Mrówka

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  1
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez Mrówka


 1. @Święty Judasz

  W Polsce rozpisywano się na wiele tematów, między innymi o kremlowskich fake newsach jak zbiorowe gwałty w niemieckiej Kolonii które jak się później okazało nie miały nigdy miejsca. Imigranckie gangi gwałcicieli dla mnie są sprawą tego samego rodzaju co żydowskie gangi przerabiaczy chrześcijańskich dzieci na macę - przypadków w których ktoś faktycznie zeznawał o rzekomych zdarzeniach tego typu było w Europie zawsze multum. Wiesz czym jest lepufologia - nauka o przypadkach kontaktu z UFO w którym istotną rolę odgrywały króliki? Brzmi niepoważnie, ale gdy poczyta się te wszystkie raporty rolników którym kosmici ukradli króliki, człowiek zaczyna czuć się dziwnie. Problem z nagłaśnianiem tego typu informacji jest właśnie taki że czym bardziej są nagłaśniane tym więcej, prawie zawsze wysoce wątpliwych raportów się pojawia - jest to zjawisko paniki moralnej którą można świadomie i propagandowo nakręcać i to właśnie robią środowiska prawicowe. Nie ma bowiem dla ludzkich opinii o tym jak wygląda społeczeństwo i społeczne problemy żadna rzeczywistość a jedynie odbiór tejże rzeczywistości przez ludzi, wykreowany przez media.

  Próbujesz tutaj dowieść karkołomnej tezy że komunikacja medialna działa dokładnie odwrotnie niż w rzeczywistości, czyli że powielanie jakiejś informacji, szczególnie stereotypu etnicznego w sposób rzekomo bezwzględnie piętnujący ich marginalne zachowania miałaby poprawić odbiór tejże mnieszości w oczach ludzi i samodzielnie nie przerodziłoby się w jadowite szkalowanie uprawiane przez grupy prawicowe.

  W przeciwieństwie do twojego rozówcy nie podjęłąbym się prób obrony Islamu jako ideologii i uznałabym że jest to faktycznie problem z którym świat musi sobie poradzić, ale szkalowanie mniejszości etnicznych i utrudnianie im asymilacji przez tworzenie negatywnych stereotypów jest jedynie wspieraniem oddalania się ich w radykalny islamizm, więc to tradycyjne dolewanie oliwy do ognia na którym korzystają obydwie pozornie zwalczające się strony  - prawica muzułmańska i chrześcijańska. Nie można zapominać że punktem zapalnym który spowodował że Bliski Wschód przestał się laicyzować i odwrócił się z drogi oświeconej na fundamentalistyczną były właśnie krucjaty na Jerozolimę. To samo dzieje się obecnie w Europie, przy pomocy wyinżynierowanej medialnie iluzji "dżihadu" muzułmanów na Europę. Finalnym efektem jest bałkanizacja. A co to oznacza wszyscy wiemy.

  Odnośnie tak zwanych "zamachów terrorystycznych" to gdyby faktycznie jakieś zorganizowane i niebezpieczne grupy zamachowców chciały zabić jak najwięcej niewiernych, a nie było to dobrze zaplanowane i wynikające z gry wywiadowczej działanie pod publiczkę, nie byłoby nic na przeszkodzie żeby zatruć źródła wody pitnej przy pomocy broni biologicznej albo chemicznej, bo zapewniam że pociągnęłby za dobą śmieć dobryhc kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy "niewiernych". Dlaczego gdy muzułmański terrorysta w Europie gdy wysadza się w tłumie ludzi zabija dwóch, trzech, i rani kilkunastu a gdy taki sam terrorysta w identycznym tłumie wysadza sie w Iraku pozostaje po tym setki trupów?