Zaloguj się, aby obserwować  
SD4HJ

Tatuaże- jakie macie, jakie zamierzacie zrobic.

196 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2006 o 19:12, Mac Cry napisał:

Kto to w ogóle wymyślił?


Łu panie! To stare jak świat jest. Pewnie starsze od niejednej religii czy innych zwyczajów społecznych. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MI sie tatuaże nie podobają za bardzo :/ Sczególnie jak ktoś ma całe ręce wytatuowane lub nogi. Tatuaż u chłopaka moze być malutki na szyi lub na nodze, a u dziewczyny z tyłu na dole pleców. Ale to też jakieś male i musiały by być jakieś wybitne żeby mi sie spodobały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzam sie do tatuazu juz dluzszy czas, tylko to drogi biznes jest. Dac 300~400 zl za ozdobe to sporo. Mam kilka wzorow ktore mi sie podobaja m.in. :

http://www.3ntini.com/1_periodici/idea.jpg - smok w prawym dolnym rogu tegoz obrazka :-)

czy cos takiego:

http://www.tatuadores.com/tribal-luigi-tribal%20gemelo.jpg

Zreszta podobaja mi sie wylacznie tribale, zadnych czaszek itp :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze Ci powiedzieć, że 300-400 złotych za takiego smoczka to nie jest wcale wygórowana cena. Zalezy jeszcze jakiej wielkości. Ale wzór bardzo fajny i czasochlonny w wykonaniu, więc taniej nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 19:41, HumanGhost napisał:

Musze Ci powiedzieć, że 300-400 złotych za takiego smoczka to nie jest wcale wygórowana cena.
Zalezy jeszcze jakiej wielkości. Ale wzór bardzo fajny i czasochlonny w wykonaniu, więc taniej
nie będzie.


Za tego smoka chca 500 - juz pytalem w salonach :-] co do wielkosci - ma okolo 30 cm wysokosci i 12 szerokosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 19:37, Kamiloos napisał:

http://www.tatuadores.com/tribal-luigi-tribal%20gemelo.jpg

Zreszta podobaja mi sie wylacznie tribale, zadnych czaszek itp :-)


No mnie się ten tribal bardziej podoba, ale to już decyzja należy do ciebie ...

Co do tatuaży, to oglądałem ostatnio na MTV program o tatuażach sławnych osób i zaciekawił mnie jeden z nich, chociaż już nie pamiętam kto ma go wytatuowanego ... Tatuaż ten przedstawia słowo Life (życie), a gdy odwrócić go do góry nogami można przeczytać Death (śmierć) ... tak to wygląda:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2006 o 20:22, Kamiloos napisał:

Za tego smoka chca 500 - juz pytalem w salonach :-] co do wielkosci - ma okolo 30 cm wysokosci i 12 szerokosci :)


Jak za tą wielkość to całkiem nieźle. Trochę kasy jednak kosztuje. Warto się upewnić co do profesjonalizmu danego zakładu. Jaki mają sprzęt, warunki itd. Ale ten smok bardzo fajny. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie sie na tatułaż to jest ekstrawagancja ale decydowanie sie na tatułaż a poparu latkach decydowanie się na jego usunięcie to już jest głupota tatułuje się od ładnych paru latek i mówie wam jeżeli się już decydujecie to będzie pewni swojej decyzji nic na siłe i pamietajcie ludzie w naszym kraju jeszcze niedojżeli to tego że tatułaz to rodzaj sztuki i czasami może się zdażyć ze nienajciekawsze bedą mieli podejscie do waszych Obrazków ;-) Naszczescie z każdym roczkiem sytyłacja się zmienia na lepsze Pamietam jak pare lat temu wchodziłęm do Trolejbusa w godzinach szczyu toznaczy pełny był ludzi wszyscy jechali do roboty a jak ja tylko wchodziłęm zaraz było ful miejsca a zaplecami słyszałem kryminalista jakiś bo takie obraski to z kryminału są ;-) Więdz jesli interesuje was co ludzie o was mówią i co mysla to tatułaże dajcie se na spokuj. I pomysleć że kiedyś tatułować mogli się tylko wielcy władcy lub najwieksi wojownicy oczywiscie tatułaż oznaczał tagrze przynależnośc do określonego plemienia i klasy społecznej a noszenie go to był zaszczt i łaska boza ;-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 09:42, DevilQ napisał:

/.../pamietajcie
ludzie w naszym kraju jeszcze niedojżeli to tego że tatułaz to rodzaj sztuki i /.../

Faktycznie, nie jestem zwolennikiem "tatułażu". Ale nie dlatego, że nie dojrzałem, raczej dlatego, że z takiej sztuki dawno wyrosłem. Polecam z ozdób kółko w nosie, to dopiero awangardowa ozdoba, w Polsce chyba nikt jeszcze takiej nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 09:53, KrzysztofMarek napisał:

Polecam z ozdób kółko w nosie, to dopiero awangardowa ozdoba


A co Ty tak z tymi kółkami w nosie ? :D
Jak będę chciał aby ktoś (kobieta) prowadził / ła mnie na łańcuchu to równie dobrze można za... obrączkę.
Nie trzeba kółek w nosie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedys pamietam zrobiłem sobie hennę (taki co po trzech dniach znika). Kiedys wogóle obiecywałem, że zrobię sobie tatuaż ale jakos coraz bardziej mi sie odechciewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 09:57, Vaxinar napisał:

> /.../> Nie trzeba kółek w nosie. :D

Murzyni z buszu to mają kawałek kości albo patyka. No to naszym elegantom proponuję coś bardziej wytwornego (i bolesnego). Byki mają takie kółko, bo inaczej nie bardzo dają się prowadzić. Indianie malowali twarze, ale miało to wymiar praktyczny, od razu było widać czy polują, czy są na wojennej ścieżce. Więźniowie tatuują czasem dobrowolnie, czasem przymusowo. Tatuaże więzienne mają swoją symbolikę (np. PSM = pamiętaj słowa matki, kropka pod okiem, kropka na płatku ucha, między kciukiem a palcem wskazującym). Dla mnie tatuaż do przenikanie subkultur kryminalnych do społeczeństwa, tak jak przenikało słownictwo. Trefny, pochodzi z hebrajskiego i pierwotnie oznaczało pokarm nie nadający się do spożycia przez bogobojnego Żyda, potem weszło to slangu kryminalnego a stamtąd do języka potocznego, nieco zmieniając po drodze znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 10:13, KrzysztofMarek napisał:

Dla mnie tatuaż do przenikanie subkultur kryminalnych do społeczeństwa, tak jak przenikało słownictwo.


Dodajmy, że nie chodzi tu o kryminalne zachowania, ale wyłącznie oznaczanie ciała. :-)
Tatuaż jest traktowany w dzisiejszych czasach jak normalna ozdoba ciała. Osobiscie nie spotkałem się nigdy z porównaniem: ma tatuaż to pewnie musiał siedzieć.
Dobrze, jeśli jak ktoś decyduje się na tatuaż to żeby wiązało sie to z jakaś symboliką. Żeby tatuaż coś wyrażał, bo w przeciwnym wypadku może okazać się tylko zachcianką, która się po jakimś czasie znudzi. A wtedy będzie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 09:53, KrzysztofMarek napisał:

Faktycznie, nie jestem zwolennikiem "tatułażu". Ale nie dlatego, że nie dojrzałem, raczej dlatego,
że z takiej sztuki dawno wyrosłem. Polecam z ozdób kółko w nosie, to dopiero awangardowa ozdoba,
w Polsce chyba nikt jeszcze takiej nie ma ;)

Mają mają zapewniam cię a co do tatułażu to hyba nawet lepiej byla by lipa gdyby wszyscy nosili tatułaze ;-) i faktycznie z tego da się wyrosnąć to znaczy z planowania nowych ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tatuaż do przenikanie subkultur kryminalnych

Dnia 20.08.2006 o 10:13, KrzysztofMarek napisał:

do społeczeństwa,

Ja bym raczej stwierdził że tatułaż przeżył odrodzenie w subkultuże wiezienej i nawet historia to potwierdza do Europy zprowadzili tatułaż i rozwineli go krulowie i podruznicy niebyła to zabawa dla pospulstwa potem tatułąż zaistniał w więcieniach asz wkońcu przyszedł czas na drugą młodość w szarym społeczaństwie kturemu znudziło sie być szarym zapewne za jakiś czas skończy się na to moda a pojakimś czasie znowu sie odrodzi z nowymi tredami i technikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować