żeby kombinować ze sterami sprzed dwóch lat :)
Mam nadzieję że ktoś się wkońcu zainteresuje ne poważnie tym błędem, doceni graczy którzy wydają pieniądze na oryginalne gry...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jako że posiadam kartę graficzną z seri GeForce 6xxx, zmiana sterowników nie wchodzi w grę, bo polecana wersja... nie obsługuje jeszcze mojej karty. A problem ze znikającymi napisami jest.
Częściowo (napisy już nie "mrugają", ale nadal część z nich czasem się gubi) poradziłem sobie z nim zmniejszając rozdzielczość do 800x600x32, wyłączając Anty-Aliasing oraz cienie, ale nie po to kupowałem grę, aby teraz iść na takie kompromisy, zwłaszcza że komputer spokojnie udźwignąłby Fable na wysokiej rozdziałce i max. detalach + AA.
Jest to wybitny sposób olewania klienta. Kupiłeś? To się zamknij. Nie wnikam czy to wina CDP, czy Microsoftu, ktoś powinien się w końcu tym zająć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować