Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 23.06.2015 o 22:50, Sob-styl napisał:

Dzięki :) Przeczytałem wasze sugestie i złożyłem teraz coś takiego(co do dysku SSD -
myślałem nad nim i nawet miałem go pierwotnie zaplanowanego) -> http://www.morele.net/inventory/info/xoF34Z/


Wygląda okej, nie widzę niczego wartego poprawek. Można by zmienić płytę główną (obecnie wybrana ma tylko 2 gniazda na RAM) ale nie jest to niezbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No proszę, komuś chyba NDA upływa szybciej bo właśnie pojawiła się recenzja Fury X:
http://www.digitalstorm.com/unlocked/amd-fury-x-performance-benchmarks-idnum360/
http://wccftech.com/amd-fury-digitialstorm-review-leaked-dead-heat-titan/
Om nom nom.
Wydajność wyższa niż GTX980Ti i w zasadzie równa Titan X^_^
Fakt że na razie nie ma za dużo testów więc nie ufam im tak do końca ale jeśli to się potwierdzi to znaczy że AMD opracowało prawdziwego potwora. I przy okazji oznaczałoby że zwykły Fury bez iksa będzie prawie że równy 980Ti.
Zaskakująco dobre jest też skalowanie Crossfire (fakt że pobór mocy przekracza wówczas 700W) co prawdę mówiąc mnie aż dziwi - czyżby nowe sterowniki AMD były aż tak usprawnione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że już się coś pojawiło. Czyli nie ma lipy z Furią :) Jakże się cieszę, że AMD wypuściło tak dobry produkt. Rdzeń (chyba dobrze piszę?) i pamięć na jednym chipie to fajny pomysł i większa łatwość schłodzenia całości.

I ciekawostka: w Australii Fury X została wyceniona na 999$ australijskich, co przekłada się na niecałe 2900zł. Ciekawe po ile będzie to cudo ''chodzić'' u nas? :)

EDIT: Matko, skalowanie Crossfire bliskie 100% :D Potęga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 11:39, KannX napisał:

Fajnie, że już się coś pojawiło. Czyli nie ma lipy z Furią :) Jakże się cieszę, że AMD
wypuściło tak dobry produkt. Rdzeń (chyba dobrze piszę?) i pamięć na jednym chipie to
fajny pomysł i większa łatwość schłodzenia całości.

A to prawda, HBM pozwala skutecznie oszczędzić przestrzeń (Fury X wcale nie jest duży, jakby się uprzeć to do obudowy miniITX wsadzisz - 194mm długości), potencjalnie też oszczędza się kasę na produkcji (choć jeszcze nie w tej generacji, pamięci HBM nie są jeszcze zbyt tanie).

Dnia 24.06.2015 o 11:39, KannX napisał:

I ciekawostka: w Australii Fury X została wyceniona na 999$ australijskich, co przekłada
się na niecałe 2900zł. Ciekawe po ile będzie to cudo ''chodzić'' u nas? :)

Za tyle samo co GTX980Ti. Z jednym ale - 980Ti wypada kupić w wersji niereferencyjnej. Tutaj dopłacać do tego nie musisz wcale bo chłodzenie fabryczne jest o klasę lepsze niż jakiejkolwiek innej karty na świecie ;) Więc za 2950 zł może nawet jakiegoś upolujesz. Fakt że raczej nie w dniu premiery bo jeśli ta karta rzeczywiście dorównuje Titan X''owi to dopiero przy drugiej dostawie od AMD ich cena opadnie do ludzkiego poziomu.
Fakt że przynajmniej nikt nie wpadnie na pomysł by kopać nią bitcoiny/litecoiny (już się nie opłaca) jak miało to miejsce w poprzedniej generacji gdzie R9 280X i R9 290 musiałem zamawiać z Niemiec bo w Polsce czekało się 2 tygodnie :D

Nadal też czekam aż upłynie NDA w portalach które uważam za większe autorytety, ten z którego pochodzi pierwsza recka nie słynie z bezstronności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 11:49, ziptofaf napisał:

A to prawda, HBM pozwala skutecznie oszczędzić przestrzeń (Fury X wcale nie jest duży,
jakby się uprzeć to do obudowy miniITX wsadzisz - 194mm długości)


Haha, spokojnie wejdzie do Metisa/SilentiumPC Q50. Zasilacz SFX, żeby przewody przeszły i chłodnica na tył. I jakiś niewielki cooler wieżowy na procka (np. Spartan) i maszyna że HO HO!

Dnia 24.06.2015 o 11:49, ziptofaf napisał:

Nadal też czekam aż upłynie NDA w portalach które uważam za większe autorytety, ten z
którego pochodzi pierwsza recka nie słynie z bezstronności.


Może do wieczora się pojawi, też czekam na więcej.

20150624115504

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 11:58, KannX napisał:

Haha, spokojnie wejdzie do Metisa/SilentiumPC Q50. Zasilacz SFX, żeby przewody przeszły
i chłodnica na tył. I jakiś niewielki cooler wieżowy na procka (np. Spartan) i maszyna
że HO HO!

W sumie ostatnio nawet pisałem artykuł (uznałem że gramsajt to jednak szajs i lepiej się przerzucić na coś co wygląda lepiej i działa na tabletach) na temat kompów pod miniITX i wyszło mi że zasilacze SFX się nie opłacają :P
http://techstorm.info/nietypowe-pc-ty/ < jakbyś chciał zobaczyć co tam robię w wolnym czasie (ale na razie to prototyp).

Dnia 24.06.2015 o 11:58, KannX napisał:

Może do wieczora się pojawi, też czekam na więcej.

A zdjęcie bardzo ładne, to twoja skrzyneczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.
Jak to jest z działaniem laptopów do gier, w których system jest na dysku SSD i mamy podpięty przez USB 3.0 dysk HDD zewnętrzny.
Czy na takim dysku HDD - podpiętym przez USB 3.0 - gry będą chodzić i instalować się jak na normalnym wewnętrznym czy opóźnienie, dłuższa instalacja są tu nieuniknione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 12:25, ziptofaf napisał:

W sumie ostatnio nawet pisałem artykuł (uznałem że gramsajt to jednak szajs i lepiej
się przerzucić na coś co wygląda lepiej i działa na tabletach) na temat kompów pod miniITX
i wyszło mi że zasilacze SFX się nie opłacają :P


No drogie są niestety, ale do nadchodzącego hi-endu typu Raven 2 od Silverstona tylko takie wchodzą :)

Dnia 24.06.2015 o 12:25, ziptofaf napisał:

http://techstorm.info/nietypowe-pc-ty/ < jakbyś chciał zobaczyć co tam robię w wolnym
czasie (ale na razie to prototyp).


Przeczytam dokładnie w wolnym czasie. Myślałem o czymś takim, ale z racji posiadania płyty mAtx zrezygnowałem, ale pomysł jest dobry i mu przyklaskuję. Metis/Q50 jest wspaniałą obudową.

Dnia 24.06.2015 o 12:25, ziptofaf napisał:

> Może do wieczora się pojawi, też czekam na więcej.
A zdjęcie bardzo ładne, to twoja skrzyneczka?


No niestety nie moja. Moja jest znacznie większa - Aerocool PGS QS-200 - choć to i tak najmniejsze Micro ATX ze standardowym layoutem i miejscem na wentylator 120mm z tyłu (Brutus ma miejsce z tyłu tylko na 80mm) :) Jak wepchnę do niej nowego Radosława (nie, nie Fury X ;)) to się pochwalę, bo kable mam ładnie ułożone i jest ogólny clean ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Niech zgadnę - mowa o laptopie?

W sytuacji w której tak kontroler USB 3.0 jak i obudowa w której siedzi dysk są dobrej jakości - prędkości są porównywalne. W przypadku gdy te produkty są przeciętnej jakości - wydajność spada dość drastycznie (2-3x). Choć faktem jest że notebookowe HDD to zazwyczaj paskudnie wolne produkty o prędkości obrotowej nierzadko poniżej 5000 obrotów. Wówczas w zasadzie bez znaczenia czy jedzie toto po USB 3.0 czy SATA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 14:05, KannX napisał:

No drogie są niestety, ale do nadchodzącego hi-endu typu Raven 2 od Silverstona tylko
takie wchodzą :)

Masz na myśli to?
http://www.silverstonetek.com/raven/products/index.php?model=RVZ01
Muszę przyznać... wygląda świetnie. Fakt że jak na mini ITX to wcale nie jest taka mała :P

Dnia 24.06.2015 o 14:05, KannX napisał:

No niestety nie moja. Moja jest znacznie większa - Aerocool PGS QS-200 - choć to i tak
najmniejsze Micro ATX ze standardowym layoutem i miejscem na wentylator 120mm z tyłu
(Brutus ma miejsce z tyłu tylko na 80mm) :) Jak wepchnę do niej nowego Radosława (nie,
nie Fury X ;)) to się pochwalę, bo kable mam ładnie ułożone i jest ogólny clean ;)


Skądinąd - o godzinie 14:00 upłynęło NDA. Więc zaraz zacznie się deszcz recenzji.
I z tego co widzę już się zaczął:
http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/69682-amd-r9-fury-x-review-fiji-arrives-22.html
Zgodnie z tym - na dzień dzisiejszy wydajność w 4k mniej więcej równa 980Ti, nieco niższa w 1440p. Widać niedopracowanie sterowników w Dying Light (gdyby nie ono to karta ogółem wyszłaby szybciej niż 980Ti). Różnica między Fury i 390X jest kolosalna.
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/amd-radeon-r9-fury-x-test.html
W Crysisie 3 karta radzi sobie tak samo jak Titan X, w FC4 lepiej niż 980Ti, w Shadows of Mordor nieco gorzej.
W Thiefie nieco lepiej radzą sobie GeForce''y (skądinąd, ta gra chyba miała wspierać Mantle, chciałbym zobaczyć wyniki :)), w Watch Dogs zjada wszystko włącznie z Titan X (poza 4k, tam jest odrobinę wolniejsza), w Wiedźminie 3 przegrywa z 980Ti.
Karta na dzień dzisiejszy kręci się przeciętnie (przypomnę jednak - MSI Afterburner nawet jej w pełni nie wspiera), pobór energii niewiele odstaje od Titan X''ów/980ti.

Ocena nr 3 - purepc (któremu ufam bardziej niż pozostałym dwóm :P).
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/premierowy_test_amd_radeon_r9_fury_x_vs_geforce_gtx_980_ti
Karta w FullHD wyraźnie wolniejsza niż 980Ti/Titan X. W 4k równie szybka (raz wygrywa GeForce, raz Fury) co 980ti.

Ogółem... jest okej. Mamy wydajność mniej więcej równą GTX980Ti i cenę nieco niższą niż on:
"zaś sklepowa cena Radeona R9 Fury X zdaniem lokalnego oddziału AMD powinna wynieść około 2949 złotych."
Na dzień dzisiejszy karta za to nieco gorzej się kręci, widać też pewne niedopracowanie sterowników. Do 3000 będzie to wybór lepszy niż 980Ti z uwagi na jakość chłodzenia (referent 980Ti naprawdę nie powala kulturą pracy). Jak masz do wydania 3200 - w tej chwili stawiałbym na 980Ti. Choć poprawki sterowników i absurdalnie wysoka wydajność w testach DX12 mogą nieco zmienić postać rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

I w sumie chyba najlepsze podsumowanie co do Fury X, długie i rzeczowe:
http://www.guru3d.com/articles_pages/amd_radeon_r9_fury_x_review,38.html

Zaś moja prywatna opinia - ta karta jest najlepszym wyborem w okolicach 3000 zł jeśli interesuje cię kultura pracy. Koszt chłodzonego wodą 980Ti wynosi bowiem nie mniej niż 3600 zł. Przy okazji jest to produkt bezkonkurencyjny w zakresie microATX/mini-ITX. Bo co jak co ale 980Ti tam nie zmieścisz. A tą kartę bez problemu. Wydajność w 4k jest równa 980Ti (a to jest głównym przeznaczeniem tej karty), FullHD i UHD wymagają jednak kilku poprawek.

Ogółem - udany produkt. Bez rewelacji, Titan X-a toto nie pobije. Ale czy wybierzesz tą kartę czy 980ti - zadowolony będziesz z obu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 15:06, ziptofaf napisał:

/.../

I w sumie chyba najlepsze podsumowanie co do Fury X, długie i rzeczowe:
http://www.guru3d.com/articles_pages/amd_radeon_r9_fury_x_review,38.html


Ostro, że testowali wszystko w 4K (chociaż to chyba już standard). Czyli zawsze jest szybsza od 980 i prawie tak szybka jak 980Ti. Tak jak piszesz, jej głównym atutem będzie kultura pracy. Cieszy mnie fakt, że ta karta tak dobrze radzi sobie w 4K, bo... nie mam zamiaru grać w takich rozdzielczościach :) Najlepszym wyborem dla mnie będzie R9 Nano do gry w 1920x1080 (wystarczy, że będzie nieco szybszy od 290X jak zapowiadają), na którego czekam niecierpliwie :)

Ogólnie jest moc i brawo AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup nowego monitora, przy czym nie jestem za bardzo w temacie, dlatego też proszę o pomoc. :P Jeśli chodzi o budżet, to myślałem o mniej więcej 700 złotych, ale jeśli dołożenie dodatkowej stówki czy dwóch da wymierny wzrost jakości, to się pewnie skuszę. Ale więcej niż tysiąc nie chcę wydać. Poza tym celuję w 24 cale, rozdzielczość 1920x1080, matryca IPS/PLS (no chyba że jedna jest lepsza od drugiej - po krótkich poszukiwaniach wyszło mi na to, że oba rodzaje to w zasadzie to samo, tylko że od innego producenta), nie potrzebuję wbudowanych głośników ani żadnych tunerów czy innych cudów.

Poza tym powoli zaczynam się rozglądać za dyskiem SSD - planuję sprawić sobie taki dysk na premierę nowego Windowsa i celuję w 256GB - byłbym wdzięczny za parę propozycji. I przy okazji - mam nadzieję, że w mojej biednej płycie głównej ( http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h81m-s1150-h81-2ddr3-usb3-hd-dvi-ds-box-h81m-605249/) znajdzie się miejsce na SSD? :P
Z góry dziękuję za pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje złożyć coś takiego:

SDSSDA-120G-G25

GeForce GTX960 2048MB 128bit

i5-3470

G.SKILL 16GB 2133MHz

Chieftec 600w

i jakaś płyte główną do tego dobrać. Zestaw ma mi służyć do pracy na 2 - 3 monitorach w rozdzielczości 1920x1080 oraz do grania na jednym monitorze w csgo, to, że stałe +200fps na nim mieć będę to wiem, ale co byście zmienili ewentualnie do niego dodali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Potrzebuję rady w kwestii zakupu monitora w maksymalnej cenie do około 800-900 zł. ~24 cale, 1920x1080. Nie mam jednak pojęcia ani jaki model i producenta wybrać, ani który typ matrycy. Jeśli jest coś dobrego za mniejsze pieniądze to oczywiście również słucham sugestii. Jestem w stanie też trochę przekroczyć budżet jeśli faktycznie będzie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zmieniłbym wszystko. Po co ci przestarzały procesor z poprzedniej generacji, niezbyt wydajne GPU, zasilacz który na papierze ma 600W a w praktyce ledwo z 500... brakuje też info o HDD/płycie głównej...A sam SSD ma tragiczne prędkości zapisu...

Podaj budżet na tego PC-ta bo to obecnie mi wygląda jak jakiś syf z Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, super, że ktoś odpowiedział. Wiesz co, nie siedzę w temacie wybrałem tak na szybko coś, co myślałem, że będzie okej. HDD mi nie potrzebne, jakiś SSD 256gb mi wystarczy. Mogę przeznaczyć około 3500zł. GPU nie jest mi potrzebne jakieś najmocniejsze, tak jak mówię, ja gram tylko w csgo i potrzebne mi oprócz tego do obsługi 2/3 monitorów to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się