Zaloguj się, aby obserwować  
Hoplita

Disciples II + dodatki

708 postów w tym temacie

Ja tam najczęściej grałem Legionami Potępionych, ze względu na rozwinięcie, do jakiego mógł dojść Diabeł, mianowicie do Tiamatha. Ta jednostka była potężna, ogromny dmg na każdego gościa, a na dodatek redukcja ich obrażeń o 33%/. Ten argument potrafił przemówić do każdego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja strategia nieumarłymi to była tak
pierwsza linia w środku mój bohater rycerz śmierci (czy jakoś tak :), po bokach wojownicy (jak doszło do najlepszego ulepszenia to dopiero coś)

druga linia po bokach duchy czy widma (te co dawały na wszystkich paraliż, po pierwszej turze każdy już był sparaliżowany z wrogów :) pośrodku był arcylicz(czy tam ktoś podobny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)
U mnie w legionach to na przedzie na środku był Książę Demonów, z jednej strony Diabeł na 2 pola, z drugiej Opętany (wojownik 1 pole z przodu), a na tyłach stawiałem 2 magów.

Czasami jednego maga i wojownika zastępowałem gargulcem, ze względu na to, że kolega najczęściej też grał nieumarłymi tak jak Ty, i musiałem mu czymś oprawić Odcienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tą moją ekipą co ją wcześniej dałem jak już te widma dochodziły do lvl w kturym miały ponad 250 życia to niebyło stolicy która by się oparła :), no ale na każdą armie można znaleźć sposub ta że i na tą moją chyba by sie znalazł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

Dokładnie, to zależy też od tego jak Twój przeciwnik się rozwinie. Wiadomo, że przeciwnik komputerowy nie jest takim wielkim problemem, ale już gra z żywym przeciwnikiem jest o wiele bardziej ciekawa.

A co do tych Odcieni, nie są one tak trudne do zabicia. Gargulec wytrzymuje ich pierwszy atak bez najmniejszej szkody, zadaje im powiedzmy dmg 90 (bo taki chyba ma), potem dochodzi mag z dmg 75 na wszystkich, i na koniec Tiamath co ma dmg 115 na każdego :)

Jakby nie patrząc, to co najmniej jeden Odcień padnie, jak się poszczęści to dwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

Zgadzam się z Toba, ale to też zależy od tego, z jakim zamkiem masz do czynienia.

Bo według wielu osób Imperium ma nikłe szanse np w walce z Demonami, za to Demony potrafią dostać niezły łomot od Krasnali, zaś tych spiorą Nieumarli, których spierze dobrze poprowadzone Imperium :)

I kółeczko się zamyka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

otuż to, każdy ma na kogoś haczyk ale mają tez na niego, i teraz zaczyna się kombinatoryka, sojusze, dylematy kogo zaatakowac kogo nie itd. tu zaczyna się prawdziwa strategia (mówie o multi bo z komputra to niejest taki wymagający przeciwnik :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiem, dlatego uważam, że Diciples jest lepszy od całej serii Heroes, bo ma właśnie to, jak to ująłęś wcześniej, że "każda jednostka posiada swoją duszę". Klimat tej gry jest niepowtarzalny. W Heroes liczy się liczebność armii, tutaj to, z jaką wprawą i ostrożnością ją prowadzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ho Ho ! Widze że temat o Disciples II i dodatki ! Ja grałem tylko w Disciples II : Mroczne proroctwo które mi sie spodobało. Planuje zakupić Disciples II : Bunt Elfów . Ja tam nie mam takiego podziału że Heroes III jest lepsze od Disciples czy na odwrót. Gram bo chce , czy to w tą gre czy w inną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


No no, widzę że temat o DII trochę odżył. Jak coś to mogę z kimś zagrać w sieci- mam zew. IP. Tylko mam parę pytań- czy jest jakiś limit na turę i ile mniej więcej trwa przeciętna gra.
PS. Jak mogę sprawdzić swój adres IP dokładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie grałem w Disciples II. Bardzo dobra gierka, jedyna, która jest w stanie rywalizować z Heroes III jak równy z równym. Swoją droga to ciekawę czy wyjdzie następna część. Ktoś coś słyszał może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w tej grze trochę przesadzili z Obrońcami. Rozumiem, to jest dobre rozwiązanie (np. w heroesach tracimy głównego bohatera z główną armią i przeciwnik bez problemu zajmie nasze miasto) tracimy armię, ale niekoniecznie przegrywamy wówczas gry bo mamy b. dobrą obronę miasta. Jednak (przynajmniej dla mnie) pokonanie Obrońcy na średnim poziomie graniczyło niemal z cudem, a na trudnym to jest chyba niemożliwe...
Temu który pokonał na trudnym Obrońcę składam szczere gratulacje i niech się podzieli sposobem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielce ubolewam nad tym, że prawdopodobnie Disciples 3 nie ujrzy światła dziennego, ale zastanówmy się, co nowego mógłby wnieść? W serii Heroes, w poszczególnych częściach zmieniały się frakcje, wydarzenia działy się w różnych miejscach i angażowały różnych ludzi. Nie chcę przez to powiedzieć, że Disciples był nudny, bynajmniej. Zastanawiam się, czy świeżość, jaką wprowadziła seria, czyli barwne (ale ulegające jedynie kosmetycznym zmianom) rasy, nowatorski system rozwoju i jakże inne od ''herosowych'' walki, nie była przypadkiem jak przysłowiowy słomiany zapał, który szybko w człowieku się wypala. Nie chciałbym, aby fani Disciples, którym po części także ja jestem, poczuli się urażeni moimi słowami. Disciples był zrywem, który wszyscy wielbiciele strategii turowych zapamiętają, nawet jeśli nie darzyli go wielkim uczuciem. Czuję, że razem z pojawieniem się problemów Strategy First podupadł duch Disciples. Nawet jeśli inna firma przejmie prace nad D3, i daj Boże, wydadzą tę grę, to już nie będzie ten sam Disciples. Życzę Wam i sobie, żebym się mylił:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do SF, to mi się bardzo spodobal ich jeden pomysł odnośnie Disciples. Na ich stronie jest możliwość ściągnięcia pełnej wersji (3h po angielsku) dowolnej części Disciplesa. Jak ktoś się wacha z zakupem, to może takie coś ściągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie sie zgodzę. Ten sam Disciples to juz nie bedzie. Ale tak to bywa jeśli kontynuację miałaby robić inna firma. Poza tym poczekajmy na premierę HeroesV. Jeśli ta gra będzie tak dobra jak zapowiadają to raczej nie zobaczymy przez dłuższy okres nawet przygotowań do DIII, bo watpię żeby jakaś firma zaryzykowała swoje pieniądze w pojedynek z takim tytułem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Tobą w stu procentach. Próba wsztrzelenia się w takiej sytuacji na rynek byłaby prawie na pewno nieudana i przyniosłaby spore straty producentowi. A co do H5, to wydaje mi się, że trafił w najlepsze z możliwych rąk. Ale wracając do Disciples, boję się, jak mógłby wyglądać w pełnym 3D, bo nie sądzę, żeby dobrym pomysłem było pozostawienie grafiki w stadium podobnym do tego z D2. Jakby nie patrzeć, same wątpliwości...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypoadku kontynuacji gry, której poprzednia część/części były bardzo popularne zawsze jest ryzyko - zmienić to czy tamto, zostawić to czy tamto. W dzisiejszych czasach wszystko jest ryzykiem. W kazdym razie jesli HV okazałoby się sukcesem to w tym roku nikt raczej nie zaryzykuje wydania jakiejś konkurentki dla tej gry.
Nie wiem czy przeniesienie w pełne 3D DIII byłoby dobrym posunięciem. Wszystko zależałoby jednak od pomysłu. Nival taki miał i chyba dobrze na nim wyjdzie. W każdym razie wątpię żeby seria Disciples nie doczekała się w przyszlości kontynuacji. Zbyt duży potencjał jest w tej grze żeby ktoś tego w przyszłości nie zauważył. Taką mam zreszta nadzieję. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować