Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Football Manager 2015 - Recenzja

12 postów w tym temacie

> OK... a czy obrońcy znowu cały czas asystują i wpadają bramki zza połowy ?
Opisywanie silnika meczowego to jednak sprawa skomplikowana. Mi gra się tak ja w zeszłym roku - świetnie. Akurat tych rzeczy, o których wspominasz nie uświadczylem. Bardziej męczę się ze skrzydłowymi. Ale to są detale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2014 o 18:56, zbychuladen napisał:

> OK... a czy obrońcy znowu cały czas asystują i wpadają bramki zza połowy ?
Opisywanie silnika meczowego to jednak sprawa skomplikowana. Mi gra się tak ja w zeszłym
roku - świetnie. Akurat tych rzeczy, o których wspominasz nie uświadczylem. Bardziej
męczę się ze skrzydłowymi. Ale to są detale.

Hmmm... czyli jednak już to naprawili.
Może jednak wrócę do serii, ale wstrzymam się z zakupem do pierwszego większego patcha po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że ostatni FM, w jakiego grałem, to ten z numerkiem 2012 (mało czasu, teraz co prawda nie ma wiele więcej, ale to już za długa przerwa i za duże ciśnienie), to mam pytanie, czy w tej wersji też jest tak, że w widoku 2D piłkarze lepiej realizują nasze założenia niż w 3D? Czy dopracowali to i nie ma obecnie znaczenia z którego korzystamy? :)
Co do reszty, to ufam twórcą, kiedyś spędzałem przy każdej części setki godzin. A i sama recenzja raczej potwierdza, że nie ma się co obawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jako, że ostatni FM, w jakiego grałem, to ten z numerkiem 2012 (mało czasu, teraz co
> prawda nie ma wiele więcej, ale to już za długa przerwa i za duże ciśnienie), to mam
> pytanie, czy w tej wersji też jest tak, że w widoku 2D piłkarze lepiej realizują nasze
> założenia niż w 3D? Czy dopracowali to i nie ma obecnie znaczenia z którego korzystamy?
> :)
> Co do reszty, to ufam twórcą, kiedyś spędzałem przy każdej części setki godzin. A i sama
> recenzja raczej potwierdza, że nie ma się co obawiać.
Rozmawiałem ostatnio z dyrektorem studia - Milesem Jacobsonem - i zadałem mu dokładnie to pytanie, które zadajesz ty. Jego odpowiedź - systemy działające pod "maską" są zawsze takie same bez względu na to czy mecz oglądamy tekstowo, w 2D czy w 3D. Ja osobiście wolę 2D, bo moja wyobraźnia jest fajniejsza niż ich grafika, ale na potrzeby recenzji spędziłem trochę czasu z 3D i w sumie nie widzę różnicy. Moje drużyny graja dość specyficzny futbol, więc zauważyłbym gdyby coś "nie pasowało".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że atutem tej gry nie jest grafiki i nie ona jest w niej najważniejsza. Dla mnie FM to zawsze dobra zabawa, przede wszystkim taktyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarządzanie, taktyka... W sumie to wszystko poza graniem (w sensie sterowaniem zawodnikami), mecze tylko obserwujesz i jedynie jak możesz wpłynąć na losy meczu, to zmianami, czy to zawodników, czy taktyki. Dla mnie osobiście dużo lepsze i bardziej wciągające niż FIFA, ta druga jedynie na imprezy się nadaje ;)
Aż dziw, że nigdy o tej serii nie słyszałeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować