Zaloguj się, aby obserwować  
Filip92

Najlepsze drukarki i najtańsze tusze - Tamat ogólny oraz porady

275 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2007 o 20:31, Chester001 napisał:

ale ty nie rozumiesz ze mi chodzi tylko i wyłacznie o drukarke laserową ?
chce kupic sobie albo czarnobiała
albo tanią kolorową (w maire dobrą)


Niezrozumieliśmy się:) napisałem z czego ja korzystam(tak dla orientacji).To już nie dotyczyło Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 19:05, Chester001 napisał:

/.../ chciałbym > kupić coś lepszego... i w maire taniego


E takim razie proponuję tanią laserowa (duży wybór na www.skapiec.pl ) za około 400 zł i termosublimacyjną (do zdjęć 10x15) Samsunga za 150-160 zł. Zostanie jeszcze papier i folię barwiącą na 120 zdjęć za ok 130 zł z transportem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 21:33, mattex napisał:

Cześć mam pytanko . Bo chciałbym sobie kupic drukarkę tanią a zarazem dobrą jakie są wasze
propozycje?

czytaj na poprzedniej stronie bo ja sie pytam prawie o to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 14:29, Chester001 napisał:

Metoda druku Druk termosublimacyjny /.../

Niektóre związki chemiczne przechodzą w stan gazowy bespośrednio ze stanu stałego. Takie "parowanie" nazywa się sublimacją. Drukarka termosublimacyjna wykorzustuje folię z barwnikami, które pod wpływem ciepła sublimują i osadzają się na papierze. Używa się tego procesu do drukowania zdjęć. Oczywiście, można drukować nawet tekst, ale jest to nieopłacalne. Zdjącia są całkiem niezłe. Lepsze od kolorowych laserówek i gorsze od zdjęć drukowanych na specjalnym papierze przez wysokiej klasy drukarki atramentowe.
Folię i papier do takiej drukarki kupuje się razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2007 o 22:30, KrzysztofMarek napisał:

Folię i papier do takiej drukarki kupuje się razem.


a jakmi sie skonczy to co koniec drukowania ?!
a mzoesz mi powiedziec.. le to kosztuje.. eksploracja takiego czegoś ?

bo chciałbym drukowac zdjecia.. grafike.. i oczywiscie text..
na kolorową L. mnie nie stac.. i do tego potem toner kupic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 14:59, Chester001 napisał:

> >/.../> a jakmi sie skonczy to co koniec drukowania ?!

Tak, jak się skończy, to koniec drukowania zdjęć. Z grubsza wychodzi, że za ładunek folii i papieru na 120 zdjęć 10x15 cm płacisz 120 zł, tylko jeden rozmiar, innych nie ma.

Dnia 26.03.2007 o 14:59, Chester001 napisał:

a mzoesz mi powiedziec.. le to kosztuje.. eksploracja takiego czegoś ?

Grafiki i tekstu absolutnie na tym nie opłaca się drukować. Tylko zdjęcia. Tekst tylko na drukarce laserowej. Koszt wydruku jednej strony tekstu na laserówce to z grubsza 10 gr. Ale jak skończy się toner, to też koniec drukowania. Albo skończy się papier. Niestety, za wszystko trzeba płacić, dlatego według mnie, najlepiej kupić drukarkę laserową czarno-białą. Atramentowe są co najmniej trzy razy droższe w eksploatacji a kolorowe atramentówki jeszcze bardziej. Do zdjęć też musi być specjalny papier, odpowiednio droższy.
Jak masz ograniczony fundusz. to laserowa czarno-biała, jak trochę więcej i chcesz zdjęcia, to dokup termosublimacyjna, jak jesteś burżuj, to kolorową laserówkę albo atramentówkę... albo obydwie na raz ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 15:47, KrzysztofMarek napisał:

> > >/.../> a jakmi sie skonczy to co koniec drukowania ?!
Tak, jak się skończy, to koniec drukowania zdjęć. Z grubsza wychodzi, że za ładunek folii i
papieru na 120 zdjęć 10x15 cm płacisz 120 zł, tylko jeden rozmiar, innych nie ma.


ale bezsens... i co potem z drukarką taką na śmietnik ?! ale bezsens..
no to kupje laserową czarno białą... :/:/:/
ps.. a jakbym sobie wydrukował na takiej.. zdejecia czarno białych filmów ? to chyba będzie ok wyglądać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 19:01, Chester001 napisał:

> > > >/.../>> ale bezsens... i co potem z drukarką taką na śmietnik ?!/.../

Nie na śmietnik. Kupujesz nową folię i papier i drukujesz następne zdjęcia. Jak się skończy, to znowu kupujesz. Nie ma papieru i folii = nie ma zdjęć.

Dnia 26.03.2007 o 19:01, Chester001 napisał:

no to kupje laserową czarno białą... :/:/:/
ps.. a jakbym sobie wydrukował na takiej.. zdejecia czarno białych filmów ? to chyba będzie
ok wyglądać?

Dokładnie tak, jak zdjęcie w gazecie. No, może trochę lepiej, ale tylko trochę. Jeśli taka jakość Cię satysfakcjonuje, to możesz drukować. I jeszcze do tego skaner, bo bezpośrednio z filmów drukować się nie da, bezpośrednio (albo za pośrednictwem komputera, to zależy od drukarki) to można z aparatu cyfrowego albo z pamięci. Ja kupiłem termosublimacyjną, bo robię trochę zdjąć komórką.
Pozornie wygląda, że najbardziej wszechstronna jest kolorowa atramentówka. Tak, ale koszty są duże, mały komplet tuszy kosztuje dużo i na krótko starcza, właśnie na tuszach producenci naprawdę zarabiają. Papier do zdjąć też jest drogi.
Wiesz, ja do biednych nie należę, ale kupiłem sobie laserówkę czarno-białą i termosublimacyjną do zdjęć. Uznałem, że na kolorową atramentową mnie nie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2007 o 19:17, KrzysztofMarek napisał:

Wiesz, ja do biednych nie należę, ale kupiłem sobie laserówkę czarno-białą i termosublimacyjną
do zdjęć. Uznałem, że na kolorową atramentową mnie nie stać.

to zaraz ci dam konto nr konta bankowego i tam tego :) wiesz...

:)

a tego.. co do tej sublimacyjnej czy jak to tam... ile kosztuje ta folia .. ? bo wiesz pierwsze słysze ze takie coś jest i wogóle chyba jeszcze nie widzialem papieru ? foli ? do takiego czegoś... :/
ile to kosztuje w jakich ilosciach jest sprzedawane..
jaka jest jakosć zdjec? tj.. po wydrukowaniu... i doradz mi jaką laserówke monohromatyczną kupic sobie do 400 zł... aby długi czas drukowac i dokupywac tylko papier :)
i tez uzasadnij swoją wypowieddz a nie ze napisze np bo samsung jest ok.. i wszystko jasne :P
wiem wiem wymagający jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2007 o 15:58, Chester001 napisał:

> /.../> a tego.. co do tej sublimacyjnej czy jak to tam... ile kosztuje ta folia .. ?

Folia jest sprzedawana łącznie z papierem. Najtaniej wychodzi w największym opakowaniu folia i papier na 120 zdjęć. Ale możesz kupić i na 40 zdjęć. Jakość zdjęć jest całkiem przyzwoita a o drukarce termosublimacyjnej Samsunga napisałem, bo taką sam kupiłem. Kosztowała 159 złotych a podobna kodaka 399 zł. Tak, inne drukarki pozwalają na druk bezpośrednio z aparatu, mają ekran, na którym widać zdjęcie i takie gdżety. Sansung 2020 to sama czysta funkcjonalność, jak n=masz komputer, to obrobisz zdjęcie w komputerze, darmowych programów jest pełno.
/.../

Dnia 29.03.2007 o 15:58, Chester001 napisał:

kupic sobie do 400 zł... aby długi czas drukowac i dokupywac tylko papier :)
i tez uzasadnij swoją wypowieddz a nie ze napisze np bo samsung jest ok.. i wszystko jasne

Ba! Każdy ma swoje preferencje. Ja wybrałem drukarki gdzie toner jest w kasecie zintegrowanej z elementem światłoczułym. Jest to rozwiązanie nieco droższe, ale trochę wygodniejsze, bo nie musisz wymieniać wałka. Nigdy! Światłoczuły wałek jest elementem kasety z tonerem, starcza na tak długo, jak toner, potem kupuje się nową kasetę.
A drukować długo po zakupie drukarki się nie da. Producenci wymyślili coś takiego, jak toner startowy. Starcza na kilkaset stron, a jak chcesz dalej drukować, to kup nowy wkład...

Dnia 29.03.2007 o 15:58, Chester001 napisał:

:P
wiem wiem wymagający jestem :)

Aaa, jak jesteś tak wymagający, to wejdź na http:// www.skapiec.pl i tam szukaj. Na pewno coś dla siebie znajdziesz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2007 o 17:42, KrzysztofMarek napisał:

> kupic sobie do 400 zł... aby długi czas drukowac i dokupywac tylko papier :)
> i tez uzasadnij swoją wypowieddz a nie ze napisze np bo samsung jest ok.. i wszystko
jasne
Ba! Każdy ma swoje preferencje. Ja wybrałem drukarki gdzie toner jest w kasecie zintegrowanej
z elementem światłoczułym. Jest to rozwiązanie nieco droższe, ale trochę wygodniejsze, bo nie
musisz wymieniać wałka. Nigdy! Światłoczuły wałek jest elementem kasety z tonerem, starcza
na tak długo, jak toner, potem kupuje się nową kasetę.
A drukować długo po zakupie drukarki się nie da. Producenci wymyślili coś takiego, jak toner
startowy. Starcza na kilkaset stron, a jak chcesz dalej drukować, to kup nowy wkład...
> :P

no a podałbys jakies drukarki... co mają te cos tam światłoczułe czy jak to tam?

Dnia 29.03.2007 o 17:42, KrzysztofMarek napisał:

> wiem wiem wymagający jestem :)
Aaa, jak jesteś tak wymagający, to wejdź na http:// www.skapiec.pl i tam szukaj. Na pewno
coś dla siebie znajdziesz ;-)

juz byłem na tej stronie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym kogokolwiek o pomoc...
W czym można zamoczyć zaschnięty pojemnik tuszu, nie uszkadzając go? Fachowcy robią to w jakimś kwasie... a co z domorosłymi amatorami drukarek, którzy nie chcą płacić za usługę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prosbe o porade. Dziewczyna zainstalowała drukarke nowa, pare sstron wydrukowała i byłą ok, a potem drukarka zaczeła przepuszczac ttylko kartki nie drukujac :( Ktos wie co mogło sie stac i jak to poprawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 20:47, WorldWar3PL napisał:

Prosiłbym kogokolwiek o pomoc...
W czym można zamoczyć zaschnięty pojemnik tuszu, nie uszkadzając go? Fachowcy robią to w jakimś
kwasie... a co z domorosłymi amatorami drukarek, którzy nie chcą płacić za usługę?

W sklepie możesz kupić specjalny "Płyn do udrażniania głowic" ok 20zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jaka drukarkę atramentową polecilibyście mi kupić? W miare tanią, przy zakupie jak i w eksploatacji.Ta co mam zepsuła się, więc kupuje nową :). Tylko żeby nie miała górnego zasobnika papieru i tylko dwóch kartridży. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować