Zaloguj się, aby obserwować  
Sinir

The Forest

6 postów w tym temacie

The Forest to gra z gatunku FPS (aczkolwiek nie mam pojęcia czy pojawi się w niej "shooting"), w której naszym zadaniem jest przeżyć na wyspie pełnej czegoś w rodzaju kanibali. Gra ma strasznie małą promocję, wobec czego wiele osób mogło o niej jeszcze nie słyszeć. Twórcy do tej pory wypuścili gameplayo-trailery, które pokazują czym gra ma być, zobaczcie sami:

http://survivetheforest.com/

Wygląda na połączenie Don''t Strave z Dead Island. Premiera gry na Steam Early Access ma się odbyć 22 maja tego roku, tj. za 3 tygodnie. Gra jest tworzona przez nowe studio z korzeniami w Hollywood, w świecie gier znane z niczego. Wygląda bardzo interesująco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pobrałem grę w wersji alpha ze Steama i muszę przyznać, że to może być hit. Gra ma zupełnie otwarty świat, w którym łatwo się zgubić: po pierwsze dlatego, że mało jest charakterystycznych punktów, po drugie dlatego, że nie mamy żadnych wskazówek co do kierunków świata. No dobra, może z czasem gry znajdzie się jakimś kompas albo będzie się obserować ruch słońca...ale póki co jest tajemniczno i dość strasznie.

The Forest to gra stworzone na fali modnych ostatni survivali. Obfituje w rozliczne elementy horroru ale też i gry przygodowej. Pograłem kilka godzin, ale nie wiem co jest naszym głównym zadaniem: być może w wersji pudełkowej, która rzekomo ma mieć premierę w listopadzie dostaniemy jakieś questy. Na samym początku widać, jak zostaje porwana córka (lub jakaś inna bliska osoba w wieku dziecięcym) naszego głównego i chyba jedynego bohatera, wychodzimy z wraku samolotu, który rozbił się w jakimś lesie, szybko zgarniamy mały toporek strażacki, który ktoś postanowił wbić w głowę stewardesy, po czym ruszamy eksplorować.

Eksplorować to może za dużo powiedziane, po prostu chodzi o to by przetrwać. A to jest trudne. Mamy mało pożywienia, o ile batona można nazwać pożywieniem, nie wiemy gdzie jest względnie bezpiecznie, jesteśmy ograniczeni naszą niewiedzą. Na szczęście mamy poradnik do surviavlu i po kilkudziesięciu minutach już wiemy, że możemy ścinać krzaki by zdobyć liście, małe drzewka by pozyskać patyki lub całe wielkie drzewa by pozyskać kłody. Ze wszystkich tych składników (są jeszcze kamienie) możemy budować różne rzeczy - od małego ogniska, przez pułapki, po barykady. Etap budowy jest niebezpieczny ponieważ hałas przyciąga wrogich tubylców (kanibale?), którzy zabiją nas w kilka chwil - zwłaszcza gdy są w grupie 3-4. O ile mamy szansę z jednym z nich uciekając i co jakiś czas próbując ataku o tyle z kilkoma wrogami nie mamy żadnych szans o ile nie przygotowaliśmy jakiejś strategii. Tytułowy las jest niebezpieczny, nigy nie wiadomo co wybiegnie zza krzaka lub zeskoczy z drzewa - tak, nasi goli towarzysze niedoli mogą łazić po drzewach jak małpy.

Gra wygląda na trudną, minie wiele czasu nim nauczymy się walczyć z przeciwnikami i kamuflować w dzikim lesie. Metody na przeżycie są różne, ale cały czas trzeba być czujnym i dbać o swój stan zdrowia, a to niestety wymaga samotnych wędrówek i nierzadko zupełnego zgubienia się. Grę teoretycznie można zapisać jeśli położymy się spać w zbudowanym przez siebie szałasie, ale póki co save''y nie działają. No cóż, za 12 dni wychodzi poprawka, więc pewnie dużo się zmieni.

The Forest kosztuje 15 euro, czyli jakieś 65 złotych, ale nawet mimo tego, że jest to wersja zupełnie najświeższa czyli alpha 1.001 czy tam 1.01 warto zapłacić i pograć, zwłaszcza, że świat jest przepiękny, ale komputer, który uciągnie grę w full detalach musi być prawdziwym monstrum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brzmi naprawdę ciekawie. Aczkolwiek już widzę, że miałbym pewne zarzuty:
- permadeath: nigdy nie byłem, nie jestem i zapewne nie będę fanem tego systemu. Nie wiem, w jaki sposób ma to niby uatrakcyjniać rozgrywkę, ale dla mnie jest to wada, nie zaleta.
- wrogowie: cały czas marzę o grze w stylu Robinson''s Requiem. Nie chcę, by ganiały mnie zombie, kanibale, ufoki czy cokolwiek innego. Chcę bawić się w survival - budować schronienie, szukać pożywienia, eksplorować... Od czasu do czasu zapolować na jakiegoś zwierzaka, z jego skóry uszyć sobie ciuchy. Ech, chyba się rozmarzyłem :D

W każdym razie dodam The Forest do Wishlisty i poczekam na jakąś promocję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2014 o 16:57, Ring5 napisał:

- wrogowie: cały czas marzę o grze w stylu Robinson''s Requiem. Nie chcę, by ganiały
mnie zombie, kanibale, ufoki czy cokolwiek innego. Chcę bawić się w survival - budować
schronienie, szukać pożywienia, eksplorować... Od czasu do czasu zapolować na jakiegoś
zwierzaka, z jego skóry uszyć sobie ciuchy. Ech, chyba się rozmarzyłem :D


Będzie opcja wyłączenia groźnych tubylców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować