Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nawet Minecraft okazuje się być zbyt brutalny

19 postów w tym temacie

"W skrócie gra oparta jest na brutalności" Na Cthulhu i wszystkich Przedwiecznych... to jak powiedzieć że jazda na rowerze to brutalny sport bo można się poobijać jeśli się spadnie. Muzułmańscy obrońcy moralności mają nawet bardziej zwichrowane w głowach niż nasi rodzimi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to, boją się że dzieci po 1h gry zamierającej trochę obijania ludzi/potworów itd zamienią się w bojowników IS? Czekam na informacje o brutalności Pasjansa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie jak po premierze Tetrisa dzieci zaczęły masowo wychodzić na ulicę i układać z różnokształtnych i różnokolorowych klocków wieżę zniszczenia? - Nie pamiętacie? Może dlatego, że to nie wina gier, a po prostu genetyki i charakteru danego osobnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominając o tym, że w Minecrafcie jest tryb, w którym nie trzeba zabijać potworów bo nie atakują i chyba jeszcze można je wyłączyć ale tego nie jestem do końca pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się zastanawiałem co mają w głowach twórcy takich przepisów. Może sprawdzają jaki mają posłuch w społeczeństwie przed wprowadzaniem innych rzeczy?
Swoją drogą czekam aż jakaś liga ochrony zwierząt wpadnie do mnie do domu bo ostatnio wyzdychały mi wszystkie krowy w Banished. Czy było to skutkiem mojego zaniedbania ? Skrywanej nienawiści do zwierząt ? Proponuje powołać spec komisję do zbadania tej sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2015 o 08:40, alexbe napisał:

Zawsze się zastanawiałem co mają w głowach twórcy takich przepisów.

Pewnie się nudzą i nie mają niczego ciekawego do roboty. Wszystkich takich yntelygentów powinno się wysyłać w teren żeby zamiatali ulice i kosili trawniki. W końcu by się do czegoś przydali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy też kto w tym momencie rządzi Turcją. AKP jest partią konserwatywną, która ma silne poparcie na wsi i w środowisku intelektualistów muzułmańskich. Oczywistym jest, że będą zaspokajać swój elektorat tego rodzaju akcjami - nikt im wtedy nie zarzuci, że nie dbają "o moralne wychowanie" przyszłych pokoleń.

A że padło na Minecrafta? Moim zdaniem przypadek.

@Pietro87
Piszesz, ze Turcja to stan umysłu. Z mojego doświadczenia można by to sformułowanie zastosować praktycznie do każdego kraju. W końcu "każdy za uszami cosik mo". ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej no. Tym razem to mam wrażenie, że ktoś z Faktu wam pomaga. Wzięli połowę informacji i opublikowali jako całość robiąc aferę.
Problem nie leży w tym, że gra jest brutalna i przez to nie wolno jej sprzedawać. Są bardziej brutalne gry, które wolno.
Chodzi o to, że gra ma kategorię wiekową 3+, a mimo to są w niej brutalne elementy. Pewnie skończy się tym, że po prostu będą chcieli zmienić kategorię wiekową gry i nie sprzedawać jej przedszkolakom w wieku 3 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że może jest odwrotnie i gra buduje moralność. Jakiś czas temu stworzyłem u siebie piękny mechanizm, który sprawiał, że gdy tylkokrowa dorastała, automatycznie była zabijana przez ogień, przez co bardzo szybko wzbogacałem sie o od razu usmażone mięso krowy. Jakis czas ten mechanizm działał, ale mimo, ze krowa w Minecraft to tylko kilka pikseli, zacząłem mieć wyrzuty sumienia i ostatecznie maszynę zniszczyłem, a krowy żyją sobie na wolności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować