Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Far Cry 4 - recenzja

30 postów w tym temacie

Fabula nie porywa.... Ludzie to fps... Zapewne fabula Halo gdzie ludzie walcza z kosmitami o przetrwanie jest o wiele bardziej logiczna, prawdopodobna i gleboka niz sytuacja bohatera fc4. W koncu proba oddania prochow matki jej ojczyznie oraz przypadkowe wplatanie sie w walke partyzantow z rezimem sa o wiele mniej powaznym tematem albo tez mniej powaznie przedstawionym... Zapewne nalezy wymagac od sandboksa fps aby olsniewal nas niczym Baldurs Gate...

W fabule warto chyba docenic fakt iz po rozmowie z Poganem zdajemy sobie sprawe z bezcelowosci wszelkich dzialan. Wszelkie proby zmiany swiata na lepsze sprowadzaja jedynie wiecej zla. Bezposrednio ilustruje to brak sukcesow amerykanow na bliskim wschodzie. Wchodza, robia porzadek a jak wychodza znow jest balagan a czasem jest on nawet gdy jeszcze tam siedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Wszelkie proby zmiany swiata na lepsze sprowadzaja jedynie wiecej
> zla. Bezposrednio ilustruje to brak sukcesow amerykanow na bliskim wschodzie. Wchodza,
> robia porzadek a jak wychodza znow jest balagan a czasem jest on nawet gdy jeszcze tam
> siedza.
Dobra i trafna aluzja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 09:45, CDRV napisał:

Fabula nie porywa.... Ludzie to fps... Zapewne fabula Halo gdzie ludzie walcza z kosmitami
o przetrwanie jest o wiele bardziej logiczna, prawdopodobna i gleboka niz sytuacja bohatera
fc4. W koncu proba oddania prochow matki jej ojczyznie oraz przypadkowe wplatanie sie
w walke partyzantow z rezimem sa o wiele mniej powaznym tematem albo tez mniej powaznie
przedstawionym... Zapewne nalezy wymagac od sandboksa fps aby olsniewal nas niczym Baldurs
Gate...


FPS-y też mogą mieć dobrą fabułę. Pierwszy przykład z brzegu: Spec Ops: The Line.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 10:40, Ecko09 napisał:

Nie ma problemów technicznych (nie mam czasu czytać teraz)? Na GOLu twierdzą, że gra
ma tonę bugów i problemów.


Grałem na PlayStation 4 i nie zauważyłem żadnych uciążliwych problemów technicznych. Zdarza się, że przeciwnik po śmierci złoży się w nienaturalny sposób, albo zobaczysz sępa siedzącego w powietrzu, ale to drobnostki, z których można się pośmiać, w samej rozgrywce nie przeszkadzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że jak dla mnie to dobrze, że Far Cry 4 nie zmienił tego, co w FC3 było najlepsze. Do tego wprowadzili to, na co bardzo liczyłem, czyli wspinaczki. Być może wspinanie się na wieże jest mniej ekscytujące niż wspinanie się na maszty radiowe w trójce, ale i tak zwiedzanie Kyrat i odblokowywanie tego wszystkiego nadal sprawia przyjemność.

Fakt - na nic więcej niż 8.0, ale i tak warto zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o bledy to im wybaczam, biorac pod uwage jak ogromna i bogata jest gra oraz jak Ubi rzadny pieniadza nie pozwolil tworcom dopracowac gry. To i tak cud ze gra wyglada id ziala tak dobrze.
Polnocny Kyrat jest duzo mniej dopracowany niz poludniowy. Podam przyklady:
W pomieszczeniu skrzynia wisi w powietrzu a w innym butelki poniewaz ktos zapomnial dodac stolika na ktorym moglby stanac. Kamien wiszacy w powietrzu przy scianie budynku (dosc maly) pewnie w tym miejscu byla gorka ale ktos zmienil ksztalt terenu i tego jednego kamyczka usunac zapomnial. Wielkie wzgorze na ktorym trawa wystaje w powietrze niczym plotek zamiast porastac to wzgorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac ze w Fc4 wreszcie (przynajmniej w tych samochodach gdzie mozna sie przyjrzec) sa pedaly. W fc3 nie bylo pedalow w samochodach :0
Tak samo jak w AC3 nie bylo lejc gdy Hyatem powozil tym wozem wieziennym z indianami bodaj. Albo gdy w miescie w plytkim sniegu nie robilo sie sladow ale poza nim w glebokim juz tak.
O braku odglosow burzy snieznej podczas gdy jestesmy noca w lesie podczas zimy nie wspomne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 10:42, Mejste napisał:

FPS-y też mogą mieć dobrą fabułę. Pierwszy przykład z brzegu: Spec Ops: The Line.


Czy kiedy nie patrzyłem zmieniła się definicja FPSów? First Person Shooterów? Spec Ops to TPP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 12:25, AnthorLord napisał:

> >
Czy kiedy nie patrzyłem zmieniła się definicja FPSów? First Person Shooterów? Spec Ops
to TPP.


Ok, mój błąd. Ale nie czepiajmy się perspektywy kamery, dobrą historię można przedstawić zarówno z widoku pierwszej, jak i trzeciej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2014 o 12:53, Mejste napisał:

Ok, mój błąd. Ale nie czepiajmy się perspektywy kamery, dobrą historię można przedstawić
zarówno z widoku pierwszej, jak i trzeciej osoby.


Biorąc pod uwagę, że używamy sporo scenek przerywnikowych, w których kamera się odkleja z miejsca w którym nam toważyszy w trakcie rozgrywki, zdaje mi się, że jej umiejscowienie w ogóle nie ma znaczenia. Więc zgadzam się z Panem. Ale poszedł bym dalej, że można dobra opowieść sprzedać w grze akcji tak jak w każdym innym gatunku. Można, ale nie każdy to potrafi. Poza tym, przytoczony w przykładzie Baldurs, wcale nie jest fabularnie taki wspaniały, nic szczególnego bym powiedział, jak większość scenariuszy trafiających do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> To i tak cud ze gra wyglada id ziala tak dobrze.

Zdaje sobie sprawę z tego że recenzowana była wersja na PS4 ale raczej nie uświadczymy osobnej recenzji wersji pecetowej więc napiszę tutaj kilka moich uwag.
Ośmielę się stwierdzić, że gra która nie odpala się przy podłączonym jakimkolwiek urządzeniu USB (prócz klawiatury i myszy, chociaż ze sprzętem od Razer''a też był podobno problem) jest produktem o którym nie można powiedzieć "działa dobrze", samo odłączenie danych urządzeń również nie wystarcza gdyż trzeba dodatkowo odinstalować sterowniki bądź wyłączyć je w menadżerze urządzeń. Jest jeszcze temat blokady odpalenia dla procesorów poniżej 4 rdzeni lub tych które mają takowe zablokowane, rozumiem że w wymaganiach sprzętowych jest podany procesor 4 rdzeniowy ale dziwne jest dla mnie że gra nawet się nie odpala tylko zawiesza zaraz po logo Far Cry 4 - jeśli miałbym niski fps z powodu za słabego sprzętu to jeszcze bym zrozumiał ale w przypadku tego tytułu nie da się nawet odpalić głównego menu a co dopiero właściwej gry aby sprawdzić czy rzeczywiście pora na upgrade czy rzucili takie wymagania od tak, tym bardziej, że graficznie nie różni się prawie wcale od FC3 w którego grałem na max ustawieniach nie spadając poniżej 30fps. Miło by było gdyby w recenzji znalazły się podstawowe informacje na temat błędów nękających inne platformy niż ta na której produkt był ogrywany ale niestety czegoś takiego nie widziałem od bardzo dawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Biorąc pod uwagę, że używamy sporo scenek przerywnikowych, w których kamera się odkleja
> z miejsca w którym nam toważyszy w trakcie rozgrywki, zdaje mi się, że jej umiejscowienie
> w ogóle nie ma znaczenia. Więc zgadzam się z Panem. Ale poszedł bym dalej, że można dobra
> opowieść sprzedać w grze akcji tak jak w każdym innym gatunku. Można, ale nie każdy to
> potrafi. Poza tym, przytoczony w przykładzie Baldurs, wcale nie jest fabularnie taki
> wspaniały, nic szczególnego bym powiedział, jak większość scenariuszy trafiających do
> gier.
#Bioshock Infinite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuszna ocena, to po prostu kawał znakomitej gry i tyle. Druga rzecz, z którą muszę się zgodzić po ukończeniu gry i na ktora rowniez zwrocilem uwage, to zbyt mala ilosc Pagana na ekranie. Postać znakomita, a jakby nie do końca wykorzystana. To o wiele ciekawszy charakter od Sabala i Amity, a to niestety oni grali w grze główne skrzypce. Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > To i tak cud ze gra wyglada id ziala tak dobrze.
>
> Zdaje sobie sprawę z tego że recenzowana była wersja na PS4 ale raczej nie uświadczymy
> osobnej recenzji wersji pecetowej więc napiszę tutaj kilka moich uwag.
> Ośmielę się stwierdzić, że gra która nie odpala się przy podłączonym jakimkolwiek urządzeniu
> USB (prócz klawiatury i myszy, chociaż ze sprzętem od Razer''a też był podobno problem)
> jest produktem o którym nie można powiedzieć "działa dobrze", samo odłączenie danych
> urządzeń również nie wystarcza gdyż trzeba dodatkowo odinstalować sterowniki bądź wyłączyć
> je w menadżerze urządzeń. Jest jeszcze temat blokady odpalenia dla procesorów poniżej
> 4 rdzeni lub tych które mają takowe zablokowane, rozumiem że w wymaganiach sprzętowych
> jest podany procesor 4 rdzeniowy ale dziwne jest dla mnie że gra nawet się nie odpala
> tylko zawiesza zaraz po logo Far Cry 4 - jeśli miałbym niski fps z powodu za słabego
> sprzętu to jeszcze bym zrozumiał ale w przypadku tego tytułu nie da się nawet odpalić
> głównego menu a co dopiero właściwej gry aby sprawdzić czy rzeczywiście pora na upgrade
> czy rzucili takie wymagania od tak, tym bardziej, że graficznie nie różni się prawie
> wcale od FC3 w którego grałem na max ustawieniach nie spadając poniżej 30fps. Miło by
> było gdyby w recenzji znalazły się podstawowe informacje na temat błędów nękających inne
> platformy niż ta na której produkt był ogrywany ale niestety czegoś takiego nie widziałem
> od bardzo dawna.

Mam grę na PC i podlaczone oprocz myszy (razer naga) i klawiatury, pad od xboxa i dysk zewnetrzny - zero problemow. Moj komputer ma 7 lat! (zmienilem jedynie karte graficzna) Core 2 quad i radeon 7700, gra chodzi plynnie (ok 30 fps), oczywiscie na obnizonych detalach, ale nadal wyglada swietnie. Mysle ze konflikt sterownikow powoduje u Ciebie cos innego, no i jak 4 rdzenie to minimalne wymagania to niech beda te 4 rdzenie, po co wogole gra ma sie odpalac jak ma chodzic w 5fps''ach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mysle ze konflikt sterownikow powoduje u Ciebie cos innego,
> no i jak 4 rdzenie to minimalne wymagania to niech beda te 4 rdzenie, po co wogole gra
> ma sie odpalac jak ma chodzic w 5fps''ach.

As we previously announced, PC Patch 1.4.0 is now available for download. This patch addressed the "black screen" issue caused by certain USB peripherals as well as the "gray screen" issue after completing the master Outpost mission. This update is available for players who purchased the game on both Steam and Uplay.

^^Problem globalny nie tylko z mojej strony, a na forum steam''a ktoś wrzucił fix pozwalający odpalić grę na dwóch rdzeniach i efektem jest nie 5 a 40fps więc Ubisoft wydał kolejną niedokończoną grę, jeszcze sztucznie zawyża jej wymagania blokując część konfiguracji sprzętowych. Inna bajką jest to, że ludzie dalej zgłaszają brak możliwości odpalenia gry mając dobry sprzęt.

>no i jak 4 rdzenie to minimalne wymagania to niech beda te 4 rdzenie, po co wogole gra ma sie odpalac jak ma chodzic w 5fps''ach.

Pisałem o tym w poprzednim poście, ma się odpalać aby sprawdzić czy wymagania nie są zawyżone, a jak widać takie właśnie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a) certain USB devices - czyli nie wszystkie
b) gra wygląda lepiej niż poprzednik, fizyka też o wiele lepsza (porównanie między najwyższymi detalami)
c) szukam tego niby magicznego fixa dla dual core i zobaczyłem jedną wzmiankę na forach Ubi, gdzie ludziom antywirus rzucał ostrzeżeniami. Fora Steama z tego co widzę puste. Masz linka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować