Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 06.09.2015 o 15:41, Shinigami napisał:

Zobaczymy co z tego wyjdzie.


Wyjdzie taki support jaki AMD ma dla PhysX-a - działa świetnie! Tylko że przez CPU... No bo kurde, wsparcie sterownikowe = software''owe = brak wsparcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2015 o 16:14, Shinigami napisał:

Zły obrazek.


!!!
https://www.youtube.com/watch?v=Dnn0rgDaSro&feature=youtu.be
http://imgur.com/h7NAbBg

Chociaż przyznać trzeba że co do procków to AMD ze swoim wybieganiem "w przyszłość" to się wygłupiło ostatecznie, dopiero dzisiaj widzę jakieś gry które na tych FX''ach potrafią działać lepiej niż na Pentiumach G / Core i3 czasem. Ech, byleby ten Zen im jakoś wyszedł, ten monopol Intela jest z lekka irytujący, ja to bym chciał nie płacić 2000 zł za 6-rdzeniowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2015 o 16:14, Shinigami napisał:

Zły obrazek.

Szczególnie zabawny, że jak stworzyli tę 4modułową pokrakę, to w zasadzie zostawili go odłogiem.
Od momentu wydania Piledrivera, nic z nim nie zrobiono (no może poza wykręceniem).
A to było... uwaga w 2012 ;p (kiedy zaczęto planowanie Zena? kiedy wrócił Keller?)
Co lepsze, bardziej się bawili "4rdzeniowymi" APU, które ze skalowaniem się problemu akurat nie miały. Heh :]
Czyli de facto porzucili tę architekturę już dawno temu. A niektórzy jeszcze się nie obudzili ^.^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nvidia, Intel, ta sama śpiewka. Też liczę na to, że w końcu AMD obudzi się z letargu i zacznie tworzyć coś, czym zyska więcej udziałów w rynku, bo w innym wypadku czekają nas złe czasy.

Mimo wszystko dobrze wspominam mojego Phenoma II X6 11000T :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównując GTX 970 Mini do starego 750Ti stwierdzam, że Mini jest nieco głośniejsze. Z drugiej strony 750-tce wystarczył jeden wentylatorek 92mm kręcący się ze stałą prędkością 800obr i nic się nie przegrzewało :) Ale jak na 1400obr w Mini (prędkość w spoczynku), to i tak jest bardzo cichy. Zdecydowanie najcichszy wentylator kręcący się z taką prędkością z jakim miałem do czynienia (słychać go, ale nie jest uciążliwy). Asus dał radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam kompa mniej wiecej 4-5 letniego o parametrach:
cpu: amd athlon 64x2 4400+
płyta główna: asus m2n-sli pci-e
grafika: geforce 8800gs
2 giga ramu ddr2 (po giga na kości)
zasilacz: lpk19-460wp (460W)

zastanawiam się czy pod tą płyte główną moge podpiąć lepszą grafike i procek, ponieważ chciałbym pograć w nowsze tytuły a z tym już średnio na tym sprzęcie.

Kwota na przeznaczenie: ok 1000zł

Sprzęt będzie służył: do grania i multimediów

Ze starego komputera chce zostawic płyte główną, zasilacz, napęd, ram, obudowa.

Nie chce doliczac do ceny żadnych monitorów, myszek itp, skupiam się tylko na skrzynce.

Proszę o napisanie czy jest sens podpinać jakąś mocniejszą grafe i cpu pod moją płyte główną ;)

kombiuje w ten sposób ponieważ nie uśmiecha mi się wydawac 3tyś na mowy komputer bo nie zalezy mi na witcherze na ultra itp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2015 o 16:46, Supressor napisał:

zastanawiam się czy pod tą płyte główną moge podpiąć lepszą grafike i procek, ponieważ
chciałbym pograć w nowsze tytuły a z tym już średnio na tym sprzęcie.

Nie da rady. Tzn. kartę się da (fakt że nie warto, ten Athlon to szrot z 2007 roku) ale procesora już nie, chyba że używany X2 6000+ z Allegro.

Dnia 07.09.2015 o 16:46, Supressor napisał:

Ze starego komputera chce zostawic płyte główną, zasilacz, napęd, ram, obudowa.

Zasilacz z czarnej listy, do kupienia z tego co widzę za 35 zł (a elektronika w środku za 15 zł...). Prawdziwy zasilacz kosztuje z 5-10x tyle. Nie, nie chcesz go zostawiać. Bo jak pewnego dnia ci dojdzie do zwarcia bądź jego przeciążenia to spali ci wszystkie podłączone do niego części. Podobnie nie da rady zostawić RAM''u bo standardem jest DDR3 (a w zasadzie to już DDR4 się pojawia w najnowszym sprzęcie).

Za tysiaka będzie ciężko. Do wymiany procesor, karta graficzna, RAM, zasilacz i płyta główna.
Widzę jak wymienić wszystko poza kartą i mniej więcej zmieścić się w budżecie:
http://www.morele.net/inventory/info/a4BMXc/

Ale sama karta to wydatek nie mniej niż kolejnych 450 zł za coś sensownego.

Dnia 07.09.2015 o 16:46, Supressor napisał:

kombiuje w ten sposób ponieważ nie uśmiecha mi się wydawac 3tyś na mowy komputer bo nie
zalezy mi na witcherze na ultra itp ;)


Komp za 3 tysiaki nie ruszy płynnie Wiedźmina 3 na Ultra ;) Brakuje jeszcze tysiaka :P Kurs dolara niestety jest wysoki i to czuć po cenach sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> chyba że używany X2 6000+ z Allegro.
Jak w grę wchodzi Opole, albo okolice. Takiego Windsora mogę użyczyć (tak po prostu za free). Dostałem z miech, dwa temu od kumpla.

Tylko jeden warunek... tylko odbiór osobisty. Tylko się zastanawiam co zrobiłem z coolerem.
Nie wiem czy nie poleciał z padniętą płytą... hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ziptofaf, trochę mi wyklarowałeś sytuacje. Zastanowie się co zrobić;)
A w tym zestawieniu za 1000zł co mi podałeś to jaką grafike mógłbym do tego dorzucić jak najlepszą do ok.500zł ?

Laplacenoma: niestety Opole daleko;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.09.2015 o 22:01, ziptofaf napisał:


Komp za 3 tysiaki nie ruszy płynnie Wiedźmina 3 na Ultra ;) Brakuje jeszcze tysiaka :P
Kurs dolara niestety jest wysoki i to czuć po cenach sprzętu.


Zależy co masz na myśli mówiąc płynnie. Niektórym do szczęścia potrzeba 40 FPSów a nie 60.
Mam kompa za ~2500 zł(sam sprzęt: i5 4460 i R9 280 Gigabyte) i na ultra(pomijając cienie na średnich) chodzi płynnie, tj. nie spada poniżej 30 FPSów i nie czuć jakiegokolwiek dyskomfortu związanego z niepłynną grą( bo ta jest płynna) Dopiero włączając włosy od NV(wszystkie, z najwyższą teselacją) gra czasem zalicza drobne spadki, ale po najnowszym patchu jest nieco lepiej. Cały czas oczywiście pisze o FHD. Więc gadanie że W3 wymaga nie wiadomo jakiego potwora do grania to mit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2015 o 22:01, ziptofaf napisał:

Komp za 3 tysiaki nie ruszy płynnie Wiedźmina 3 na Ultra ;) Brakuje jeszcze tysiaka :P
Kurs dolara niestety jest wysoki i to czuć po cenach sprzętu.



O ile do tej pory śledziłem wątek, mając na względzie szczególnie Twoje posty, to teraz się zdziwiłem. Komp za 3 koła ruszy Wiedźmina 3 ze sporym zapasem w uber i rozdzielczości full hd.

http://www.morele.net/inventory/info/Dbe4Na/

Tu mój sprzęt, na którym Wiedźmak idzie mi w 100% płynnie. Cena: 2600 zł. Kartę kupiłem używaną, procesor nowy ale za cenę o 100 zł niższą. Jeśli dodać do tego jakieś chłodzenie CPU, to za 2500 mamy komputer który uciągnie wszystko i będzie praktycznie niesłyszalny i chłodny pod obciążeniem. Nie liczyłem obudowy, bo ta już jest kiedy wymieniamy bebechy. Gdzie znajduje zastosowanie to dodatkowe 1500 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2015 o 17:59, rozkosz napisał:

Gdzie znajduje zastosowanie to dodatkowe 1500 zł?


http://www.purepc.pl/karty_graficzne/wiedzmin_3_dziki_gon_test_procesorow_i_kart_graficznych?page=0,8
http://pclab.pl/art63116-20.html
http://www.guru3d.com/articles_pages/the_witcher_3_graphics_performance_review,5.html

Kiedy ktoś mówi Ultra to ja mam na myśli najbardziej wymagające obszary + wszystkie detale na Ultra + AA + stabilne 35 fps cały czas (bo to nie jest aż tak dynamiczny tytuł by wymagać 45/60). I z tego co widzę to wówczas nawet bez HairWorks nietrudno o miejsca które będą dość niepłynne na kartach poniżej R9 290.

Zresztą jeśli włączymy w Wiedźminie 3 wszystko jak leci na maksa i przypadkiem mamy monitor 120-144Hz to nawet 1440p okazuje się często zbyt wymagające nawet dla 980Ti. Ta gra naprawdę potrafi zeżreć olbrzymie ilości mocy obliczeniowej jeśli po prostu poprzestawiasz wszystkie detale na maksimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też lubię przeglądać testy i porównania, ale wg jednego z nich Wiedźmin 3 na mojej starej GTX 660 powinien wyciągać średnio 22 klatki na niskich ustawieniach, kiedy przyjemnie mi się grało w przedziałce "wysokie". Zasługa zaklętej sztuki :P? Yhm, też mówię o wszystkich detalach na ultra + AA (z wyjątkiem HairWorks), co prawda bez stałej ilości klatek, ale w praktyce nie widać różnicy, ponieważ jest płynnie. Możliwe, że są miejsca, w których zwalnia, ale nikt zdrowy nie potraktuje ich jako wyznacznika klasy komputera, jaki należy zbuduwać, a już na pewno nie przeciętny gracz. Drogich monitorów nie kupuje się przypadkiem :P. Jako mieszkaniec akademika mam kontakt z całkiem sporą liczbą ludzi i nie spotkałem się jeszcze, żeby ktoś miał monitor w rozdziałce wyższej niż full hd, a co dopiero o wyższych niż standardowe 60 Hz częstotliwościach. Może i staroświecki jestem, ale pachnie mi to przerostem formy nad treścią, szczególnie, że Supressor przesiada się ze starego szrota i taki komputer za 2.5 tysia wbiłby go w fotel na długość łokcia :>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2015 o 18:54, rozkosz napisał:

GTX 660 powinien wyciągać średnio 22 klatki na niskich ustawieniach, kiedy przyjemnie
mi się grało w przedziałce "wysokie". Zasługa zaklętej sztuki :P?

Fizyka z ciebie nie będzie :] AA, miejsce testowe, mniejsze suwaki itd.

Dnia 08.09.2015 o 18:54, rozkosz napisał:

ale w praktyce nie widać różnicy, ponieważ jest płynnie

No popatrz. Ja mam R9 290 i dla mnie jest :)

Dnia 08.09.2015 o 18:54, rozkosz napisał:

ale nikt zdrowy nie potraktuje ich jako wyznacznika klasy komputera, jaki należy zbuduwać

Hmm, nie jestem człowiekiem zdrowym na umyśle? Hmm to kim? :P
Choć może wcześniej się zapytam co należy rozumieć jako
"wyznacznika klasy komputera, jaki należy zbuduwać"
Bo tego tworu to ja ni panimaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to spróbuję tak łopatologicznie :)

Najpierw stawiamy sobie dwa pytania: po co robimy testy kart graficznych? Aby poznać ich wydajność. Po co nam wiedza o tej wydajności? A no po to, żebyśmy wiedzieli czy dana karta uciągnie naszą ulubioną grę w ustawieniach, które nam odpowiadają. W swojej opowieści uwzględniłem miejsca testowe i ustawienia, i wciąż pozostaję przy swoim :>

Skoro widzisz różnicę między obrazem z zablokowaną ilością klatek, a tym bez blokady, to może jesteś na tym punkcie wyczulony bardziej ode mnie. Gusta i guściki.

Może jesteś zdrowy, tylko inaczej :D?
Klasa komputera to zbiór parametrów (wydajność, cena, kultura pracy), które określają nam jakość maszyny. Nie uważam, że wyznacznikiem tejże klasy powinny być te momenty w grze, które drastycznie (czyt. do minimum) zmniejszają ilość generowanych klatek na sekundę, z prostego powodu - rzadko się takie chwile trafiają i szybko idą w zapomnienie. Wolę zbudować taki komputer, na którym gra będzie mi szła płynnie przez 90-95% czasu i zaoszczędzić kilka stówek lub zmniejszyć kilka ustawień z najwyższych na wysokie, bo często i tak nie widać znacznego spadku jakości obrazu.

panimaju już? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2015 o 20:41, rozkosz napisał:

Po co nam wiedza o tej wydajności? A no po to, żebyśmy wiedzieli czy dana
karta uciągnie naszą ulubioną grę w ustawieniach, które nam odpowiadają.

W ustawieniach które nam odpowiadają... czyli jak sobie racjonalizować braki resentymentem ;p

Dnia 08.09.2015 o 20:41, rozkosz napisał:

W swojej opowieści uwzględniłem miejsca testowe i ustawienia, i wciąż pozostaję przy swoim :>

Ale zdajesz sobie sprawę, ze "wydajność" jest różna w miejscach testowych i ustawieniach? Choćby AA?
Draw distance itd i stąd są różnice? :D

Dnia 08.09.2015 o 20:41, rozkosz napisał:

Skoro widzisz różnicę między obrazem z zablokowaną ilością klatek, a tym bez blokady,
to może jesteś na tym punkcie wyczulony bardziej ode mnie. Gusta i guściki.

Nie gusta i nie guściki tylko... cóż nie umiem znaleźć eufemizmu dla "ignorancja".

Dnia 08.09.2015 o 20:41, rozkosz napisał:

Klasa komputera to zbiór parametrów (wydajność, cena, kultura pracy), które określają
nam jakość maszyny. Nie uważam, że wyznacznikiem tejże klasy powinny być te momenty w
grze, które drastycznie (czyt. do minimum) zmniejszają ilość generowanych klatek na sekundę,
z prostego powodu - rzadko się takie chwile trafiają i szybko idą w zapomnienie.

Można zrelatywizować ich znaczenie, ale za coś się jednak płaci.

Dnia 08.09.2015 o 20:41, rozkosz napisał:

zbudować taki komputer, na którym gra będzie mi szła płynnie przez 90-95% czasu i zaoszczędzić
kilka stówek lub zmniejszyć kilka ustawień z najwyższych na wysokie, bo często i tak
nie widać znacznego spadku jakości obrazu.

Nie widać, co nie znaczy, że należy kolorować wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się