Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2005 o 14:26, kowboj3 napisał:

Z tego co wiem pamięć DDR ma szybkości szyny natomiast
pamięci SDR nie.



Mają... 66/100/133MHz
A DDR (DoubleDataRate) są poprostu szybsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 20:30, Mistic napisał:

Przeglądałem kilka ofert i przeważają wejścia PCI-Express, a zastosowanej pamieci gdzie? W karcie grafiki?
Pytania o Kartę i Pamięci



Tak w grafice.

Nie nie możesz mieć karty PCI-E bo jak sam napisałeś masz AGP.

Im szyna pamięci ma większą ilość Bit tym szybciej przeprowadza operacje związane z odczytem/zapisem pamięci.

Możesz mieć 2 kości RAM PC3200 (400MHz) aby chodziły na 400MHz. Trzecia wymusi prędkość 333MHz.
Czyli maxymalnie 2GB RAM => 2x1024MB DDR400
Jednak to może prowadzić do problemów jeśli nie bardzo się znasz narzeczy.
Poleciłby poszukanie 2 modułów 512MB JEDNOSTRONNYCH => tzn żeby Chipy na Kości RAM były tylko po 1 stronie. Dwustronne mogą powodować niestabilność szczególnie gdy są 2 kości i gdy są to LowEndowe produkcje takie jak Kingston CL3 czy TwinMOS ostatni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 21:52, RobeN napisał:

Nie nie możesz mieć karty PCI-E bo jak sam napisałeś masz AGP.


ale jak mam napisane w danych płyty coś takiego obok tego o AGP:
5 32-bit PCI 2.2 slots
To też nie moge mieć karty na PCI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 22:24, Mistic napisał:

> Nie nie możesz mieć karty PCI-E bo jak sam napisałeś masz AGP.

ale jak mam napisane w danych płyty coś takiego obok
tego o AGP:
5 32-bit PCI 2.2 slots
To też nie moge mieć karty na PCI?



To jest zwykłe PCI czyli te porty w które wsadzasz np. Modem, Kartę Dźwiękową, Kartę Telewizyjną, Kartę Sieciową, Kontroler SCSI itp itd.
PCI-E to następca AGP i wygląda zupełnie inaczej i charakteryzuje się zupełnie innymi parametrami niż AGP i tym bardziej niż zwykłe PCI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi podpowiedzcie co innego, mam płyte główną która obsłguje AGP, procka Pentium4 2,6GHz, Ram DDr 512Mb, karta dźwięku zaintegrowana. Czy opłaca mi sie teraz bardziej kupic nową płyte główną czy zostawić taka jaka jest? Jeśli powinienem płyte zmienić to na jaką, jaka byłaby najlepsza, obsługująca PCI-Express?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam że teraz twój procek w zupełnosci ci wystarczy wiec nic nie zmieniaj, tym bardziej że masz pamieci DDR ( moj kumpel ma Pentiuma 2,4 na SDR) Jak coś to walnij upgrade na lato, a jeżeli chcesz się dowiedziec prawie wszystkiego o swoim komputerze to polecam Everest Home , (zrób sobie testa na procek i powiedz ile masz punktów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 22:44, Mistic napisał:

No to pięknie... niech mi ktoś powie jak moge sprawdzić rodzaj moich kości RAM, znaczy sie ilu HRzowe są


A jeśli nie znasz się na funkcjach Everesta i będzie wydawał się zbyt skomplikowany to ze stronki
http://www.cpuid.com
ściągnij sobie CPU-Z i tam zobaczysz informacje o Procesorze (wersja/jądro/napięcie/taktowanie), Płycie (producent/chipset/model), Pamięciach (Taktowanie/Model/Wartości Standardowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pisze mi tak:
type:ddr-sdram
size 512MBytes
Frequency 201.0MHz
Max Bandwith PC3200 (200MHz)

Powiedzcie mi teraz co ja mam za ram wogóle 0_O na stronie www.skapiec.pl przeglądam sobie oferty ramu i mam do wyboru sdr albo ddr, któro z tych typów mam w kompie? Poza tym nie znajduję czegoś takiego jak przepustowośc pc3200(200MHz) jes tylko PC3200(400MHz). Czy właśnie taką przepustowość, jak ta podana jako druga mam, ma moja kość ram?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie znajduję czegoś takiego jak przepustowośc pc3200(200MHz) jes tylko PC3200(400MHz). Czy właśnie

Dnia 10.10.2005 o 11:06, Mistic napisał:

taką przepustowość, jak ta podana jako druga mam, ma moja kość ram?

Masz najszybszą standardowową pamięć DDR jaką można kupić.
Jest ona taktowana zegarem 200 MHz, ale ponieważ jest to pamięć DDR (czyli taka, której dane są trasmitowane podwójnie w jednym takcie zegara), więc efektywna transmisja jest taka jakby dla normalnej pamięci SDR było to taktowanie 400 MHz. Stąd całe zamieszanie. Na skąpcu podana w nawiasie jest czestotliwość efektywna, a nie faktyczna.

Nie biorąc pod uwagę podkręcania komputera - masz najszybszy możliwy typ pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 22:55, Mistic napisał:

Teraz mi podpowiedzcie co innego, mam płyte główną która obsłguje AGP, procka Pentium4 2,6GHz, Ram DDr 512Mb, karta dźwięku
zaintegrowana. Czy opłaca mi sie teraz bardziej kupic nową płyte główną czy zostawić taka jaka jest?

Nie opłaca Ci się zmieniać czegokolwiek może poza dokupieniem drugiej kości 512 MB DDR RAM. Ponieważ procesory Intela są wciąz drogie nie opłaca się zmieniać procesora bo zapłacisz, a nie zauważysz różnicy. Jeżeli Twoja karta graficzna szarpie lub nie pozwala odpalać niektórych gier, to można pomyśleć nad kupnem taniej lecz dość szybkiej karty w wersji AGP (zależnie od możliwości takiej za 300 lub maks. 500 zł.)

Poczekaj jeszcze jakiś rok lub nieco więcej i mógłbyś wtedy sprzedać swój komputer w całości (wraz z systemem operacyjnym lub innym oprogramowaniem), a następnie kupić nowy komputer (z nową kartą graficzną PCI-E) w zupełnie nowej technologii (64-bity) gdyż nowe systemy operacyjne (Vista/Longhorn, Linux 64) będą obsługiwać nową maszynę, a starej już nie. o tego czasu pojawią się również zupełnie nowe karty graficzne PCI-E, a najszybsze obecnie będą znacznie tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie. Kumpel ma GF 4MX 440 64MB...i jak wejdzie w Menadzer urządzen/Karty graf. to pisze GF 4 MX 440 whit AGP8x. A sprawdzalismy płyte główna tym programem http://www.cpuid.com i pisało: AGP veriosn 2.0, Transfer Rate 4x Max. Supported 4x, potem sprawdzalismy pamiec Ram: DDR-SDRAM, Max Bandwidth PC2700? On ma teraz aktualnie DDR 256(PC333) i wszystko chodzi...Aha i chce zmienic karte...na Radka 9600Pro:) Jak patrzylismy to Radek 9600Pro obsługuje AGP4x i AGP8x...wiec powinien smigac normalnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 14:02, ImrO Cent napisał:

Ja mam takie pytanie. Kumpel ma GF 4MX 440 64MB...i jak wejdzie w Menadzer urządzen/Karty graf. to pisze GF 4 MX 440 whit
AGP8x. A sprawdzalismy płyte główna tym programem http://www.cpuid.com i pisało: AGP veriosn 2.0, Transfer Rate 4x Max.
Supported 4x, potem sprawdzalismy pamiec Ram: DDR-SDRAM, Max Bandwidth PC2700? On ma teraz aktualnie DDR 256(PC333) i wszystko
chodzi...Aha i chce zmienic karte...na Radka 9600Pro:) Jak patrzylismy to Radek 9600Pro obsługuje AGP4x i AGP8x...wiec powinien
smigac normalnie??


Działać będzie. W przypadku z tym, że jest płyta z max AGP x4 to oznacza, że karta z x8 będzie chodzić jak x4. Na odwrót by się nie dało. Mam nadzieję, że rozumiesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sa na rynku dwie szyny na karty graficzne AGP (starsze modele) i nowe PCI-E!
AGP jest o wiele wolniejszy w przetwazaniu grafy od PCI-E!
Wiec jak ma GF 4 MX 440 to jest wiadome ze bedzie chodzic na szynie AGP 8x! Wszyskie AGP mana 8x a PCI-E 16x!
Tak bedzie mu smigac! Ale ja bym zamiast radka kupuc jakies 6600 / 600GT z niewielka doplata a to jest o wiele lepsze od 9600Pro :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 14:56, Milteen napisał:

Tak bedzie mu smigac! Ale ja bym zamiast radka kupuc jakies 6600 / 600GT z niewielka doplata a to jest o wiele lepsze
od 9600Pro :]

Dark_Kai230>
Działać będzie. W przypadku z tym, że jest płyta z max AGP x4 to oznacza, że karta z x8 będzie chodzić jak x4. Na odwrót by się nie dało. Mam nadzieję, że rozumiesz

Wszystko rozumiem..:) Ale taki GF 6600 128MB chodziłby normalnie i dawał cała moc na AGP4x?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 15:14, KrzysztofMarek napisał:

> > > > Wszystko rozumiem..:) Ale taki GF 6600
> 128MB chodziłby normalnie i dawał cała moc na AGP4x?
Ależ
skąd! Najwyżej 98,76%!


No nie ! Ale strata :P Jeśli Cię dobrze rozumiem to żart :D GF 6600 GT będzie chodzić na każdym APG tak samo chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 15:24, Dark_Kai230 napisał:

> >
No nie ! Ale strata :P Jeśli Cię dobrze rozumiem to żart :D GF 6600 GT
będzie chodzić na każdym APG tak samo chyba...

Masz rację i w dodatku poczucie humoru. Teoretycznie przepustowość AGP8 jest dwa razy większa od AGP4 ale w praktyce, karty ledwo wykorzystują AGP4. Ja dotąd jadę na płycie głównej z AGP4 i nie kłopotów nie mam żadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką nagrywarkę DVD kupić? W cenach od najtańszej do około 250 złotych (firma też się liczy (chciałbym LG bo już mam napę DVD tej firmy)).
I o co chodzi z tym DL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 15:52, Yasiu89 napisał:

Jaką nagrywarkę DVD kupić? W cenach od najtańszej do około 250 złotych (firma też się liczy (chciałbym LG bo już mam napę
DVD tej firmy)).
I o co chodzi z tym DL?


Hę ? Jakie DL ? Co do nagrywarki DVD to podobno czasem (sprawdzone na kumplu :P) myśli, że instalujesz pirata (grając w SC:CT oryginalnego)...

KrzysztofMarek>>No wiesz, nie byłem pewien co chcesz przekazać tymi % :D Ja się znam tylko na tym, że ja mogę kupić do AGP, bo w obu PCtach nie mam Expressa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się