Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 09.11.2012 o 20:16, Razor223 napisał:

Hejka, macie może jakieś newsy na temat Haswelli i serii 700 ? :D


Czytaj portale komputerowe, to i newsy nt. sprzętu nie przejdą Ci koło nosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 10:36, oskiiq napisał:

Witam,ostatnio poszła moja stara karta graficzna i zastanawiam się czy bawić sie w licytowanie
czegoś takiego : http://allegro.pl/karta-graficzna-nvidia-geforce-9800gt-wentylator-i2762895249.html
? Może jakieś inne propozycje, ale raczej więcej niż 150 zł chciałbym wydać


Rozumiem, że masz ten sprzęt co na Gramsjacie, więc ta karta będzie jak najbardziej ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 10:43, Ciekawski94 napisał:

> Witam,ostatnio poszła moja stara karta graficzna i zastanawiam się czy bawić sie
w licytowanie
> czegoś takiego : http://allegro.pl/karta-graficzna-nvidia-geforce-9800gt-wentylator-i2762895249.html

> ? Może jakieś inne propozycje, ale raczej więcej niż 150 zł chciałbym wydać

Rozumiem, że masz ten sprzęt co na Gramsjacie, więc ta karta będzie jak najbardziej ok.

Trochę się zmienił, mianowicie procesor : athlonII x3 450

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok.
Obczaiłem sklepy w Malborku i za ten sprzęt:
Płyta główna MSI Z77A-GD55
Procesor Intel Core i7 3770K 3.5GHz BOX
Karta graficzna Gigabyte Radeon HD 7970 OC (GV-R797TO-3GD) 3GB DDR5 PCI-E BOX
Zasilacz OCZ Z-Series 850W SLI
Obudowa SilentiumPC Gladius x80 Pure Black SPC084
Chłodzemie Procesora SilentiumPC Fortis HE1225
Pamięć Corsair DDR3 2x8GB 1600MHz CL10 Vengeance
Dysk SSD Samsung MZ-7PC256N
W jednym z nich (ma najlepszą renomę) wychodzi mi taniej o 100 zł niż z agito.pl :) I złożą za free jeśli chcę ;)
Mam jeszcze ostatnie pytanka:
1. Jaka jest różnica pomiędzy np. 16GB RAM 1600MHz a 16GB RAM 2333MHz tej samej firmy etc?
2. Planuję zakup Win 7 Professional 64bit. Dobry wybór do tego kompa?
3. Czy te pudło jest na pewno dobre? ;)


PS. Dzięki pawbuk za pomoc. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 12:55, erwins napisał:

Mam jeszcze ostatnie pytanka:
1. Jaka jest różnica pomiędzy np. 16GB RAM 1600MHz a 16GB RAM 2333MHz tej samej firmy
etc?
2. Planuję zakup Win 7 Professional 64bit. Dobry wybór do tego kompa?
3. Czy te pudło jest na pewno dobre? ;)


PS. Dzięki pawbuk za pomoc. ;)


1.) Różnica teoretyczna - w wydajności. Różnica w praktyce - żadna. Teoretycznie więcej MHz-ów = szybciej ale w praktyce testy wykazywały że np. między 1333 a 1800 MHz w pamięciach dawały różnice na poziomie 0.5%.
2.) A w ogóle planujesz używać tego co oferuje wersja Pro (kopie zapasowe, Windows XP mode który działa w aplikacjach które nie wymagają grafiki 3D)? W innym przypadku Home Premium jest równie dobry.
3.) Dobre - tak. Ładne - nie ;) Dla mnie od zawsze Antec Nine Hundred był ideałem jeśli chodzi o obudowy, 20 cm wentylator u góry, ogólnie bardzo dobra wentylacja a całość też przy okazji świetnie wygląda. Cenowo powinna być podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 14:07, ziptofaf napisał:

2.) A w ogóle planujesz używać tego co oferuje wersja Pro (kopie zapasowe, Windows XP
mode który działa w aplikacjach które nie wymagają grafiki 3D)? W innym przypadku Home
Premium jest równie dobry.

Inną rzeczą, która może się przydać w domu, a której nie ma w HP, jest Pulpit Zdalny. Chyba z każdego Windowsa da się podłączyć do PZ, jednak tylko wersja Pro i w górę posiada serwer dla Pulpitu Zdalnego. Owszem, są rozwiązania darmowe, które pozwalają na zdalną kontrolę nad praktycznie dowolnym komputerem (VNC chociażby), ale jak dla mnie nic nie przebije rozwiązania wbudowanego w Windowsa. Czy to po LANie, czy przez Internet.
Drugą rzeczą, której w domach się raczej nie stosuje, jest możliwość podłączenia do domeny. Ok. Przyznam, że szanse na to, że domowy komputer będzie się podpinał do domeny, ale jeżeli jednak bierzemy pod uwagę taką możliwość, to nie ma sensu brać HP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2012 o 14:07, ziptofaf napisał:

1.) Różnica teoretyczna - w wydajności. Różnica w praktyce - żadna. Teoretycznie więcej
MHz-ów = szybciej ale w praktyce testy wykazywały że np. między 1333 a 1800 MHz w pamięciach
dawały różnice na poziomie 0.5%.
2.) A w ogóle planujesz używać tego co oferuje wersja Pro (kopie zapasowe, Windows XP
mode który działa w aplikacjach które nie wymagają grafiki 3D)? W innym przypadku Home
Premium jest równie dobry.
3.) Dobre - tak. Ładne - nie ;) Dla mnie od zawsze Antec Nine Hundred był ideałem jeśli
chodzi o obudowy, 20 cm wentylator u góry, ogólnie bardzo dobra wentylacja a całość też
przy okazji świetnie wygląda. Cenowo powinna być podobna.

1. Mhm... ;)
2. Właśnie Win XP Mode mnie kusi, bo korzystam ze starszych aplikacji.
3. Jeśli chodzi o pudło to miałem na myśli cały sprzęt a nie tylko obudowę. ;) Mi się akurat ten Gladius podoba. ;)

@Narmo
O, o, o!
Pulpit Zdalny to jest to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sklecić "dość bardzo" ekonomiczne pudło do grania (powiedzmy do 1000 z groszami za samą zawartość obudowy), w związku z tym mam pytanie czy sprzęt rodzaju GF GTX 460 i Phenoma II x4 955 będzie dawał jeszcze radę w obecnie wydawanych grach na wyższych detalach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2012 o 00:21, Sztywny_pl napisał:

czy sprzęt rodzaju GF GTX 460 i Phenoma II x4 955 będzie dawał
jeszcze radę w obecnie wydawanych grach na wyższych detalach?


Będzie dawał, oczywiście bez bardzo sprzętożernych wodotrysków i w rozsądnej rozdzielczości. Masz już te 2 podzespoły i chcesz dokupić resztę części? Bo za 1000 zł nie kupisz całej jednostki centralnej złożonej z nowych podzespołów, która uciągnie nowe gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2012 o 02:13, Szynkars napisał:

Będzie dawał, oczywiście bez bardzo sprzętożernych wodotrysków i w rozsądnej rozdzielczości.
Masz już te 2 podzespoły i chcesz dokupić resztę części? Bo za 1000 zł nie kupisz całej
jednostki centralnej złożonej z nowych podzespołów, która uciągnie nowe gry.

Nie mam, ale poszperałem w paru miejscach i w około 1000zł zmieściłbym się z prockiem, grafiką, pamięcią i jakąś niedrogą płytą Gigabyte. ;) Reszta podzespołów to już mniejszy problem, obudowę mam, na zasilacz będzie osobna pula.
Phenom II x4 965 od 334zł http://www.ceneo.pl/4650978#tab=spec
GTX 460, używanego można dostać za około 400zł.
Kingston HyperX 2x2gb 1600mhz 79zł http://www.ceneo.pl/13125549#tab=spec
Płytka Gigabyte (przykładowo wrzucona, szukałbym lepszej raczej) 206zł http://www.ceneo.pl/13125584#tab=spec
Razem 1019 zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka, potrzebuję jakiegoś dobrego zasilacza i płyty głównej do kwoty 450-500zł pod

Intel Core i5-3570, Quad Core, 3.40GHz, 6MB, LGA1155, 22nm, 77W, VGA, BOX
Gigabyte GeForce GTX 670, 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DVI, DP, BOX
Kingston 2x8GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 SODIMM
Cooler Master obudowa komputerowa Elite 330U

Jeśli chodzi o płytę główną to myślałem nad MSI Z77A-G43 ale odstraszył mnie ten dziwaczny bios. Do tej pory biosy na płytach głównych wyglądały praktycznie tak samo, a tutaj masa opcji i nie wiem czy będę się w tym potrafił połapać. Tzn. jak powyłączać te wszystkie opcje ECO itp. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze chciałem dodać, że absolutnie NIE będę chciał podkręcać procesora, dlatego płyta nie musi mieć żadnych opcji OC. Najlepiej żeby była w miarę przyzwoita, tania i obsługiwała 16gb ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyta Gigabyte to wymóg? Wszystkie wybrane przez Ciebie podzespoły są nieopłacalne. Zamiast inwestować w starego i prądożernego Phenoma, równie dobrze możesz kupić Pentium Dual Core G860 od Intela, który ma praktycznie taką samą wydajność w grach, a jest tańszy, mniej prądożerny, ma cichsze boxowe chłodzenie, a w przyszłości możesz go bez problemu wymienić na jakiegoś i5 / i7, nie zmieniając płyty. Tu masz uśrednione wyniki w grach procesorów za 250-450 zł:
http://pclab.pl/art51367-22.html
Resztę wykresów, m.in. tych dotyczących poboru energii, naturalnie również warto obejrzeć.
Do Pentiuma możesz sobie dobrać płytę na B75, już od 200 zł znajdziesz coś przyzwoitego, z natywnym SATA 3 i USB 3.0 oraz 3 letnią gwarancją. Szczególnie warte uwagi są płyty MSI pod ten chipset.
Co do karty graficznej, to za niecałe 450 zł masz już nowego Radeona HD7770, który ma podobną wydajność do GTX 460 1GB, a jest nowszy, mniej prądożerny, ma gwarancję i zapewnione dłuższe wsparcie sterowników.
Pamięci również wybrałeś kiepskie, za 60-70 zł masz pojedynczą kość 4GB 1333MHz CL9 od GoodRam (inwestowanie w zestaw 2x2GB nie jest dobrym pomysłem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SilentiumPC Deus G1 600W i MSI B75A-G43. Droższa płyta na chipsecie Z77 nie jest Ci potrzebna, skoro nie planujesz podkręcać procesora. Swoją drogą, resztę podzespołów już kupiłeś? Na procesorze można zaoszczędzić dobre kilkadziesiąt zł, nie tracąc nic na wydajności, za to obudowa jest dość przeciętna i można znaleźć coś lepszego w jej cenie (lub niewiele drożej - coś z USB 3.0 na przodzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważylem nawet, ze SilentiumPC wypuścił na rynek zasilacze :) Cena i wyposażenie wyglądają na naprawdę atrakcyjne - mogą trochę namieszać na rynku. Zresztą, ich nowe obudowy też się nieźle prezentują i teraz pewnie bym się trochę zastanowił czy rzeczywiście Regnum to najlepszy wybór do 300 zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się