Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wolfenstein: The New Order z edycją kolekcjonerską bez... Wolfenstein: The New Order

65 postów w tym temacie

Dlaczego kolekcjonerka za 100 dolców plus gra za 60 jest "niebezpiecznym precedensem", a kolekcjonerka z grą w cenie 160 dolców byłaby absolutnie w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2014 o 18:49, Dared00 napisał:

Dlaczego kolekcjonerka za 100 dolców plus gra za 60 jest "niebezpiecznym precedensem",
a kolekcjonerka z grą w cenie 160 dolców byłaby absolutnie w porządku?

A kto powiedział że jakby gra była w zestawie to cena wynosiła by 160 dolców ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie precedens tylko przemyślana decyzja, niestety.
Tak jak napisał Dared00, łatwiej sprzedać kolekcjonerkę i grę osobno w wysokiej cenie, niż obie rzeczy razem również w wysokiej cenie.

Niestety to jest chyba początek nowej formy sprzedaży kolekcjonerek, tylko pytanie jest takie: Czy sprzeda się taka kolekcjonerka z całkiem nowym IP ??
Jeżeli im to wypali to się stanie normą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest nowe IP to ja się pytam co to było Wolfenstein 3D czy Castle Wolfenstein bo mi się wydaje że to jest jakoś powiązane z nową grą hm i jeszcze ten bohater ma takie same nazwisko przypadek? nie sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2014 o 18:58, elmartin napisał:

To nie precedens tylko przemyślana decyzja, niestety.
Tak jak napisał Dared00, łatwiej sprzedać kolekcjonerkę i grę osobno w wysokiej cenie,
niż obie rzeczy razem również w wysokiej cenie.

Niestety to jest chyba początek nowej formy sprzedaży kolekcjonerek, tylko pytanie jest
takie: Czy sprzeda się taka kolekcjonerka z całkiem nowym IP ??
Jeżeli im to wypali to się stanie normą.

Jeżeli to nowa forma sprzedaży, to skąd wiesz że łatwiej sprzedać kolekcjonerkę i grę osobno, skoro nigdy wcześniej tego nie robiono ?
:P
Tia, wiem są jeszcze aukcje użytkowników, ale sprzedawanie poszczególnych elementów z drugiego obiegu to nie to samo co oficjalne wydanie od producenta.
Mi np. już z samego lenistwa nie chciałoby się latać osobną za grą, a potem za kolekcjonerką bo się nagle okazuje że ten i ten sklep nie ma obu na stanie... w internecie też nie za wesoło by było bo nagle okazuje się że się płaci 2 razy za przesyłkę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie bardzo wyrachowany i dobry pomysł. Wielu graczy czasami, gdy już stwierdzi, że gra jest świetna i zasługuje na kupno kolekcjonerki, po prostu jej nie kupi, bo: "na co mi dwie kopie"? Sam miałem czasami taki dylemat i nie kupiłem. Teraz sprawa jest jasna: kupujesz grę, a jak ją docenisz i kolekcjonerka też jest spoko, to dopłacasz. Nikt nie traci, nikt nie przepłaca. Świetny przykład zdrowego marketingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2014 o 19:11, hans_olo napisał:

Wg mnie bardzo wyrachowany i dobry pomysł. Wielu graczy czasami, gdy już stwierdzi, że
gra jest świetna i zasługuje na kupno kolekcjonerki, po prostu jej nie kupi, bo: "na
co mi dwie kopie"? Sam miałem czasami taki dylemat i nie kupiłem. Teraz sprawa jest jasna:
kupujesz grę, a jak ją docenisz i kolekcjonerka też jest spoko, to dopłacasz. Nikt nie
traci, nikt nie przepłaca. Świetny przykład zdrowego marketingu.

Z tym przepłacaniem to zobaczymy za parę lat, jeśli pomysł nie zdechnie. Wtedy będzie można porównać, czy przypadkiem EK gier bez gier jakimś dziwnym cudem nie staną się droższe od obecnych.

Nowe rozwiązania wprowadza się tylko ze względu jednej rzeczy : KASY.
Nie zrobiliby tego gdyby się im nie opłacało. Albo po prostu eksperymentują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2014 o 19:18, Darkstar181 napisał:

Z tym przepłacaniem to zobaczymy za parę lat, jeśli pomysł nie zdechnie. Wtedy będzie
można porównać, czy przypadkiem EK gier bez gier jakimś dziwnym cudem nie staną się droższe
od obecnych.

Nowe rozwiązania wprowadza się tylko ze względu jednej rzeczy : KASY.
Nie zrobiliby tego gdyby się im nie opłacało. Albo po prostu eksperymentują.

W zasadzie nie mają tutaj miejsca na podwyższanie cen, ponieważ jak już napisałem, ten model biznesowy daje klientowi większe możliwości wyboru, zanim wyda kasę. Nadmierne podwyższanie kosztu całej kolekcjonerki z grą nie będzie tutaj raczej wchodziło w grę. Aczkolwiek nie zaprzeczam, że pewnie i tak większość konsumentów nie zdaje sobie sprawy z takich mechanizmów (co widać po wyrazach oburzenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Wszytko super, wizjonerstwo itp ale ja się pytam: czego to jest edycja kolekcjonerska
> skoro nie ma gry w zestawie?
To chyba jasne to edycja kolekcjonerska gry, którą możesz sobie kupić i będzie pasowała do zestawu.
Mam kilka innowacyjnych pomysłów dla osób za to odpowiedzialnych
- Kolekcjonerskie Edycje DLC
- Kolekcjonerskie Edycje DLC bez DLC
- Kolekcjonerskie Edycje Pre-Orderów gry (Bez gry oczywiście)
- Kolekcjonerskie Edycje Pre-Orderów DLC (Bez DLC oczywiście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, nie widzę tu żadnego wizjonerstwa, bo podobny myk mieliśmy już w przypadku Borderlands 2, gdzie sprzedawano plastikową skrzynię, wypełnioną kodami na przedmioty, ale bez gry. Po drugie, nie wiem, czemu jest to coś tak strasznie dziwnego. Ok, jeśli ktoś upiera się nazywać to edycją kolekcjonerską GRY, to owszem, ale czemu nie potraktować tego jako zestawu gadżetów?

Jak dla mnie, całość (a już szczególnie czarnowidztwo w rodzaju "oby to nie był niebezpieczny precedens) jest dla mnie robieniem wideł z igły i szukaniem na siłę sensacji. Zupełnie niepotrzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zainicjowali pomysł DLC ( Zbroja dla konia ) Oby tym razem nie zainicjowali czegoś równie, lub bardziej wyszukanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować