Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pro Evolution Soccer 2015 - recenzja

12 postów w tym temacie

Nie wiem m o co chodzi z tymi problemami z siecią, ale u mnie i u znajomego wszystko działa wyśmienicie :)
Co do pracy arbitrów to tez nie mam zarzutów, pracują o niebo lepiej niż w 2014.
Grafika - padak totalna, niestety. Chociaż niektóre twarze zawodników są na prawdę fajnie zrobione.
Soundtracku bym do minusów nie zaliczy, jednym się spodoba innym nie, jak dla mnie jest ok, wpada w ucho, a poza tym przecież i tak muzyka jest ino w menusach.

Ogólnie to mi się gra bardzo dobrze w tegoroczną odsłonę, dałbym jej od siebie mocne 8.5/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zawiedziony. Piła odbija się od zawodników jak od ściany, cholerne SlowMo (mimo, że ciągle jest 60fpsów) wróciło i momentami przy dłuższych posiadówkach jest niegrywalna. Zawodnicy są głupsi niż w poprzednich częściach - biegają we wszystkie strony i lubią uciekać od piłki, którą mają pod nogami. Według mnie niewiele poprawili od poprzedniej części i gra stoi w miejscu. Już nie mówiąc o animacjach zawodników po wygranym meczu. Trzęsą się jakby mieli Tourette''a...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu człowiek powróci do gry w PESA ! Po tegorocznej FFIE i wynikach w grze sieciowej oscylujących w okolicach 9-3, 7-7, 8-6 itd. liczę na odrobinę symulacji. Kiedyś PES nie miał żadnej licencji, zawsze był gorszy od FIFY graficznie, ale i tak wygrywał - historia lubi się powtarzać. A szkoda, bo FIFA 15 ma również wiele wspaniałych cech i ciekawych rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko 7,5? To jak ta gra miałaby wyglądać, by zasłużyć na, powiedzmy, ocenę 9? Jest to najlepszy PES od wielu, wielu lat, gra o niebo lepsza od nowej Fify i zostaje oceniona jako po prostu dobra gra, ot spoko piłeczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tylko 7,5? To jak ta gra miałaby wyglądać, by zasłużyć na, powiedzmy, ocenę 9? Jest to
> najlepszy PES od wielu, wielu lat, gra o niebo lepsza od nowej Fify i zostaje oceniona
> jako po prostu dobra gra, ot spoko piłeczka?

Jasne, to dobra gra. Gdybym miał oceniać tylko gameplay spokojnie wystawiłbym 9. Ale dla mnie cały czas ta gra ma wiele minusów, o czym wspominałem w recenzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że gra zasłużyła na to 7,5. Przyjemnie się gra. Jedynymi minusami są, brak cut-scenec, jak i licencji. Sędziowanie jest trochę "przykre". Prawie za każdy faul, jest żółty kartonik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i się ściąga. Wiele sobie obiecuję po trybie ''my club'', bo, nie oszukujmy się, mamy rok 2014 i multiplayer to podstawa. Dziś już nawet CoDa wszyscy dla mutlika biorą. Twórcy PESa tego nie rozumieli i FIFA ze swoim uzależniającym Ultimate Team odjechała im bardzo daleko. No ale FIFA to tylko FIFA, schematyczna zręcznościówka z piłką nożną w tle, i prawdziwi futbolowi fani (jak ja) mimo wszystko przy grze od EA czują niedosyt. Mam nadzieję że tegoroczny PES to zmieni, zaraz będę testował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PES zawsze był lepszy od FIFY. Tylko FIFA jest dla Januszy, a PES dla osób, które wiedzą o piłce nieco więcej, niż to gdzie akurat gra Lewandowski ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> PES zawsze był lepszy od FIFY. Tylko FIFA jest dla Januszy, a PES dla osób, które wiedzą
> o piłce nieco więcej, niż to gdzie akurat gra Lewandowski ;-)
Może i przyznałbym ci rację, ale FIFA ma jedną przewagę - działa.

Chodzi mi oczywiście o grę po necie. Niestety srogo się rozczarowałem, a po rozgrzanych do czerwoności forach Steama widzę że tysiące graczy ma ten sam niezmienny problem "unable to connect with opponent"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja wczoraj zagrałem pierwszy mecz online i bez problemów. O ile ostatnio grałem w PES 13 i był do ugrania jak dla laika tak przy tym trzeba się srogo napocić by ugrać coś konkretnego :D Jak dla mnie hardkorowy ... co jest jak najbardziej na + :) zwłaszcza dla tych bardziej wymagających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2014 o 22:07, misioo napisał:

Może i przyznałbym ci rację, ale FIFA ma jedną przewagę - działa.

Chodzi mi oczywiście o grę po necie. Niestety srogo się rozczarowałem, a po rozgrzanych
do czerwoności forach Steama widzę że tysiące graczy ma ten sam niezmienny problem "unable
to connect with opponent"...


Tu się zgodzę, FIFA deklasuje PESa pod względem infrastruktury sieciowej. W nowej edycji Konami sporo poprawiło na lepsze, ale nadal pomiędzy tymi tytułami jest przepaść. Przede wszystkim trudno o komplet graczy, szczególnie w mniej popularnych trybach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować