Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nadciąga Icewind Dale: Enhanced Edition!

27 postów w tym temacie

Oryginalny Icewind Dale jakoś mi nie podpadł. Za dużo walki, której niezbyt na tym silniku lubię. Jeśli coś zmienią w tej kwestii to może zainteresuję się EE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> eh czemu nie planescape :(


^^ Pewnie czeka na swoją kolej i też w końcu wyjdzie. Na PC teraz remaster remastera remasterem pogania, więc IMO szansa jest spora ;-).

ps. Wciąż jestem w szoku, że telefony i tablety mają już taką moc, że ciągną bez zająknięcia duże gry z PC i starych konsol (PS2 ale już także pomału X360 i PS3 ). Jakby mi ktoś kilka lat temu powiedział, że tak będzie, to odrzekłbym, że ma bujną wyobraźnię ;-)

ps2. Cena za ten "remaster" wg. konkurencji to ponad 60 złotych ! Drogo, jak za tytuł, który, choć zacny ma już na karku 14 lat....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2014 o 12:00, Lordpilot napisał:

ps2. Cena za ten "remaster" wg. konkurencji to ponad 60 złotych ! Drogo, jak za tytuł,
który, choć zacny ma już na karku 14 lat....

A po darmowym zmodowaniu wygląda jeszcze lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2014 o 12:00, Lordpilot napisał:

> eh czemu nie planescape :(


^^ Pewnie czeka na swoją kolej i też w końcu wyjdzie. Na PC teraz remaster remastera
remasterem pogania, więc IMO szansa jest spora ;-).

ps. Wciąż jestem w szoku, że telefony i tablety mają już taką moc, że ciągną bez zająknięcia
duże gry z PC i starych konsol (PS2 ale już także pomału X360 i PS3 ). Jakby mi ktoś
kilka lat temu powiedział, że tak będzie, to odrzekłbym, że ma bujną wyobraźnię ;-)

ps2. Cena za ten "remaster" wg. konkurencji to ponad 60 złotych ! Drogo, jak za tytuł,
który, choć zacny ma już na karku 14 lat....

Kiedyś na tym forum była jakaś dyskusja o przesunięciu fazowym między mocą obliczeniową PC i telefonu i pisałem wtedy, że jest to około ośmioletnia różnica. X360 obecnie jest już na tyle stary, że do tej mojej małej teorii pasuje całkiem zgrabnie i też będą się coraz bardziej mnogo pojawiać jakieś porty na androida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja i tak czekam nadal na Androidową wersję BG2. Odświeżenie pierwszej części cyklu o wiele bardziej przypadło mi do gustu na tablecie niż na PC. Ale na podróż do Doliny Lodowego Wichru też się chętnie wybiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarabiania na nostalgii ciąg dalszy. Nie mogę uwierzyć, że ludzie dają się nabierać na takie rzeczy. Z drugiej strony, od lat słyszy się narzekanie na brak świeżych pomysłów, ale jak tu wyjść z czymś nowym, skoro gracze tkwią po uszy w przeszłości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w sumie co w tym złego ? Skoro są chętni na takie produkty to czemu nie ?
Na PCta można za darmo zainstalować mody i będzie lepiej niż w płatnej wersji, ale pomyśl że ta gra wychodzi też na tablety i to chyba właśnie tam mają największy biznes :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2014 o 13:08, Shaddon napisał:

Zarabiania na nostalgii ciąg dalszy. Nie mogę uwierzyć, że ludzie dają się nabierać na
takie rzeczy. Z drugiej strony, od lat słyszy się narzekanie na brak świeżych pomysłów,
ale jak tu wyjść z czymś nowym, skoro gracze tkwią po uszy w przeszłości?

Trudno się dziwić, gdy modnie jest wychwalać "duchowych następców" w starym stylu ufundowanych na Kickstarterze, a takiemu DA:I lepiej nawrzucać, jak to RPG dzisiaj upadają (przy czym Wiedźmin 3 ma tutaj wyjątkowy immunitet wśród nowych gier). Jak na ironię, to kiedyś też Icewind Dale przez wielu było przyjmowane jako ta "gorsza" gra, że zawierała uproszczenia, skupiała się za bardzo na walce itd., a teraz dla większości jest "godnym klasykiem" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Trudno się dziwić, gdy modnie jest wychwalać "duchowych następców" w starym stylu ufundowanych
> na Kickstarterze, a takiemu DA:I lepiej nawrzucać, jak to RPG dzisiaj upadają (przy czym
> Wiedźmin 3 ma tutaj wyjątkowy immunitet wśród nowych gier). Jak na ironię, to kiedyś
> też Icewind Dale przez wielu było przyjmowane jako ta "gorsza" gra, że zawierała uproszczenia,
> skupiała się za bardzo na walce itd., a teraz dla większości jest "godnym klasykiem"
> :D
IWD skupiał się na walce ale robił to wyjątkowo dobrze. Stworzenie kolejnej ekipy i potem walka nią to była czysta przyjemność. We współczesnych "cRPG" spieprzyli nawet to.
Od strony fabularnej w IWD nie było też aż tak strasznie, np. dialogi potrafiły się różnić ze względu na klasę/rasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> eh czemu nie planescape :(

Bo muszą przyexpić na pozostałych grach. A potem, jak się w tym wyrobią, przywalą świetną reedycją ;)

A tak serio, jak grałem w odświeżoną "jedynkę" Baldura, to z początku miała sporo bugów. Pół roku później grało się o wiele lepiej. Dziś już wymiata.
BG2 od razu zostało wydane w bardzo przystępnej oprawie technicznej i z dzień dobra miało porządne multi dostosowane do dzisiejszych czasów.

Więc w tej mojej odpowiedzi pół-żartem... może być trochę trafionej prawdy.

Gdyby tylko na polskie warunki cena była przystępniejsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6 questów, kozak, pogram nigdy nie grałem niestety w oryginał więc zagram w wersję odświeżoną. To dobre rozwiązanie własnie dla takich ludzi jak ja. Wychowałem się w czasach Baldura i tej gry, ale nie grałem ani w pierwsze ani drugie. Przepraszam, nie linczujcie mnie, po prostu od zawsze uwielbiałem serię Diablo chociaż nie jest grą podobną do tych. Jakoś nigdy nie fascynowały mnie gry tego typu, tzn widok izometryczny i nawalanka w grupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynka Lodowego Wichru mi jakoś nie podeszła. Zagrałem - przeszedłem raz i to by było na tyle ale dwójka ... nawet nie wiem ile bo ciężko by było policzyć. Jak wyjdzie IWD II EE w PL to na bank zagram. Niestety nawet BG 2 EE nie ma po polsku więc podziękuję.

BG 2 > IWD II > BG > IWD. Nie grałem w PT i nie wiem nawet jeszcze dlaczego.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje prośby zostały wysłuchane xD
Pies trącał fakt, że to odgrzewanie kotleta - ale panie i panowie jaki to kotlet ! [przynajmniej dla mnie]
Ile ja godzin przy tym tytule spędziłem [czort wie jaka magia w nim tkwi, ze tak mnie przykuwał do monitora, może to była ciągła faza po Baldurach i tęsknota do BG3 który się nie ukazał]...
Co jak co - dam się tym tytułem wydoić z kasy i klaszcze uszami ze szczęścia jak dziecko za lizakiem.

Jeszcze tylko ID2 EE i jestem spełniony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Icewind Dale. Piękne lokacje i cudowna muzyka, a Kuldahar to małe mistrzostwo świata.

Na deser genialny popis Henryka Talara w roli lektora. Mimo że fabuła jest prosta, a zadań pobocznych mało, to stawiam ID wyżej od Baldura ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować