Zaloguj się, aby obserwować  
Prince_Miki

Windows 10 - temat ogólny

833 postów w tym temacie

Czyli jutro, jak nastąpi aktualizacja, w rejestrze systemowym powinienem mieć TH1.

No to czekam :)


Jak już tutaj jestem, mam pytanko, bo mnie powoli krew zalewa...


Korzystam, jak Pan Bóg przykazał Insiderom z przeglądarki Edge.

Wszystko całkiem ładnie i sprawnie działa, poza tym, że mam milion reklam na sekundę :P

Czy znasz jakikolwiek program/wtyczkę, która zablokuje chociaż część reklam w tej przeglądarce ?


Tutaj, na GRAM.PL nie ma reklam i chwała za to, ale taki PC.LAB ma same reklamy, a ja tam jestem od dobrych paru lat i dość często odwiedzam forum.

Nie da się normalnie korzystać w forum, bo jak nie u góry reklama, to z boku wyskakuje, itp.

Masakra normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już aktualizacje do Windows 10 mam na dysku :)
Jutro będzie odblokowana możliwość uaktualnienia ;)

Jeśli na dysku C macie ukryty folder "$Windows.~BT" to również aktualizacja została pobrana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2015 o 23:42, Isildur napisał:

Ja już aktualizacje do Windows 10 mam na dysku :)
Jutro będzie odblokowana możliwość uaktualnienia ;)

Jeśli na dysku C macie ukryty folder "$Windows.~BT" to również aktualizacja została pobrana
:)


To kompilacja 10240 16384 - ta sama, jaką mają Insiderzy :)

Instalowałem ten plik systemowy (czysty obraz ISO.ESD) i jako Insider otrzymałem natychmiastową aktywację :)


Podobno - z tego co wyczytałem - aktualizacja w Polsce ma się rozpocząć w godzinach 12.00-12.30 9 lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 00:03, leven napisał:

Podobno - z tego co wyczytałem - aktualizacja w Polsce ma się rozpocząć w godzinach 12.00-12.30
9 lipca.


9 lipca? Jak już to sierpnia, po za tym wątpię w to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jak to jest z aktualizacją?
Będę musiał instalować na nowo wszelkie aplikacje czy system je zachowa i będą działały pod nowym systemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 00:57, Isildur napisał:

A powiedz mi jak to jest z aktualizacją?
Będę musiał instalować na nowo wszelkie aplikacje czy system je zachowa i będą działały
pod nowym systemem?


Domyślnie ma być aktualizacja, więc z zachowaniem wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 00:57, Isildur napisał:

A powiedz mi jak to jest z aktualizacją?
Będę musiał instalować na nowo wszelkie aplikacje czy system je zachowa i będą działały
pod nowym systemem?


Aktualizacja zachowuje wszystkie dane, jakie masz na partycji systemowej.

Jedynie możesz mieć utratę np. modowanego sterownika dźwięku (P17X lub inny dodatkowy sterownik) lub ponowną aktualizację sterownika grafiki - ten sterownik jest ruchomy, ponieważ tego wymaga środowisko gier i nowych graficznych aplikacji.

Sterowniki, które są modowane, zostaną usunięte i zastąpione oryginalnymi.


Po instalacji systemu, wprowadzisz swoje sterowniki, jeżeli takie potrzebujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 01:01, Assurubalit napisał:

Domyślnie ma być aktualizacja, więc z zachowaniem wszystkiego.


Dzięki, wolałem się upewnić zanim zgodzę się puścić aktualizację :)

@leven ---> Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, mam zarejestrowany windows 10 wszystko fajnie, ale nie widzę aby cokolwiek mi pobierało w menadżerze cisza internet nawet sie nie rusza, folderu Windows.~BT tez nie ma (tak mam widoczne ukryte pliki) Co robie nie tak ?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 01:40, seroero napisał:

Mam problem, mam zarejestrowany windows 10 wszystko fajnie, ale nie widzę aby cokolwiek
mi pobierało w menadżerze cisza internet nawet sie nie rusza, folderu Windows.~BT tez
nie ma (tak mam widoczne ukryte pliki) Co robie nie tak ?? :D


Czekaj cierpliwie, jak zarezerwowałeś aktualizację to system ją pobierze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 01:40, seroero napisał:

Mam problem, mam zarejestrowany windows 10 wszystko fajnie, ale nie widzę aby cokolwiek
mi pobierało w menadżerze cisza internet nawet sie nie rusza, folderu Windows.~BT tez
nie ma (tak mam widoczne ukryte pliki) Co robie nie tak ?? :D

Ze względu na obciążenie serwerów aktualizacje są rozłożone w czasie, wiec pozostaje ci jedynie czekać, to niekoniecznie nastąpi dzisiaj. Ja też czekam, ale na odzyskanie kontroli nad aktualizacjami. Bez tego zostaję przy sevenie, a jak już pójdą po rozum do głowy i będzie co najmniej "ściągnij aktualizacje i pozwól mi zdecydować czy je zainstalować" pomyślę nad przejściem na 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2015 o 01:40, seroero napisał:

Mam problem, mam zarejestrowany windows 10 wszystko fajnie, ale nie widzę aby cokolwiek
mi pobierało w menadżerze cisza internet nawet sie nie rusza, folderu Windows.~BT tez
nie ma (tak mam widoczne ukryte pliki) Co robie nie tak ?? :D


Nie Masz czegoś takiego?

20150729071001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Standalone installer jest już dostępny. Można bezpośrednio z niego przeprowadzić aktualizacje systemu. W obrazku dodatkowe małe info z reddita dla tych którzy mają boxowy klucz.
EDIT:
Chyba można. Ja wolę poczekać na normalną aktualizację bo jeszcze będą jakieś problemy z aktywacją.

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

20150729071420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam takie pytanie - czy jeśli teraz bym kupił Windows 7, to czy będę mógł również za darmo zaktualizować do W10 w ciągu roku? Jakie są minusy takiego rozwiązania w porównaniu do kupna od razu pudełkowego W10? Chodzi o to, że W7 jest sporo tańszy od W10 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa rzecz. Dzisiaj o 01.00 sprawdzałem czy mam już dostęp do Windowsa 10. Nic mi nie wykrywało, więc pomyślałem że sobie na niego poczekam(dość późno rezerwowałem tą aktualizację). Dzisiaj rano patrzę do Windows Udpate, a tu nie ma komunikatu o rezerwacji zaś w historii aktualizacji mam wpis o nieudanej aktualizacji do dziesiątki.

Z tego co czytałem, to dość częsty problem ale rozwiązanie, z tego co widziałem, wygląda banalnie. Ale mimo wszystko, wstrzymam się z przenoszeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie do którego dnia i miesiąca można rezerować darmowego W10, ale bodajże jest na to rok od dzisiaj, także jest czas. Minusów nie ma żadnych, oprócz tego, że najpierw musisz zainstalować Win 7, po czym zaktualizować go i czekać na rezerwację W10 (trwa to kilka dni), po czym cierpliwie czekać, aż W10 się pobierze i zainstaluje (przez pierwszy tydzień od premiery pewnie będzie to trochę trwało, z czasem aktualizacja powinna pobierać się od razu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować