Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dmitry Glukhovsky "FUTU.RE" - recenzja książki

17 postów w tym temacie

Adam Berlik

W księgarniach jest już dostępna nowa powieść Dmitrya Glukhovsky'ego, zatytułowana "FUTU.RE". Sprawdzamy, jaką wizję przyszłości oferuje nam autor "Metro 2033" i "Metro 2034", a także spekulujemy, czy można stworzyć grę na jej podstawie.

Przeczytaj cały tekst "Dmitry Glukhovsky "FUTU.RE" - recenzja książki" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite artworki!, muszę poczytać tą książkę, mielibyście jakąś na stanie w ramach jakiegoś konkursu? Grzecznie prosiłbym :) nie lubię czytać przez internet ani w formie e-book''a, dotknąć książkę, powąchać ją i położyć się z jakimś dobrym drinkiem to opcja jakich mało :)

PS. Świat opisany mnie przeraża, ludzie nigdy nie nauczą się równości, zawsze jeden będzie gorszy a drugi będzie lepszy, liczy się to ile masz a nie kim jesteś i co sobą reprezentujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem pierwszy rozdział na oficjalnej stronce, zapowiada się ciekawie. ;) Kiedy mniej więcej można będzie się spodziewać wyników konkursu, w której do wygrania było właśnie "FUTU.RE"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa propozycja.
Ta pozycja, z pewnością powiększy moją kolekcję książek.
Ja również nie cierpię e-book-ów :))
Papierowe wydanie ma swoja magię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Przeczytałem pierwszy rozdział na oficjalnej stronce, zapowiada się ciekawie. ;) Kiedy
> mniej więcej można będzie się spodziewać wyników konkursu, w której do wygrania było
> właśnie "FUTU.RE"?

Z premedytacją chciałeś mnie przygnębić, nie wiedziałem o żadnym konkursie, so sad... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2015 o 15:58, MisioKGB napisał:

> Przeczytałem pierwszy rozdział na oficjalnej stronce, zapowiada się ciekawie. ;)
Kiedy
> mniej więcej można będzie się spodziewać wyników konkursu, w której do wygrania
było
> właśnie "FUTU.RE"?

Z premedytacją chciałeś mnie przygnębić, nie wiedziałem o żadnym konkursie, so sad...
:(


Możemy sobie podać rękę. Ja również nie załapałem się na ten konkurs. Chociaż wolałbym znaleźć się w gronie trzech zwycięzców. Za późno ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem Glukhovskiego znakomite Metro 2033, nieco słabsze Metro 2034 i fatalne moim skromnym zdaniem Czas Zmierzchu. Cieszę się, że najprawdopodobniej trend spadkowy został zatrzymany.
Zaintrygowała mnie Wasza recenzja FUTU.RE, muszę koniecznie kiedyś się z ksiązką zapoznać, jak akurat będzie w promocji. Uniwersum Metro żyje już swoim własnym życiem, więc autor mógł zająć się tworzeniem nowego uniwersum postapo. Ciekawe czy to także zrobi taką furorę :D

Dnia 15.03.2015 o 14:02, MisioKGB napisał:

Niesamowite artworki!, muszę poczytać tą książkę, mielibyście jakąś na stanie w ramach
jakiegoś konkursu? Grzecznie prosiłbym :) nie lubię czytać przez internet ani w formie
e-book''a, dotknąć książkę, powąchać ją i położyć się z jakimś dobrym drinkiem to opcja
jakich mało :)


Też kiedyś obawialem się ebooków, a teraz nawet nie ruszam papierowych ksiązek :D Czytnik jest lżejszy, ma podświetlenie, pozwala ustawić większą czcionkę (ma to niebagatelne znaczenie dla komfortu czytania), a same ebooki są znacznie tańsze niż ich papierowe odpowiedniki :)
Przez ostatnie 1,5 roku przeczytałem około 40 ebooków - nie wiem gdzie bym zmieścił tyle papierowych ksiązek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > Przeczytałem pierwszy rozdział na oficjalnej stronce, zapowiada się ciekawie.
> ;)
> > Kiedy
> > > mniej więcej można będzie się spodziewać wyników konkursu, w której do wygrania
>
> > było
> > > właśnie "FUTU.RE"?
> >
> > Z premedytacją chciałeś mnie przygnębić, nie wiedziałem o żadnym konkursie, so sad...
>
> > :(
>
> Możemy sobie podać rękę. Ja również nie załapałem się na ten konkurs. Chociaż wolałbym
> znaleźć się w gronie trzech zwycięzców. Za późno ;(

Żadna premedytacja Panowie. Książka kusi bardzo mocno, a wolę się wstrzymać z zakupem, skoro jest jakaś tam szansa na wygranie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2015 o 16:45, Marvolo2314 napisał:



Żadna premedytacja Panowie. Książka kusi bardzo mocno, a wolę się wstrzymać z zakupem,
skoro jest jakaś tam szansa na wygranie ;)


Jasna sprawa. Ja tylko taki żal wylałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja podziękuję. Metro 2033 to była fajna encyklopedia świata postapo w ujęciu rosyjskim, ale jako książka, w sensie z jakąś fabułą, bohaterami i tak dalej, to było poniżej przeciętnej. Dymitr bardzo sympatyczny gość, ale niekoniecznie dobry pisarz. Gry wychodzą lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten znaczek 18+ na okładce książki to nic więcej jak żenujący zabieg marketingowy. Wiadomo że sporą częścią publiki Glukhovskiego (aka "gościa od M2033") są nastolatkowie, gracze i szeroko pojęta młodzież, która na jakąkolwiek oznakę zakazanego owocu, zaczyna się ślinić. Co w tej książce jest takiego dorosłego? Przemoc? Seks? Pesymistyczna wizja przyszłości? "Lolita", "Gra o Tron" czy choćby i nawet "50 Twarzy Grey''a" są o wiele bardziej skupione na dorosłym czytelniku, ale żadna z tych książek nie potrzebuje walącego po oczach 18+ na okładce. Śmiech na sali, Insignis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2015 o 11:59, kerkas napisał:

O widzę starych znajomych :)
zapraszam do głosowania


Nie można tego PM-ką załatwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2015 o 12:08, Rick napisał:

> O widzę starych znajomych :)
> zapraszam do głosowania

Nie można tego PM-ką załatwić?


Sorry bardzo, jestem dzisiaj trochę jak diesel na mrozie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2015 o 01:11, KeyserSoze napisał:

ja podziękuję. Metro 2033 to była fajna encyklopedia świata postapo w ujęciu rosyjskim,
ale jako książka, w sensie z jakąś fabułą, bohaterami i tak dalej, to było poniżej przeciętnej.
Dymitr bardzo sympatyczny gość, ale niekoniecznie dobry pisarz. Gry wychodzą lepiej.


Zacytuję recenzję: "Dmitry Glukhovsky udowadnia swoim warsztatem, że jest już znacznie bardziej doświadczonym pisarzem. Sama fabuła, postacie i świat są również bardziej dojrzałe." Zatem nie warto skreślać pisarza po jednej książce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować