Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

@ziptofaf najbardziej odpowiada mi GTX 960 ze względu na to że potrzebuje jednej wtyczki 6pinowej i ma niski pobór energii.A mógłbyś mi jeszcze przy okazji coś polecić z tańszych kart w przedziale od 400 z groszami do 500 zł,ewentualnie całkowicie odradzić.

Ostanie pytanie: jakiego wydawce byś polecił do GTX 960, MSI lub gigabyte są farbycznie podręcone i chłodzenie wydaje się całkiem w porządku ale wolałbym zaczerpnąć wiedzy od ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, czeku napisał:

@ziptofaf najbardziej odpowiada mi GTX 960 ze względu na to że potrzebuje jednej wtyczki 6pinowej i ma niski pobór energii.A mógłbyś mi jeszcze przy okazji coś polecić z tańszych kart w przedziale od 400 z groszami do 500 zł,ewentualnie całkowicie odradzić.

Ostanie pytanie: jakiego wydawce byś polecił do GTX 960, MSI lub gigabyte są farbycznie podręcone i chłodzenie wydaje się całkiem w porządku ale wolałbym zaczerpnąć wiedzy od ciebie.

Karty MSI są całkiem udane zazwyczaj więc pewnie wybrałbym coś od nich.

400 do 500 zł - używanych GeForce'ów to bym nie brał w tej klasie cenowej. Można poszukać używanych R9 280X. Ewentualnie z nowych kart jest RX 460 oraz GTX1050. Oba jak najbardziej warte uwagi:

http://pclab.pl/art71865-4.html

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_1050_ti_alternatywa_dla_geforce_gtx_960?page=0,7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie jestem w temacie cześci komputerowych od roku, jest sporo nowości. Chcę pomóc dla znajomego złożyć blaszaka, sama skrzynka do 2000-2200max., bez SSD, 4 rdzenie, 8GB ramu, dysk 1TB, komputer do grania w CS:GO, WoW'a na 1080p. Jaki procesor, płyta głowna i karta graficzna, żeby to działało wszystko razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko - zamówiłem MSI GTX 1060, teraz dopiero doszlo do mnie ze mam monitor jeszcze z wejsciem VGA. Na karcie takiego wejscie nie ma, jestem swiadom ze sa adaptery i tego typu rzeczy, ale zastanawiam sie czy da sie ta karte podlaczyc do monitora za pomoca HDMI ( i na monitorze i na karcie posiadam/bede posiadał takie wejscie ). Pytanie brzmi czy jesli sie da, to czy bede tracił na jakosci, czy moze lepiej zakupic po prostu dobry adapter i tyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponownie prosić Was muszę o poradę. Potrzebuję komputera do WoWa za max. 1500 zł. To ma być pełny zestaw pecetowy, ale bez karty graficznej bo w posiadaniu jest już Gt 730. Prosił bym najlepiej o zapisany koszyk na morele. Komputer ma spełniać swoje główne przeznaczenie na tyle dobrze, by nie było widocznych spadków płynności na raidach. Wierzę, że za taką cenę można to zapewnić. 

Dziękuję pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie. Mam nadzieję że uda wam się mi pomóc. Zmieniam właśnie procesor na Core2Quad q9400 4x2.66 6MB i kupuję nowy zasilacz. Tutaj pojawia się pytanie, jaką kartę graficzną mogę kupić? Chodzi mi o to z jaką kartą maksymalnie poradzi sobie ten procesor, bo nie jest już nowym wynalazkiem a kart na rynku jest tyle, że już nie wiem co wziąć. Myślałem nad GeForce 760GTX 3gb GDDR5 albo nad Radeon HD5870 1GB Gddr5, ale coś czuje że ten GTX nie rozwinie skrzydeł na tym procesorze. Dodam, że ten komputer służył mi będzie jedynie do streamowania i do niczego więcej. Mam nadzieje, że coś doradzicie ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, moje wcześniejsze konto to Stian4D, ale coś forum nie daje rady z przypomnieniem hasła...

Mam pytanie odnośnie tego zestawu poniżej, co mogę  zmienić żeby był wydajnieszy (budżet 300-400zł) Typuje zmiane płyty głównej wraz z prockiem i dokupienie ramu. Jakieś sugestie? Z góry dzięki i pozdrawiam.

Specyfikacja kompa:

CPU: Intel Pentium E5800 3.20 Ghz 2x

Płyta: MSI G41M-SP20
Karta graf: GeForce GTX 750 Ti 2 GB DDR5

Ram: 6 gb ddr3,2 kości 1x 2gb i 1x4gb

Zasilacz: Aerocool 450w

Obudowa MicroATX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie obecnie w "Ryse Son of Rome" i zastanawiam się, ile fps powinna mieć ta gra w FHD (1920X1980) na maxa na GTX 1070? Ja mam jakieś 34 kl/s, max 40 i to tylko przez chwilę i, niestety, czasami czuć brak płynności podczas walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lis_23 napisał:

Gram sobie obecnie w "Ryse Son of Rome" i zastanawiam się, ile fps powinna mieć ta gra w FHD (1920X1980) na maxa na GTX 1070? Ja mam jakieś 34 kl/s, max 40 i to tylko przez chwilę i, niestety, czasami czuć brak płynności podczas walki.

No to masz cos ewidentnie nie tak. Rzuc okiem tutaj http://pclab.pl/art59993.html Co prawda karty poprzedniej generacji, ale skoro Twoja przebija je wszystkie pod wzgledem wydajnosci, bedziesz mial mniej wiecej pojecie ile powinienes miec fps-ow.

Mozesz rzucic okiem jeszcze tutaj 

 

Tak czy siak, cos masz nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... być może ten wbudowany w Steam licznik FPS przekłamuje? A może to najnowsze sterowniki?

Kolega (informatyk) mówi, że to normalne, bo im nowsza karta, tym mniej FPS będzie mieć w tego typu grach, ale mi coś tu nie gra.

Edytowano przez lis_23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lis_23 napisał:

Hmmm ... być może ten wbudowany w Steam licznik FPS przekłamuje? A może to najnowsze sterowniki?

Kolega (informatyk) mówi, że to normalne, bo im nowsza karta, tym mniej FPS będzie mieć w tego typu grach, ale mi coś tu nie gra.

Co? To widze kolega informatyk tworzy niezle teorie. Nawet nie chcem wiedziec co to znaczy "tego typu grach".

Sciagnij frapsa, sprawdz i wtedy zobaczymy. Ogólnie 34 fpsy to tak w sumie na granicy klatkowania, jesli licznik by przekłamywał to na oko powinno sie to zauwazyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nawet bez supersamplingu gra nie trzyma stałych 60 fps, gdyż gdy na ekranie jest więcej wrogów to i tak spada do 30 fps, ale może tak ma być.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, lis_23 napisał:

W sumie to nawet bez supersamplingu gra nie trzyma stałych 60 fps, gdyż gdy na ekranie jest więcej wrogów to i tak spada do 30 fps, ale może tak ma być.

 

Jako ze dzisiaj w moje łapki wpadł GTX 1060, ponadto jestem posiadaczem owej gry postanowilem zobaczyc co i jak? I jakiez bylo moje zdziwnienie gdy sie okazało ze i u mnie wcale nie ma za duzo FPS-ów. Co prawda wiem ze moj i3 mnie troche ogranicza, ale zeby miec kolo 24 fpsów przy wszystkim na maksa to troche przesada. Ty bardziej ze wg internetowych testów i youtubowych filmików powinienem miec spokojnie po 60+. System swiezy, sterowniki najnowsze. Po krótkim zaglebieniu sie w problem okazuje sie ze jest problem z gra, ale o co dokladnie chodzi to sam nie wiem. Sa tam niby jakies fixy, sporo ludzi twierdzi ze pomagaja, ale nie chce mi teraz tego sprawdzac. Suma sumarum wina lezy po stronie gry, nie naszego sprzetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.01.2017 o 22:47, TigerXP napisał:

Jako ze dzisiaj w moje łapki wpadł GTX 1060, ponadto jestem posiadaczem owej gry postanowilem zobaczyc co i jak? I jakiez bylo moje zdziwnienie gdy sie okazało ze i u mnie wcale nie ma za duzo FPS-ów. Co prawda wiem ze moj i3 mnie troche ogranicza, ale zeby miec kolo 24 fpsów przy wszystkim na maksa to troche przesada. Ty bardziej ze wg internetowych testów i youtubowych filmików powinienem miec spokojnie po 60+. System swiezy, sterowniki najnowsze. Po krótkim zaglebieniu sie w problem okazuje sie ze jest problem z gra, ale o co dokladnie chodzi to sam nie wiem. Sa tam niby jakies fixy, sporo ludzi twierdzi ze pomagaja, ale nie chce mi teraz tego sprawdzac. Suma sumarum wina lezy po stronie gry, nie naszego sprzetu.

Nie sugerował bym się YT. Tam jest masa oszołomów. Są nawet takie ewenementy które pisza, ze grają w dany tytuł np na GTXie 460 a film jest nagrywany na titanie =P
Albo te wszystkie ściemy typu "Wiedźmin 3 60 klatek na szrocie" i typ pokazuje ci tylko intro albo kawałek wiochy w startowych lokacjach.

Btw wymienił bym przy tej karcie tego i3 przynajmniej na któryś i5. Nawet i5 6400 wyszedł by lepiej w parze z ta kartą [nawet jeśli to i3 6100]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Zekzt napisał:

Btw wymienił bym przy tej karcie tego i3 przynajmniej na któryś i5. Nawet i5 6400 wyszedł by lepiej w parze z ta kartą [nawet jeśli to i3 6100]

To jest i3 6100. Jestem swiadom tego ze należałoby wymienic tego proca, ale jak zawsze wszystko rozbija sie o fundusze, które teraz sa raczej skromne. Jak bede wymienial to na 6500, ewentualnie 6600. Czekam na premiere zenów, kaby laków, moze ruszy sie troche w temacie, to i ceny skyleków spadna troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, TigerXP napisał:

To jest i3 6100. Jestem swiadom tego ze należałoby wymienic tego proca, ale jak zawsze wszystko rozbija sie o fundusze, które teraz sa raczej skromne. Jak bede wymienial to na 6500, ewentualnie 6600. Czekam na premiere zenów, kaby laków, moze ruszy sie troche w temacie, to i ceny skyleków spadna troche.

W trybie boost 6500 i 6400 są bardzo podobne raptem 300 mhz różnicy, przy twojej karcie podejrzewam, że wzrost fps w grach był by tu niewielki, chyba, że jesteś z tej grupy graczy co muszą mieć chociaż ten 3fpsy więcej za wszelką cenę =). Teoretycznie w korelacji cena-wydajność 6400 daje najlepszy wzrost [w sensie dostajesz najwięcej mocy za przeliczoną złotówkę ^^]. Najbardziej opłacalny jest chyba 6500 w stosunku cena/jakość, jak będziesz miał kasę żeby dopłacić do 6600 bierz 6600.

Generalnie te procki się dobrze skalują, wszystkie rdzenie prawie równo, więc nawet najbiedniejszy 6400 nie spada na najmniej obciążonym rdzeniu z ~3100.
Btw tak z ciekawości - grałeś w Wiedźmina 3 i GTA V na swoim kompie? Jestem ciekaw jak faktycznie sobie radzi i3 6100, bo jak pisałem wyżej filmy na YT to w 90% straszliwy BS =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Zekzt napisał:

Btw tak z ciekawości - grałeś w Wiedźmina 3 i GTA V na swoim kompie? Jestem ciekaw jak faktycznie sobie radzi i3 6100, bo jak pisałem wyżej filmy na YT to w 90% straszliwy BS =)

GTAV gralem jeszcze na starej karcie to tutaj sie wypowiadac nie bede. W wieska gram obecnie, zostawiłem sobie Krew i Wino wlasnie z zamiarem przejscia na nowej karcie. Po przesiadce z 750ti jest naprawde roznica. Proc sobie daje rade nawet bardzo dobrze, wszystko na uber (nvidia hairworks off) daje mi srednio ponad 60 fpsów, czasami cos chrupnie do 50 fpsów, czasami skoczy do 70/80 fpsów. Wyjatkiem jest oczywiscie novigrad i krzywuchowe moczary i gesty las w velen (o dziwo w innych lasach spadek klatek nie wystepuje) tutaj to i do 40 czasami spadnie. Ogólnie z proca jestem zadowolony, w jakies mocno obciazajace go gry typu ashes of the singularity, czy total war warhammer nie gram, a ze i5 bedzie lepszy to wiem. Jak wspomnialem jak cos sie z tematem ruszy to bede powaznie myslal na temat zmiany, poki co jest ok

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się