Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ryse: Son of Rome - Recenzja PC

14 postów w tym temacie

Bardzo krótka, tzn. na ile godzin wystarczy? W MESoM mam wykonane cztery główne zadania a gram już ponad 15 godzin, więc zwykle oficjalny czas przejścia u mnie się wydłuża ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się zapytam... to ma być recenzja wersji PC? Przecież była już recenzja wersji na XONE. Nie wiem jak inni, ale ja od recenzji wersji na PC oczekuję przede wszystkim informacji na temat jakości portu z konsoli. A tutaj normalny dubel wcześniejszej recenzji, a o optymalizacji itp. nic.

Nie ma to jak profesjonalne recenzje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A ja się zapytam... to ma być recenzja wersji PC? Przecież była już recenzja wersji na
> XONE. Nie wiem jak inni, ale ja od recenzji wersji na PC oczekuję przede wszystkim informacji
> na temat jakości portu z konsoli. A tutaj normalny dubel wcześniejszej recenzji, a o
> optymalizacji itp. nic.
>
> Nie ma to jak profesjonalne recenzje...
Hej, jasne masz rację - faktycznie mało wspomniałem o jakości wersji na PC, bo po prostu jest wykonana bardzo dobrze - nie miałem żadnych problemów, a optymalizacja i dostosowanie jest na tyle szerokie, żeby sprzęt mieszczący się w wymaganiach sobie poradził. Tytuł chciałem przybliżyć tym, którzy być może chcą się nim zainteresować właśnie teraz kiedy wychodzi na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2014 o 15:49, zbychuladen napisał:

Hej, jasne masz rację - faktycznie mało wspomniałem o jakości wersji na PC, bo po prostu
jest wykonana bardzo dobrze - nie miałem żadnych problemów, a optymalizacja i dostosowanie
jest na tyle szerokie, żeby sprzęt mieszczący się w wymaganiach sobie poradził. (...)


No i gitara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, też czekałem na jakieś informacje na temat jakości portu np. "pad czy klawą się da?" Stopi mi się "pecek" czy da radę? Co można ustawiać w opcjach grafiki?
Z drugiej strony - skoro sprzedała się tak, a nie inaczej na "xklocku jeden", to ocena chyba nie dziwi...
Ale trzeba przygarnąć, jak pojawi się w jakiejś dwudziestozłotowej promocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciezko bylo sie spodziewac ze Rome przez rok stal sie calkowicie inna gra wiec ocena mnie nie dziwi, niemniej dalej z niecierpliwoscia chce zagrac.
Mialem kupic na XO (gdy sie juz w niego zaopatrze) a tak mam tansza i lepsza wersje na PC, dlamnie bomba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie dziwi, że ludzie nie są znudzeni fefnastym Battlefieldem i szyberdziesiątym CoDem, czy entą strzelaniną, ale tą grą już tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ryse ma tragiczną grywalność. Ciosów mało. W wielu miejscach kamera jest blokowana, żeby gracz nie próbował iść nigdzie indziej lub robić czegokolwiek niż zaplanowali to twórcy. Już dawno nie grałem w tak liniową grę. Mechanika postaci to farsa - np. bohater skacze tylko wtedy, kiedy mu pozwala na to skrypt. W zasadzie można nim tylko biegać i siekać. Miotanie pilum z konsolowym autotargetingiem. Interakcja z przedmiotami polegająca głownie na ich uderzaniu. Remap klawiszy tylko taki, jaki proponuje gra. Długo by wymieniać...
Po sterowaniu i menusach widać jak niewiele czasu i zaangażowania zostało włożone w konwersję. Po przesiadce z Shadow of Mordor, ma się wrażenie walki w klatce - wg. mnie SOM to aktualnie wzór konwersji z konsoli na PC. Ryse polecam tylko i wyłącznie fanom epoki. Śliczna grafika to za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować