Gordek

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  114
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O Gordek

 • Ranga
  Przodownik
 1. Mnie się wydaje, że polski dystrybutor zrobił to specjalnie. Od wczoraj do niedzieli gra w cyfrowej formie jest dostępna tylko u nich, a w formie pudełkowej w dość małej ilości w wybranych sklepach na terenie Polski. W poniedziałek, będzie dostępna już wszędzie, ale ktoś, kto chciał pograć przez weekend kupi u nich, na gogu lub na steamie.
 2. Jeżeli chodzi o dostępność, to 10 minut temu dokonałem zakupu na stronie polskiego wydawcy i kod przyszedł natychmiastowo i już się ściąga na steamie. Cena tylko parę złotych więcej niż gdzie indziej, więc cieszę się, że tym razem wstrzymałem się z preorderem.
 3. Poprawka. Na steamie gra już jest dostępna od 30 czerwca. :)
 4. Problemem nie jest cena, a właściwie nie najważniejszym problemem, bo to już nie pierwsza gra MMO, którą taniej można sprowadzić z zagranicy. Problemem jest sprzedaż kluczy do pre-orderów jako osobnego produktu, a z tego co pisał Pajonk78 są one integralną częścią gry i nie można ich sprzedawać oddzielnie. To tak samo jak płyt z czasopism nie można sprzedawać bez tych czasopism, a każdy sprzedawca który to robi musi się liczyć z karami. A''propos cenzury, to widzę że niektórym władza uderzyła do głowy i myślą, że posiadanie czerwonego napisu "moderator" pod ksywką stawia ich ponad prawem i rzucają bany nawet bez wyjaśnienia. Ale tak to jest jak się dobiera nieodpowiednich ludzi na ważne stanowiska. Trochę pokory, bo jak zbanujecie wszystkich użytkowników mających odmienne zdanie, to nie będzie miał tu kto dyskutować.
 5. Oczywiście autor (na gram.pl) nie wspomniał, że Windows 7 testowano na sterownikach beta przeznaczonych pod ten system, które działają o wiele wolniej od tych na Vistę. Gdyby użyto w obu systemach tych samych sterowników do karty graficznej wyniki mogłyby byćy zgoła inne. Z resztą w oryginalnym artykule jest wzmianka o tym, mimo że tamten autor wątpi w przyrost mocy:"The performance was consistently slower in every test for Windows 7. It''s worth noting though that the Windows 7 drivers are still very early betas from Nvidia, which could simply explain the difference in a heartbeat. However, since Windows 7 is built around Vista with the same driver model (unlike the change from XP to Vista), it shouldn''t change it too much - there''s still room for some optimisations though, we''re sure."
 6. Gordek

  Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

  Z tego co pisano już w tym wątku poziom skilla zależy w którym momencie może się on uaktywnić przy tworzeniu różnego rodzaju combosów tzn. jak masz miażdżący cios I to efekt jego widać wyłącznie przy pierwszym ciosie w combie, przy drugim już nie, chyba że masz miażdżący cios II. BTW Skąd znaleźć przepisy na eliksiry zamieć i kot, jestem już na początku II aktu i nigdzie nie znalazłem ich, a przeszukałem wszystkie możliwe domy, beczki i cały teren.
 7. Gordek

  Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

  Hmm. czemu walczysz z golemem mieczem stalowym? IMO lepiej powinno Ci pójść mieczem srebrnym przeznaczonym na potwory, chyba że golem jest traktowany jako człowiek. :)
 8. Gordek

  Jade Empire - Temat Ogólny

  Hmm ja mam jedno pytanie. Wpadłem dziś do empiku z zamiarem kupna gry i były ale za 129,90 zł, niezależnie czy z koszulką czy nie. Mógłbym mieć taniej zamawiając u dystrybutora, ale nie chciało mi się czekać i chciałem koszulkę. Nie żebym narzekał, ale się zastanawiam jak to jest że sugerowana cena wydawcy to 99,99 zł, a w empiku sobie policzyli 30 zł więcej? Zazwyczaj z tego co pamiętam, w empiku gry były w standardowych cenach, a często nawet taniej.
 9. No niestety przypuszczam, że jest dokładnie tak samo. Pamiętam szczególnie jedną sytuację, gdy biłem raptory w Arathi moim orkiem warlockiem 37 lvl. Podjechał rogal. Nie wiem jaki miał lvl, bo był dla mnie czaszką. Gdy go zobaczyłem pomachałem mu i wróciłem do zabijania raptorów, po chwili gostek zniknął, a po 5 sekundach dostałem ambusha za tyle, że się złożyłem. I tu pytanie, co mu to dało? Co do szamanów, to sam nim gram i nie biję low-lvli, więc jak widzisz nie każdy szaman jest zły.
 10. Gordek

  Zwolniony za granie na PSP

  Jeszcze nie w produkcji seryjnej, ale bodajże skoda albo honda właśnie testuje taki samochód. Ma rozpoznawać linie na drodze i w ten sposób będzie mógł skręcać, ba już może.
 11. Gordek

  A gdzie dzisiejsza "gra za złotówkę"?

  Śmiem wątpić w to. Już prędzej będą promocje tego typu, że na jakieś gry można wydać wiecej wPLN.
 12. Gordek

  Everquest czyli wszytko o świecie Norath...

  No akurat taka konfiguracja chyba styknie. Ja mam Athlona 1600 XP+, 768 RAMu i Radka 9800 Pro i było ciężko.
 13. Gordek

  Everquest czyli wszytko o świecie Norath...

  Na wstępnei najlepiej umieścić info, że niestety Everquest 2 ma bardzo duże wymagania sprzętowe, o wiele większe niż WoW. Między innymi dlatego po trialu nie zakupiłem pełiej wersji. Niestety mój komp nie wyrabiał.
 14. Ten problem powoduje mod Clear Font. Po prostu Blizz wprowadził nowy wygląd maili z AH, z nowąc zcionką, której Clear Font nie rozpoznaje. Usuń katalogu FrameXML z katalogu Interface (albo go gdzies przesuń) i będzie ok. Pozostaje Nam poczekać na nową wersję moda.
 15. Wypadłem IMO dobrze, bo 150/200 ale mam wątpliwości do pytania "czy lvl 55 może się spotkać z 60 w BG?" Zaznaczyłem "tak", bo mogą się spotkać na AV, sam walczyłem na 51 lvlu razem z 60, a wydaje mi się, że autor jako poprawną odpowiedź uznał "nie". Może się mylę?