Adzkrk

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Adzkrk

 1. Adzkrk

  Europa Universalis III - temat ogolny

  Macie jakieś rady dotyczące gry Plemionami z Ameryki? Koloniści = nadmorski ośrodek handlu. Jedyny sposób? Czy jest jeszcze jakiś? Jakieś rady dotyczące technologii? Ogólne rady? Jest sens? Z innej beczki: 1.) Warto burzyć ośrodki handlu? 2.) Warto zakładać nowe ośrodki handlu? 3.) Niesława.. Po za czasem i doradcami można ją jakoś zbijać? Nie interesuje mnie wyzwalanie państw z moich terenów. 4.) Co zrobić żeby wejść do Świętego Cesarstwa grając np Kastylią?
 2. Adzkrk

  Europa Universalis III - temat ogolny

  Ja miałem za Wasala Watykan. Podbiłem cały i zniszczyłem armie. Podczas warunków pokojowych zrobiłem sobie z niego Wasala. Wasal mi się przydał np gdy grałem Kastylią i nie chciałem mieć potężnej granicy z Francuzami. Zrobiłem tam dwa państwa - wasali nie pamiętam teraz nazw i granica była mniejsza o dwie prowincje :) Co do zaproponowania Wasalizacji nigdy mi się to nie udało. Przy maksymalnych stosunkach na + i wszystkich umowach jakie można mieć.
 3. Adzkrk

  Europa Universalis III - temat ogolny

  Ponawiam moje poprzednie pytania: 2.) Opłaca się niszczyć ośrodki Handlowe w Ameryce Południowej np: Meksyk i tp? Proszę o uzasadnienie odpowiedzi. 3.) Jak zwiększyć ilość misjonarzy na rok? 4.) Anglia wyprzedza mnie w technologi lądowej o 3 poziomy. Resztę mamy praktycznie na równo. Jest jakiś sposób żeby ich dogonić? Czy tylko na maksimum suwak na daną technologie? Wiem duży kraj się wolno rozwija. Takie nowe nieskomplikowane pytanie: Kim zacząć grę? Interesuje mnie kraj oczywiście Europejski, którym można wojować. Najlepiej bez aspektu kolonizacji.
 4. Adzkrk

  Europa Universalis III - temat ogolny

  Zapomniałem wspomnieć, że właśnie mam Hearts of Iron ;) Ten dodatek Azjatycki mi jakoś do gusty nie przypadł.
 5. Adzkrk

  Europa Universalis III - temat ogolny

  Tak to wiem. Mogę tak robić, ale puki co nie skolonizowali nic. Mieliśmy co jakiś czas wojny, ponieważ wojowali na terenie Francji. Francuzów wspomagałem i kończyła się wojna tak, że cała ich flota zostawała niszczona a armii praktycznie w ogóle nie mieli. Niestety wtedy technicznie nie miałem możliwości zrobić desantu na wyspy. Kolonie jak ktoś ma to wypowiadam wojnę i zajmuję przez przycisk zajmij kolonię żeby mi poziom badboy-a nie rósł. Ja chce ich zniszczyć całkowicie. Chce zrobić desant na wyspy Brytyjskie. Flotę mam ogromną tylko problem dalej z tym badboy-em. Korzystając z okazji dorzucę jeszcze jedno ważne dla mnie pytanie: - Jest jakiś patch, mod i tp rzecz na zatrzymanie limitu czasu? Nigdy nie dotrwałem do końca, ale czuję, że tym razem mi się uda i chciałbym stworzyć państwo na trzy kontynenty :) Gram Kastylią mam cały półwysep Iberyjski. Jak bym miał takiego patcha to podbił bym i skolonizował całą Afrykę, Europę i Azję (tylko pobił bez kolonizacji).
 6. Adzkrk

  Europa Universalis III - temat ogolny

  Witam. Gram Kastylią na poziomie normalnym. Mam obecnie rok 1513. Posiadam cały Półwysep Iberyjski w Afryce zaanektowałem Tunezję, Maroko i Algier, moje kolonie afrykańskie idą w dół i graniczą z Mali i spółką. Co do Ameryki to podbiłem wszystkie ludy w Ameryce Południowej. Mam jakieś małe fragmenty ziemi z drugiej strony. Posiadam również prowincję Munster. Wojsko mam największe na świecie - około trzech krajów tylko może się ze mną równać pod względem liczby. Flota jest bezkonkurencyjna z obstawionymi wszystkimi portami - na wypadek piratów. Po opisaniu całej sytuacji pragnę zadać parę pytań: 1.) Chce podbić całą Wielką Brytanie. Niestety nie mam powodu do wojny. Jest możliwość podbicia ich w jakiś sposób? Nie ma rzeczy nie możliwych, ale poziom badboy-a mi wzrośnie jak szalony i tak będę ich musiał podbijać na xxx razy - nie wiem nawet czy czasu mi by starczyło. 2.) Opłaca się niszczyć ośrodki Handlowe w Ameryce Południowej np: Meksyk i tp? Proszę o uzasadnienie odpowiedzi. 3.) Jak zwiększyć ilość misjonarzy na rok? 4.) Anglia wyprzedza mnie w technologi lądowej o 3 poziomy. Resztę mamy praktycznie na równo. Jest jakiś sposób żeby ich dogonić? Czy tylko na maksimum suwak na daną technologie? Wiem duży kraj się wolno rozwija. Prowadzę agresywny tryb gry. Cały czas walczę i wojuje.
 7. Witam. "...kompletne wydanie oryginalnej gry wraz z zestawem czterech rozszerzeń: Napoleon’s Ambition, In Nomine, Heir to the Throne and Divine Wind oraz Grand Strateg.... Może ktoś mnie oświecić co to jest to Grand Strateg? Podbijam pytanie.