Zaloguj się, aby obserwować  
Prince_Miki

Windows 10 - temat ogólny

833 postów w tym temacie

Okej wiec szanse na przeniesienie office według komentarzy to 2/3 :D
A jeszcze tak spytam instalacja Windowsa 10 przez media creation tool przebiega tak samo jak przez update ?? I czy bede mógł tam wybrać czy chce tylko zaktualizowac windowsa do 10 czy wgrac go na czysto ? :D Sorki za trochę głupie pytania ale wole się upewnić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2015 o 19:39, seroero napisał:

Okej wiec szanse na przeniesienie office według komentarzy to 2/3 :D
A jeszcze tak spytam instalacja Windowsa 10 przez media creation tool przebiega tak samo
jak przez update ?? I czy bede mógł tam wybrać czy chce tylko zaktualizowac windowsa
do 10 czy wgrac go na czysto ? :D Sorki za trochę głupie pytania ale wole się upewnić
:)


Moim zdaniem przez ten plik ze strony Microsoftu lepiej przebiega. Do tego ja stworzyłem najpierw awaryjnego instalacyjnego pendrive z windowsem 10. Mozna stworzyć dvd ale płyty nie miałem. I zrobiłem update. Wybrałem wersje jaka chce (tzn. wybrałem odpowiednik jaki miałem czyli miałem win 7 pro i zaznaczyłem win 10 pro i po 1h tadam. Do tego w parę minut możesz przywrócić poprzednią wersję windowsa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Pisałem wcześniej o kłopocie z The Forest, ale jak widzę, problem jest trochę bardziej złożony i z pewnością dotyczy systemu. Zauważyłem, że na youtube niektóre filmiki też mają zrąbane audio, słychać trzaski i "popierdywanie". Nie bardzo wiem od czego to zależy bo próbowałem już różnych machinacji z ustawieniami ale niestety bez skutki. Dodam tylko, że korzystam z karty dźwiękowej Soundblaster SBX Prostudio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze sterowniki karty dzwiekowej przestaly byc kompatybilne z winda10. Usun je i pozwol systemowi je samemu pobrac. W win 7 robilo sie to przez menedzer urzadzen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2015 o 21:05, L33T napisał:

Dobra jest jakiś sposób żeby system nie pobierał sam sterowników do karty graficznej
?

Gdzie w ogóle mogę to sprawdzić? Bo aktualizacje karty graficznej(AMD) ściągałem ręcznie bo na komputerze była chyba jeszcze wersja pod 8.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, chciałem uaktualnić system tacie, on ma windows 7 ale nie dokonał rezerwacji, nawet nie miał tej ikonki, czy mimo braku rezerwacji mogę dokonać aktualizacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2015 o 22:16, Isildur napisał:

Mam pytanie, chciałem uaktualnić system tacie, on ma windows 7 ale nie dokonał rezerwacji,
nawet nie miał tej ikonki, czy mimo braku rezerwacji mogę dokonać aktualizacji?


Tak, ściągnij programik stąd - http://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 i po kłopocie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 00:22, haderQ napisał:

> moze glupie pytanie, ale do jakiej wersji windowsa nastepuje update? pro? home?


http://www.microsoft.com/pl-pl/windows/windows-10-specifications - tam masz wersje uaktualnienia
:)

cudownie, wiedzialem ze glupie, to strzele z drugim ;D czy po updacie strace wszystkie aplikacje w sensie wpisow rejestrowych, ze pozostana mi same, suche dane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 00:27, Pernia napisał:

cudownie, wiedzialem ze glupie, to strzele z drugim ;D czy po updacie strace wszystkie
aplikacje w sensie wpisow rejestrowych, ze pozostana mi same, suche dane?


Nie, zrobisz aktualizację a nie czystą instalację - wszystkie programy zostaną gdzie były, pliki na pulpicie, dokumenty itp - wszystko będzie tak jak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już aktywowany windows 10, ale zamula mi lekko, chciałem zrobić czystą instalację lecz zastanawiam się jakie sterowniki później instalować. Zdaje mi się że najbardziej odpowiednie będą do 8.1, ale może lepiej zaczekać na dedykowane do 10? Tylko zanim wydadzą dedykowane to trochę może potrwać...

EDIT: Ma ktoś jeszcze problem z touchpadem? Niby sterownik ten sam czyli synaptics, ale momentum mi nie działa i scrolluje w drugą stronę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Same problemy z tym updatem. Zgranie na płytkę instalki nie pomogło - chce klucza, a ten od Windowsa 7 nie działa. Próbowałem "na twardo" odpalając z płyty komputer i tam uaktualnić, ale każe mi wejść do systemu i powtórzyć to, co przed chwilą mi się nie udało..

Komputer nie wyszukiwał juz zadnych aktualizacji, ale nagle wynalazł jeszcze kilka ważnych. Nie wiem, może do rana się z tym uporam. Oby W OGÓLE było warto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 01:03, Kirabaxior napisał:

Same problemy z tym updatem. Zgranie na płytkę instalki nie pomogło - chce klucza, a
ten od Windowsa 7 nie działa. Próbowałem "na twardo" odpalając z płyty komputer i tam
uaktualnić, ale każe mi wejść do systemu i powtórzyć to, co przed chwilą mi się nie udało..

Komputer nie wyszukiwał juz zadnych aktualizacji, ale nagle wynalazł jeszcze kilka ważnych.
Nie wiem, może do rana się z tym uporam. Oby W OGÓLE było warto...

Może podczas pobierania tej aplikacji był jakiś błąd, próbowałeś jeszcze raz ją pobrać?
Może przez przypadek pobrałeś do złej wersji (32, 64)?
Instalacja z płyty może być zgubna, może Ci się później nie aktywować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2015 o 00:20, Pernia napisał:

moze glupie pytanie, ale do jakiej wersji windowsa nastepuje update? pro? home?


Wersje robisz taką jaką miałeś. Jak jest inaczej to chyba pcworld dawał tabelke z jakiej do jakiej mozna zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak: Zarezerwowałem system, utworzył się folder na C Windows.BT w którym jest 100kb plików.

1. W Windows Update spamuję ciągle by wyszukiwało aktualizację - zgrało się już chyba wszystko, poza trzema jakimiś syfami do karty graficznej. W Windows Update dalej nie widnieje, by się coś ściągało.

2. A więc próbowałem za pomocą tego programiku zewnętrznego media.. coś tam toolem. Klikam aktualizacja automatyczna - "Mamy problem" i program się zamyka. Pobrałem więc instalkę ISO i zgrałem na płytkę.

3. Chce CD-Keya, nie wiem skąd go mam wziąć skoro oryginalny z Win 7 nie wchodzi(mało tego, wyczytałem że MS zapowiadał, iż te klucze nie wejdą) a pominąć wpisywanie klucza się nie da. No to próbowałem przez odpalenie komputera z płyty

Uaktualnij/pomiń aktywację - każe wrócić do aktualnego Windowsa i stamtąd instalować. I tutaj wracamy do punktu trzeciego...

Nie wiem, czy to wina serwerów MS czy co, mam oryginalny system, Windows 7 Professional E(ta wersja bez Internet Explorera), pojawiła się ikonka rezerwacji, a więc jest możliwy. Nie wiem, może jeszcze ta rezerwacja się nie dokonała czy co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie moge juz edytowac. A Wy dlugo czekaliscie na rezerwacje? Sprawdzilem w tym programiku i mam niby zarezerwowane, ale "powiadomimy Cie gdy win 10 bedzie gotowe do instalacji"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować