Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

No wlasnie ... co do kompow z supermarketu ... pewien pan przyniosl do serwisu nam kiedys komputer, i rzekł o n w ten sposób: teraz już wiem że nie kupuje sie w sklepie z bulkami :D

@Illidan Shando -> tak jak napisal RobeN, najlepiej programem typu fdisk. Jesli bootujesz kompa z dosa i przypadkiem masz tam partycje ntfs-owe, dos ci ich nie zobaczy i sprawdzenie menegerem plikow nic nie pomoze, chyba ze masz tam podmontowany ntfs w trybie read only (sa takie biblioteki dla dos), wtedy sie dopiero pokaza. A w fdisk od razu bede bez niczego... (rany, ale to nieskladne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Szanownymi Kolegami!!!
Jednym z najważniejszych podzespołów komputera jest Płyta Główna
jesli choc jedna cześć w kompie jest wolniejsza od reszty
to normalne ze komuter będzie pracował jak ta najwolniejsza część.
Nigdy w życiu nie kupujcie komputerów w supermarketach.
Nie ma gorszego chłamu niż tam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 22:12, buras napisał:

Jesli bootujesz kompa z dosa i przypadkiem masz tam partycje ntfs-owe, dos ci ich nie zobaczy i sprawdzenie
menegerem plikow nic nie pomoze, chyba ze masz tam podmontowany ntfs w trybie read only (sa takie biblioteki dla dos), wtedy
sie dopiero pokaza. A w fdisk od razu bede bez niczego... (rany, ale to nieskladne :)



Nie koniecznie, bo np. jeśli widziałeś kiedyś Hiren''s BOOT CD (6) to wiesz, że istnieje programik, który normalnie włącza obsługę NTFS dla DOS i to R''n''W dla np. Volkov Commander''a (nie tylko read-only)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O i znowu sie czegos dowiedzialem ... trzeba sie bedzie tym blizej zainteresowac. Co prawda slyszalem o tym dysku (a nawet widzialem na allegro), nie mialem okazji miec go w lapkach swoich. Zwykle uzywam ultimate boot cd w jakiejs starej jak wegiel wersji... brak tam takiego bajeru :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2005 o 10:33, Widek napisał:

Mam płytę z Dualem, w jednym slocie siedzi 256 MB 400 - jakiś Dramex LOL to chyba oem?;] , i mam zamiar dokupić 512 MB 400
a w nastepnym czasie kolejną kość 512 MB, po takich zakupach warto wyrzucic te 256 czy zostawic?
wyrzucic znaczy sprzedac:]


Help;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



512 muszą być takie same i najlepiej jednostronne aby uniknąć problemów z obsługą przez kontroler pamięci i zmuszania siebie do ustawnienia 2T Command.

A 256??? Jeśli nie będzie sypało błędami to może zostać. Sam zobaczysz jak się sprawy ułożą.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 18:07, Widek napisał:

A czy Kingston 256 poszedłby z 256 oem? ( w dualu) czy musiałbym w oddzielnych slotach?



Może pójdzie ale 512 to trochę za mało (przynajmniej inwestycja w 256MB jest teraz nieopłacalna)
P.S. na dodatek Kingston pewnie CL3, który jest raczej marnym wyborem. 256MB jest jeszcze spoko, ale 512ki są do chrzanu pod względem problemu o którym napisałem wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was serdeczną prosbę. Powiedzcie mi plis czy ten procek i płyta główna to dobry wybór. Komputer służy mi głównie do grania i słuchania muzyki, z przewagą tego pierwszego ;-D
Aktualnie mam płyte 4 soltec ( czy jakos tak ) i procka Athlona 1 GHz ( stary sprzet )
Czy kupujac te podzespoly ktore prezentuje poniżej odczuje jakas wielka roznice ? Czy moze ten Celeron to jeden wielki nie wypal za male pieniadze ?
Jesli uwazacie ze zle bym wybral to dlaczego i co zamiast tego bylo by lepsze, oczywiscie w tych granicach cenowych.
Procek - http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C6300554
Plyta glowna - http://pc.emarket.pl/pricelist/Item.aspx?PID=C6700071

Bardzo licze na wasza pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 18:52, WąChU napisał:

Mam do Was serdeczną prosbę. Powiedzcie mi plis czy ten procek i płyta główna to dobry wybór. Komputer służy mi głównie
do grania i słuchania muzyki
,


Różnicę zobaczysz na pewno.
Warto zainwestować w 2 takie same kości RAM dla Dual Channel.
No i musisz być pewnien, czy wszystkie pozostałe komponenty (karta graficzna, RAM jeśli nie chcesz zmieniać) są kompatybilne i czy przypadkiem nie masz na tyle sarych RAMków które tylko hamowałyby komputer.

Pamiętaj również, że do GRANIA najważniejsza jest jednak Karta Graficzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam Athlona 1 GHz 256 MB DDR RAM 333 MHz i GeForce FX 5200 128 MB

Co proponowal bys wymienic procka i plyte czy lepiej kupic super grafike ? Bo chcial bym zeby takie gry jak Tribes - Zemsta chodzily mi na full detalach bo teraz na minimalnych mi gra tnie ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Graficzną Kartę masz całkowicie do chrzanu - taka niestety prawda.
Procka przydałoby się mieć lepszego i wówczas pamięci takie jakie masz lub 400MHz.
Nie wiem jakiego Windows''a używasz - ale pewnie nie XP bo 256MB RAM to ciut przy mało - i dla wielu gier obecnie już też...
Tak szczerze to przydałaby się gruntowniejsza zmiana - jeśli na prawdę marzysz o Full Detalach przy sensownej rozdzielczości (minimum 1024x768x32bit)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co byście zrobili na moim miejscu?;]

1. Mam 256 DDR 400 Dramex - Granie w niektóre gierki to katorga;] , przekonałem się na Halfie 2 gdzie po zakupie nowego kompa myslalem ze bedzie spoko, miałem 50 fps na srednihc detalach ale przycinało mi czesto!

2. Aktualnie zbieram kase - mam 35 zł;] ,do konca miecha bede miał jakiejs 150 - 180 zł , na grudzień 18stka i jakies 500zł

3. Co mam zrobić? Kupić pod koniec miesiąca kość 512 DDR 400, sprzedać 256 kupic 2*512 czy moze poczekac i kupic markowe pamięci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 2x512 to na pewno staranniej wybrane niż 1x512 czy 256MB.
Jeśli używasz Windows 98SE czy Millenium to posiadanie 1GB RAM jest skazane na klęskę.
98SE będzie musiało mieć zablokowane 512MB gdzyż nie jest w stanie obsłużyć więcej, a Me też nie jest najstabilniejsze w takiej sytuacji.
Jeśli masz XP to owszem pomoże, ale dalej ograniczać będzie Ciebie Procesor i Karta Graficzna.
Pamiętaj, że posiadasz już 256MB PC2700 (333MHz), która może nie być kompatybilna z nową kością (zapewne PC 3200 (400MHz) więc i tak raczej sprzedaż się szykuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 19:29, Widek napisał:

eee Roben ja mam 256 3200!! I Sempron 2800 i Radek 9550( 410/480) to nie jest chyba tak źle no nie?;)



Jejku!!! Przepraszam!!!

Za dużo pracuję. Myślałem, że dalej z Wąchu rozmawiam...

To pewnie że jest sens wymieniać i ja bym wziął 2x512 i sprzedał 256. Tylko żebyś kupił 1-stronne kości => pochodzisz to znajdziesz.
Z dwustronnymi są problemy (często, nie zawsze, a najczęściej z LowEndowymi produkcjami jak np. Kingston CL3)

I jeszcze raz przepraszam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 22:08, WąChU napisał:

O co chodzi z tym Dual Channel ? Czemu powinny byc dwie kosci a nie jedna wieksza ?


Powiem bardzo ale to bardzo ogólnie:

Przy prawdziwym Dual Channel (czyli Intel) zamiast mieć 2 pasmową 2 kierunkową drogę masz 4 pasmową 2 kierunkową drogę.
W ten sposób dane są szybciej dostarczane i wysyłane z pamięci => czyli wszystko chodzi nieco (ale zauważalnie!) szybciej.

Jednak kość uniemożliwia Dual Channel z chyba jasnych powodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się