Zaloguj się, aby obserwować  
Prince_Miki

Windows 10 - temat ogólny

833 postów w tym temacie

Dnia 15.08.2015 o 20:00, Isildur napisał:

Moje prywatne, ale się nim podzielę proszę.

Dziękuję :-)
To chyba z teleskopu Hubble''a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2015 o 00:57, Kamiloos napisał:


I jednocześnie mało prawdopodobne. Zero konkretów - w jakim to niby "pliku tymczasowym" są trzymane te dane? Dlaczego system nie wywala mi błędów jak odłączę go od internetu (a powinien co 30 minut wariować zgodnie z tym co tam jest)?

A i jeszcze "zakodowane na stałe adresy IP" żeby się nie dało zablokować. Aha. To na cały świat jest jeden jedyny IP tego typu i to konkretny? Ło matko, niech mi go podadzą to na firewallu utnę. A nie, tego też nie podali.

Aż w wolnej chwili włączę Wiresharka, zostawię na godzinę i zobaczę czy gdzieś idą paczki wypełnione tekstem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2015 o 23:02, Eff3ctiv3 napisał:

A ja od 2h po instalacji sterowników i tego kółeczka po środku z procentem wykonania
aktualizacji systemu mam szary ekran i nie wiem czy komputer ma zawiechę czy coś tam
wewnątrz jeszcze sobie układa, mieli. Nie wiem co robić...


Poklikaj myszką, naciskaj ESC, Enter i Spację.

Mi to pomogło :)

Niestety nie wiem, dla czego tak się dzieje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm dlaczego gdy chcę za pomocą Firefoxa ściągnąć jakiś "obraz" i zapisać w hm automatycznym folderze "Obrazy", to twierdzi,że nie mam uprawnień?.. Co zabawniejsze z racji tego, że to np. jakiś jpeg to w komunikacie proponuje zapisać właśnie w "Obrazy", co nic nie zmienia w możliwości zapisu.
Próbowałem zmienić aby ten folder nie był tylko do odczytu, ale to nic nie zmieniło.
Jakieś .. sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2015 o 02:19, leven napisał:

Niestety nie wiem, dla czego tak się dzieje :(


A ja wiem - to się dzieje przy głupich sterownikach które mają własne instalatory. Czekają na reakcję użytkownika i akceptację ich regulaminu a w międzyczasie ekran jest zasłonięty przez proces aktualizacji i nic nie widać.

Miałem coś takiego przy aktualizacji do Win 10 z 8.1 - nagle ni stąd ni zowąd mi okno Razera wyskakuje gdzieś w okolicach 60% i każe zainstalować Razer Synapse do klawiatury. U mnie akurat się pokazało ale w niektórych przypadkach może pozostać niewidzialne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2015 o 02:19, leven napisał:

Poklikaj myszką, naciskaj ESC, Enter i Spację.

Mi to pomogło :)

Niestety nie wiem, dla czego tak się dzieje :(

Widac klikałem za krótko tę kombinacje klawiszy, bo mnie to nie pomogło. Zresetowałem kompa i przywróciło mi poprzedni system. Dzisiaj spróbuje jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas instalacji systemu będzie moment, że ekran zrobi się szary lub czarny i nic nie idzie dalej.

Wtedy klikaj myszkę, przesuwaj ją, klikaj ESC, Enter i Spację XD

To idiotycznie brzmi, ale u mnie po parunastu sekundach ekran się rozświetla i instalacja przebiega dalej.

Za pierwszym razem też wykonałem reset i instalacja od nowa.

Ciekawe, kiedy to zostanie naprawione, bo wielu ludzi na to narzeka - i słusznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2015 o 12:48, leven napisał:

Podczas instalacji systemu będzie moment, że ekran zrobi się szary lub czarny i nic nie
idzie dalej.

Ale to nie wszędzie tak jest ,ja np jestem tym szęśliwym użytkownikiem kóry zaktualizował laptop i stacjonarny bez problemu,ciekawe od jakiego komponentu w kompie te problemy zależą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2015 o 15:11, Carter napisał:

Ale to nie wszędzie tak jest ,ja np jestem tym szęśliwym użytkownikiem kóry zaktualizował
laptop i stacjonarny bez problemu,ciekawe od jakiego komponentu w kompie te problemy
zależą?


No właśnie tego nie wiem.

Może u mnie tak jest, bo mam starą platformę jeszcze na Z77 IB :P

Za to system jest tak szybki, że normalnie jestem zaskoczony :)

Uruchamianie na podrzędnym SSD GoodRam C50 60 GB trwa do 10 sekund :)

Jestem zadowolony... bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja czytalem to posiadajac windows 7 32 bit za darmo moge uaktywnic do windows 10 ale pytanie
czy moge zrobic przy okazji 64 bitowa, mam jakis wybor ?
Na jakiej to zasadzie dziala, wskazowki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2015 o 07:21, karolekx23x napisał:

Z tego co ja czytalem to posiadajac windows 7 32 bit za darmo moge uaktywnic do windows
10 ale pytanie
czy moge zrobic przy okazji 64 bitowa, mam jakis wybor ?
Na jakiej to zasadzie dziala, wskazowki ?



Jak posiadasz 32 bitowy system z którego będziesz uaktualniał, to niestety nie da rady legalnie zmienić architektury systemu na 64bit. No chyba, że masz Win7 box, to tam był chyba zarówno system 32bitowy jak i 64bitowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2015 o 15:27, Piterus_Von_Drackus napisał:


Jak posiadasz 32 bitowy system z którego będziesz uaktualniał, to niestety nie da rady
legalnie zmienić architektury systemu na 64bit. No chyba, że masz Win7 box, to tam był
chyba zarówno system 32bitowy jak i 64bitowy.

Bzdura, Klucz w wersji OEM nie rozróżnia architektury systemu, po prostu wystarczy ściągnąć z internetu wersje 64 bitową systemu jaki posiadamy jeśli to win7 Professional to ściągamy win7 64Bitowy professional, jeśli home premium to 64 Bityowy home premium i aktywujemy go naszym kluczem, wszystko będzie ładnie działać a licencja pozostanie ważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam pytanie o powiadomienia w Windows 10. Gdy dostaję powiadomienia od aplikacji po kliknięciu w powiadomienie powinienem zostać przekierowany do tej aplikacji, jednak po kliknięciu w jakiekolwiek powiadomienie, nawet od windows update nic się nie dzieje. Miał ktoś podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować