Zaloguj się, aby obserwować  
Filip92

Najlepsze drukarki i najtańsze tusze - Tamat ogólny oraz porady

275 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2015 o 22:03, Chlorofil napisał:

Witam. Czy jest mi ktoś w stanie polecić tanią i dobrą drukarkę ? Będzie ona używana
w domu z reguły do wydrukowania faktury lub jakiegoś innego papieru tudzież dokumentu.

Od siebie mogę polecić Canon PIXMA MG5550. Kosztuje nieco ponad 250 zł, szybkość druku większa niż tanie HP, druk dwustronny w standardzie bez żadnych kombinacji, osobne tusze na każdy z czterech kolorów, spore zbiorniczki, całkiem szybko drukuje przez wifi.
Skanowanie - pierwsze urządzenie, w którym spodobało mi się skanowanie - jest niesamowicie wygodne bo wystarczy tylko potwierdzać kolejną stronę lub koniec skanowania oznaczający przesłanie skanu do wybranego komputera. Praktycznie nic nie trzeba wciskać na komputerze, ani nawet go widzieć.

Jeżeli masz w okolicy tak dużo sieci wifi, że robi się syf i nie może automatycznie znaleźć drukarki przez sieć, to kreator połączenie poleca przypięcie kabla USB przez którego sobie sam przesyła parametry połączenia do wifi (wtedy kabel można znowu odłączyć).

Drukarka ma głowicę wielokrotnego użytku, która nie zasycha ponieważ jest parkowana w szczelnym zbiorniku. Trzeba tylko pamiętać, żeby drukarka nie stała włączona wiele godzin, a tylko kiedy jest potrzebna. Formalnie, to i tak jest włączona bo rozpoczęcie drukowania z komputera włącza ją przez sieć, a wyłączenie może być z automatu ustawione po jakimś czasie bezczynności. Nie wolno jej tylko wyłączyć z kopa na listwie zasilającej bo wtedy oczywiście nie zaparkuje głowicy i może zaschnąć - jak każda.

Są oczywiście droższe modele drukujące szybciej i z jeszcze lepszymi parametrami, ale ten jest jak dla potrzeb domowych zupełnie wystarczający. Jak potrzeba, to i kilka tysięcy stron wydrukuje za jednym zamachem, ale w domu takie ilości raczej rzadko potrzebne.
Firmware drukarki aktualizuje się samo (ale na żądanie - samo się nie włączy jeżeli się tego nie ustawi) gdy tylko ma dostęp do sieci (czyli wifi z dostępem do internetu) - czy złapie internet w połączeniu usb nigdy nie sprawdziłem - prawdopodobnie nie.

Jeszcze nigdy nie widziałem na tej serii Canona efektu zaschniętych dysz - no, ale to w sumie normalne bo konstrukcja drukarki nie powinna nigdy na to pozwolić - równałoby to się naprawie drukarki.

Jest nieco większa niż konkurencyjne modele A4 np. HP, ale wygoda obsługi i druk dwustronny były dla mnie ważniejsze. A zapomniałem dopisać, że drukarka ma głowicę oczywiście fotograficzną, więc wydrukowanie przez nią zdjęcia w jakości jak z fotolaba, to dla niej żaden problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2015 o 01:14, kerkas napisał:

Ile stron miesięcznie zamierzasz drukować ?
Czy drukarka ma mieć opcję wydruku w kolorze ?
Czy zamierzasz drukować zdjęcia ?
Czy będziesz drukować w skali jakieś rysunki, schematy itd. ?


Przyjmijmy, że no maks... 30 stron miesięcznie ale to i tak jest stanowczo za dużo.
Lepiej żeby była możliwość druku w kolorze.
Nie.
Raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję HP DJ F4280 sam takiej używam od 18 miesięcy.
Na allegro można kupić w granicach 200zł (gwarancja 12 miesięcy)
Tusze HP combo pack można kupić od 50zł tu z kolei sprawdzałem na ceneo ale na allegro pewnie też można kupić te tusze.
Jeżeli drukujesz rzeczy mało tuszożerne to jest faktura lub tekst itd. itp. to polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

może ktoś polecić jakieś urządzenie wielofunkcyjne, które sprawdzi się jako drugie urządzenie w biurze?
Głównie zależy mi na skanerze i opcji kopiowania (nie będzie używane zbyt często ale zdarza się, że będzie potrzebne) Dotychczas miałyśmy HP Photosmart c5280 i się sprawdziło ale niestety po 7 latach postanowiło udać się na emeryturę ;)
plusem byłaby łatwa konfiguracja i łatwa obsługa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tusze i tonery do swoich drukarek (oryginały lub zamienniki w zależności od rodzaju drukarki, gwarancji itd.) kupuję w sklepach internetowych (ostatnia głównie na [m-z]) z 3 powodów:
-jakość i pochodzenie produktów sprzedawanych na allegro zawsze budziły moją wątpliwość, co niestety wiele osób potwierdza
-sklep internetowy bardziej dba o swoją markę, ma na stronie podane dane adresowe i w razie jakichkolwiek problemów łatwiej będzie coś załatwić
- allegro narzuca niewiarygodnie wysokie marże, co uniemożliwia tańsze sprzedawanie lub praktycznie ogranicza możliwość zysku, co odbija się potem właśnie na jakości świadczonych usług, obsłudze, sprzedawanym towarze itd.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją domową drukarkę zamówiłem na [m-Z]. Jest wystarczająca dla moich potrzeb. Mają spory wybór urządzeń, można wybrać atrakcyjną dla siebie ofertę. Ceny drukarek zaczynają się już od niewiele ponad sto złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję taniej drukarki (raczej laserowej). Chcę wydać do około 300zł.

Zainteresowały mnie dwa modele
Samsung SL-M2022W/SEE
HP LaserJet Pro P1102w

Zależy mi na połączeniu bezprzewodowym. Widzę, że tonery jak i ich zamienniki do tych tanich drukarek kosztują podobnie.

Co uważacie o tych drukarkach? Może coś innego w tej cenie byłoby lepszym rozwiązaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem gdzie zadać pytanie więc zadam je tutaj myślę że to najodpowiedniejszy temat.

Moje pytanie brzmi, co moze być powodem ze drukarka przy drukowaniu czegokolwiek niemiłosiernie wyje, piszczy z przodu. Model drukarki to HP laserjet 1356 dnf, prosiłbym o porady jak zneutralizować te piszczenie, czy może być tego przyczyną toner?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rzeczowe info w tym temacie, to polecam zapoznać się z tym artykułem https://atramentowka.com/kartridz-do-drukarki-czy-tusz
To w odpowiedzi na zapytanie dotyczące fachowych porad. Wydaje mi się, że co do doboru materiałów, jest co wybierać a raczej z czego wybierać.
Konkretny model. Tu wybór jest ogromny. Ja mam Brothera, zarówno w domu jak i w firmie i mogę go polecić. Super sprawa, prosty w użytkowaniu więc myślę, że dla większości sprawdzi się na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie drukarek, słyszeliście może o o czymś takim, jak nadruk dtg? Myślę o sprzedawaniu ubrań - bluz i koszulek z autorskimi nadrukami. Jestem ciekawy, jak jest z jakością takich nadruków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku papieru termosublimacyjnego, z pewnością warto sprawdzić ofertę Labelpeak. Kupuje tam zamiennik do drukarki Canon Selphy i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować