IonTichy

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O IonTichy

 • Ranga
  Obywatel
 1. W sumie to się zgodzę. Uogólnianie na podstawie pojedyńczych przykładów jest nie tylko głupie ale i niebezpieczne. Rodzi stereotypy a one mogą zrodzić agresję. Np. ponoć aktualnie w Polsce można zostać pobitym za zbyt intensywną opaleniznę. Choć i może to jest uogólnienie na podstawie pojedyńczych przypadków a nasz naród dalej żyje zgodnie z regułą "Gość w dom, Bóg w dom". W sumie nie wiem jak jest naprawdę... A co do interpretowania zdania milczącej większości - byłbym ostrożny. Może oni też myślą, że jesteś no... głupi, i wchodzą tu żeby się z Ciebie pośmiać i dowartościować? Kto wie :).
 2. No ale Divinity, poza rzutem izometrycznym, jest raczej mało retro. Ale nie wiem, jeszcze nie grałem. Co do Wiedźmina - czymś naprawdę nowym w tej grze była jakość fabuły, brak infantylności i fajna grafika. No i poważne podejście do gracza. A sam gameplay też już widziałem gdzieś indziej. Nie wymyślili koła na nowo. A niektóre rzeczy mogli nawet zrobić lepiej. Np. walka. Grałem w Wiedźmina 3 zaraz po moim pierwszym kontakcie z Dark Souls jedyneczką. Przyznam się, że porównanie nie wyszło na korzyść CDPR.
 3. Coś mi komentarz nie wszedł. Mam nadzieję, że nie będzie dubla. W skrócie się nie zgadzam. Na jakiej podstawie twierdzisz, że nadchodzi kryzys branży? Bioware? No słabo im idzie, fakt. Ale właśnie wyszło Divinity 2 i ma super opinie. Szykuje się co najmniej kilka fajnych, ciekawych RPGów - Obsydian daje radę, Mount&Blade 2. W innych gatunkach też ciągle się gotuje - przykład PUBGa właśnie. No może strategie trochę zjadają własny ogon, ale i tak jak ktoś chce to znajdzie coś nowego i ciekawego. Zobaczymy co wymodzi Ubisoft w nowym Assasinie. Moim zdaniem jest bardzo ok. I będzie raczej jeszcze lepiej. A to wynik właśnie tego, że mniejsi deweloperzy kradną szoł wielkim.