ajeda

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O ajeda

 • Ranga
  Obywatel
 1. Jak już niektórzy zauważyli, napewno jest to związane z frameweorkiem XNA. Prawdopodobnie Windows 8 bedzię wyposażony w ów od ręki, bez konieczności dogrywania go. Jest to najbardziej logiczny i prawdopodbny sceneariusz. Żadnych cudów, każdy sobie może już teraz ściągnać i zainstalować XNA, bez czekania na Windowsa 8, a to ile gier obecnie zostało stworzonych przy pomocy XNA, dzięki czemu mogły by ruszyć na obu platformach, to już inna bajka.
 2. ajeda

  Might & Magic: Heroes VI - beta-test

  Chciałbym nadmienić wszystkim których oburzyły wypowiedzi tzw "prawdziwych fanów konserwatystów", że skąd inąd, obecnie "znienawidzona" część IV sagi HoMM w czasie swojej premiery zgarniała bardzo wysokie noty, a większośc innowacji była przyjęta dość ciepło. Zobaczymy jakie opienie o części VI będą panowały za jakiś rok. Niestety wydaje mi się, że ta odsłona będzie tą, o której więskszość będzie chciała jak najszybciej zapomnieć.
 3. ajeda

  Might & Magic: Heroes VI - beta-test

  Niestety z żalem musze stwierdzić że to będzie pierwsza część Heroesów, której nie zakupie, pomimo tego, że byłem z tą serią od pierwszej części. Może to ja sie już starzeje, ale kierunek w jakim zmierzają dzisiejsze gry nie napawa mnie optymizmem. Nie rozumiem co niby te zmiany mają na celu. Czy twórcy naprawdę uważają że robiąc grę dla debili przyciągną rzesze nowych fanów? Nie sądze... Raczej stracą fanów którym seria jest dobrze znana, a którzy i tak stanowili by główną siłe nabywczą, w tym przypadku. Moja lista minusów części VI, w kolejności od największych: - 3 surowce + złoto: strasznie spłyca aspekt ekonomiczny, nie wiem wogole po co zostawili jescze w zamkach marketplace, skoro gdzie byśmy tyłka nie ruszyli to i tak każdy potwór pilnuje drewna, kamienia, krsyształów, a nie raz wszystkeigo na raz.. - w każdym zamku można zakupić także jednostki z pozostałych posiadanych zamków, tak od ręki, nie zabawa w jakieś tam karawany, na które musielbyśmy czekać. - konwersja zamków, w dodatku za psie pieniądze. - UI to wogóle jakaś porażka, nie wspominając nawet o tych śmiesznych namiastkach widoków zamków - rezygnacja z gildi magów i umiesczenie czarów w drzewku rozwoju bohatera, chociaz poki co cięzko to wogóle nazwać drzewkiem, raczej jakaś 3 stopniowa imitacja drzewka, bez żadnych ciekawych rozgałęzień. - za mało obiektów na do odwiedzania na planszy, a połowa tych co są nie jest zbyt ciekawa, głównie siedliska i miejsca boostujace statystyki. - tylko 5 zamków... - brak charakterystycznych jednostek dla serii np. tytany, smoki, hydry, minotaury, jednorożce itd. - beznadziejny design wiekszości budynków na planszy, najlepszy przykład tartak, zobaczcie sobie jak wyglada z bliska, a jak wygladał w poprzednich seriach. Jest także pare plusów: - muzyka, w sczególności kawłki inspirowana poprzednimi seriami. Patrz motyw z terenu trawiastego Heroes II. - grafika, dużo lepsza kolorystyka w porównianiu do V, niezły design większości jednostek i animacje. Nie wydaje mi sie zeby duzo sie zmieniało w wersji finalnej w sczegolnosci ze zostały 2 miesiące, a developerzy zdają sie mieć w głebokim poważaniu głos graczy, czego najlepszym dowodem jest to że ta beta to wogole nie aktualny build, a uczestnicy szukają bugów która prawdopobnie zostały już naprawione. Czysty zabieg marketingowy. Rozdać dziesiątki tyisecy kluczy do bety, niech sobie pograja my i tak zrobimy po sowjemu.