Ardreth

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  902
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Ardreth

 • Ranga
  Delegat
 1. Kiedyś na forum był temat o argumentach "za i przeciw" lokalizowaniu gier i swojego zdania od tamtej pory jak nie zmieniłem, tak i nie zmienię - wydawca powinien dać graczowi wybór pomiędzy wersją oryginalną a spolszczoną. Nie chodzi tu już nawet o jakość tłumaczenia. Decyzja na wyłączne pełne spolszczenie to zazwyczaj praktyczna kastracja tytułu pod względem kompatybilności wersji z przyszłymi patchami i hotfixami (o modach oraz ewentualnym DLC już nie wspominając). Ile to razy trzeba było czekać aż rodzima strona - w akcie łaski wręcz - raczy wydać pasującą poprawkę? W końcu nie zawsze dany jest luksus łatek uniwersalnych. To samo dodatki. Wersje dwujęzyczne są w takim przypadku jedynym możliwym do osiągnięcia kompromisem pomiędzy zwolennikami całkowitej polonizacji i entuzjastami wersji oryginalnych; oby częściej wydawcy decydowali się właśnie na taki krok.
 2. Trochę ładnych lat minęło odkąd ostatni raz bawiłem się w testowanie wszelakich modów, ale możliwe, że chodzi akurat o poniższy: http://elderscrolls.phx.pl/index.php?option=com_remository&Itemid=11&func=fileinfo&id=60
 3. Ardreth

  Battlefield 3 - jest pierwszy zwiastun!

  Mam jedynie nadzieję, że poprawią rzeczy, które po jakimś czasie naprawdę irytowały (przede wszystkim praktycznie niezniszczalne myśliwce i ludzie-delfiny).
 4. Ardreth

  Kwasy by Jasió, James & SiniS

  To samo można zaobserwować i dzisiaj, ale szlag trafia raczej tę drugą stronę. ;)
 5. Ardreth

  The Elder Scrolls IV: Oblivion

  Miał ich więcej. Każda produkcja Beth cierpiała na syndrom krótkich betatestów, a najbardziej ze wszystkich części dostało się Buggerfallowi (;)).
 6. Gry ewoluują, by dopasować się do aktualnych wymagań rynku, a wymagania rynku z kolei są definiowane przez docelową grupę konsumentów, graczy. Szkopuł twki w tym, że pewna cześć community (w tym także ja), która zaczynała swoją przygodę z TES jeszcze przed lub zaraz po premierze Morrowinda, została zdominowana przez ludzi, dla których owym początkiem był Oblivion i to dlatego właśnie on, za mimowolną zgodą większości stając się wyznacznikiem dla kierunku serii, zadecydował o dalszej "ewolucji". Uproszczona mechanika rozgrywki, drastyczne zmniejszenie progu poziomu trudności, przedkładanie akcji ponad fabułę i postępujący bałagan w lore. Nie mówię, że Oblivion był produkcją "złą do szpiku kości" zasługującą jedynie na wieczne potępienie - sam się przy nim dobrze bawiłem, ale mimo wszystko był to twór, któremu w moim odczuciu nie zostało prawie nic z ducha swych poprzedniczek. Pogodziłem się z tym, że nie będzie już tak jak "dawniej", że twórcy zmuszeni są zaadaptować grę tak, by przynosiła jakieś zyski. Gorycz jednak pozostanie. Może teraz niektórzy zrozumieją skąd biorą się te wszystkie jęki i narzekania. ;)
 7. Ardreth

  Kwasy by Jasió, James & SiniS

  Poważnie? Scena z teledysku do utworu ''All Is Full of Love'', piosenki Björk.
 8. Ardreth

  Call of Duty 7: Black Ops [M]

  "Hey PC gamers: We are listening to you and we’ve been busy working on updates based on feedback from the community. We have already deployed a number of updates, and there will be many more to come. Stay tuned right here for all the latest info. IN PROGRESS * • Added an option to create shaders during load time. This fixes hitching when viewing a new area of the map for the first time on some video cards. * • Incomplete server browser results. * • Improvements to Quickmatch results (with better ping and reduced lag).. * • /connect * • /reconnect * • Improved threading performance on computers with only 2 cores. * • Fixed random freezes in certain computer configurations. * • Increased reserved slots to 9. * • Changed reserved slot kicked message to be more informative. * • Improvements to the spawn system to resolve an issue where negative spawn influencers from specific game events were not always being deleted after the danger had cleared – in some matches, this was causing good spawns to be erroneously flagged by the game as bad spawns, which in turn forced actual bad spawns to get selected later in the match * • Weekly and Monthly leaderboards will now track all kills, deaths and assists properly (All Time leaderboards were not affected by this) * • Prevention of killstreak selection getting disabled in Combat Training under rare conditions (...)" http://www.callofduty.com/board/viewtopic.php?f=71&t=313146 Rychło w czas. JD chyba znudził się zabawą ze swoim ukochanym trybem zombie.
 9. Ardreth

  Call of Duty 7: Black Ops [M]

  http://www.callofduty.com/board/viewtopic.php?f=71&t=313146&sid=56v4c5k2ubg2eea35ivm1k19t0 Powoli się zaczyna.
 10. Ardreth

  Call of Duty 7: Black Ops [M]

  Rozwiązanie tymczasowe do momentu wydania patcha. Jeżeli macie problemy z ilością klatek w multi: 1. Zminimalizujcie grę zaraz po uruchomieniu i wywołajcie menedżera zadań. 2. Ustawcie Steamowi najniższy priorytet, a samej grze najwyższy. 3. Ponownie zmaksymalizujcie aplikację i przejdźcie do opcji graficznych. 4. Ustawcie sobie AA na 2x (to nie żart, gra chodzi o wiele płynniej niż przy całkowitym wyłączeniu filtrowania). Błądzenie na oślep oraz zabawa metodą prób i błędów, ale widocznie coś w tym jest skoro mnie i paru innym osobom pomogło (niestety nie wszystkim, ale sprawdzić warto). EDIT: Jako że gra zamiast spożytkowania mocy GPU preferuje obciążanie CPU, pomóc może też wyłączenie cieni. Reszta dostępnych opcji jest bez znaczenia.
 11. Ardreth

  Fallout 3 - temat ogólny

  Oprócz questów i nowych przedmiotów otrzymuje się również całkowicie nowe tereny, jest co zwiedzać. @ logray Spadek FPS w VATS to wina jednego z najnowszych patchy i raczej nic w tym kierunku nie da się zrobić.
 12. Ardreth

  The Elder Scrolls IV: Oblivion

  Wygląda na to, że tak. Do tej pory jedynie premierowa edycja KOTN zawierała w sobie wszystkie wydane do Obliviona płatne DLC.
 13. Ardreth

  Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

  Setariff to takie Yamalin z Two Worlds - wejść się nie da, można tylko patrzeć. Niedokończony projekt albo materiał na przyszły dodatek.