Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Laptop Lenovo Y50 przetestowany przez Gramowiczów

8 postów w tym temacie

A ja już mam i ... hmmm...stosunek wydajności do ceny - zajebiaszczy.
Ekran - nie najlepiej (poszło w oszczędności) podobnie jak maskownica wokół wyświetlacza.
Aluminium obudowy ma grubość aluminium z puszek po napojach.
Natomiast głośniki, klawiatura i miziadełko robi dobre wrażenie.
I mały dżołk od producenta - sprzęt nie posiada napędu optycznego, żeby uruchomić Wi-Fi trzeba zainstalować sterownik, a sterowniki są na płycie DVD... zagadka na starcie jak zainstalować sterowniki :D jeśli nie masz kabelka etherneowego :D
Ale bez wątpienia - to mały potworek. Wygląda niepozornie, lekkie, poręczne i zgrabne. Ale Skyrim z odpalonymi modami graficznymi w jakości ultra śmiga aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydałby mi się nowy komp do gier, tyle tylko, że teraz nie za bardzo mam za co kupić. Być może - jeżeli będę sprzęt kupował - pomyślę o laptopie do gier.

A sam materiał wideo moim zdaniem bardzo fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Czy może zastąpić komputer stacjonarny albo konsolę?"
Nie nie i niee :D Wiem bo miałem gamingowego laptopa. Z jednej strony spoko bo przenośny sprzęt do gier, ale na pewno nie jako główna zabawka(bo właśnie tym są laptopy do gier).
W tej samej cenie spokojnie złożymy kompa który będzie wydajniejszy z późniejszą opcja rozbudowy i będzie miał 24 calowy monitor.
Więc jak ktoś zastanawia się nad tą opcja, a nie ma zamiaru podróżować często. Niech bierze PC, to mogę powiedzieć z mojego doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Corvus92 - nie do końca - owszem za takie pieniądze da się kupić o wiele lepszy sprzęt stacjonarny z większą ilością opcji rozbudowy. Tyle , że np. ja mam problem z miejscem żeby taki sprzęt postawić. Słuszną opcją wydał się mocny lapek do pracy i do grania. Fakt - na starcie musiałem dokupić monitor bo na wbudowanym ekranie można pracować tylko w "wyjątkowych okolicznościach". Ale bądźmy szczerzy - karta długo wystarczy aby grać w nowe gry bo moc lapka jest większa niż nowej generacji konsol, a idąc za przykładem produkcji z wcześniejszej generacji nie spodziewam się specjalnych wersji na PC, nowa generacja konsol znowu będzie na rynku jakieś 5-7 lat więc i ten sprzęt wystarczy spokojnie, raczej spodziewam się jego szybszego rozkładu niż tego, że zabraknie mu mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sebba99 - poczekaj az zacznie sie grzac, czyli naprawdę nie długo. Wtedy zobaczy, że magicznie zaczyna braknąć mu mocy i gry chodzą połowę gorzej niż na starcie. Sprawę rozwiązuje porządne przeczyszczenie - w domu albo w serwisie, ale im starszy tym częściej, a to może być uciążliwe ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z czyszczeniem laptopa nie mam większych problemów - za drugim, trzecim razem, gdy zna się już na pamięć budowę modelu, robi się to w 15-20 minut (rozebranie, wyczyszczenie, nałożenie pasty, złożenie). Wykonanie takiej czynności raz na 3-4 miesiące na prawdę nie jest uciążliwe :P

Jedynie współczuję posiadaczom laptopów HP - ja osobiście zawsze kląłem niezmiernie, gdy po raz pierwszy rozbieram inny model. Często wyczyszczenie chłodzenia wiąże się z odkręcaniem np. matrycy i zawiasów. Poza tym z większością innych firm nie ma problemów nawet za pierwszym podejściem.

A dla leni polecam YouTube i "dissasembly XXX" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jedynie współczuję posiadaczom laptopów HP - ja osobiście zawsze kląłem niezmiernie,
> gdy po raz pierwszy rozbieram inny model. Często wyczyszczenie chłodzenia wiąże się z
> odkręcaniem np. matrycy i zawiasów. Poza tym z większością innych firm nie ma problemów
> nawet za pierwszym podejściem.
>
> A dla leni polecam YouTube i "dissasembly XXX" ;)

A ja dla leni polecam kupić Della - nie da się go nie rozkręcić za pierwszym podejściem.
Teraz zdaje się, że nawet śrubek na spodzie obudowy nie ma - wszystko na zaczepach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować