Bambusek

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  7028
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

8 Neutralna

O Bambusek

 • Ranga
  Kapłan Pacmana

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Gdyby artykuł 44 czytać dosłownie to chyba byłby jedyny w polskim prawie artykuł który znosi istnienie ryzyka w biznesie. Jak jesteś artystą to możesz podjąć głupią decyzję w przeszłości, a potem i tak rządać wyrównania. Raczej nie o to ustawodawcy chodziło.      
 2. Odpuść, bo zaraz znowu Serafin albo Nowacki walną pełen lewackiego bełkotu artykuł jak to wszyscy są złymi rasistami. 
 3. No zobaczymy, chociaż pewnei skończy się na tym, że wkurzą wszystkich. Co w sumie jest jakimś rozwiazaniem. 
 4. Ludzie się przestali bać atomu, bo sobie zdają sprawę, że przy wszystkich Trumpach, Putinach, Jong Unach i reszcie, nie ma szaleńca, który by nacisnął przycisk. Wszyscy doskonale wiedzą, że to byłaby wojna, której się wygrać nie da, tu nie ma scenariusza, gdzie "my" wychodzimy bez szwanku. Jasne, kiedyś gdzieś jakiś się może znaleźć i będzie przerąbane, ale obecnie to science fiction i dlatego postapo pociąga - jako coś, co się moze zdarzyć, ale jednak nadal jest tylko fantastyką. 
 5.   Oczywiscie, żeby widział. To jest właśnie problem ze skrajnalewicą i ich fanami - zasadniczo robią dokładnie to, z czym walczą, ale wmawiają sobie i wszystkim wokoło, że w ich wykonaniu to jest ok, zresztą wcale nie jest tym, czym jest. No ale wystarczy przeczekać, juz są ostre tarcia między "marginalizowanymi" grupami (wczoraj ktoś z konta grupy studenckiej LGBTQ+ Uniwersytetu Goldsmith wysyłał feministki do gułagów, po czym napisał absolutnie żenującą serię twitów "wyjaśniajacą" gułagi - że to wcale nie były złe miejsca), więc to kwestia czasu, aż ta cała "rewolucja" zeżre własny ogon i się skończy.
 6. Mozesz się mocno zdziwic. Dla Zachodu wyobrażenie o wyglądzie postaci jest niejako narzucone przez gry. Tak samo jak dla wielu, którzy najpierw obejrzeli Włądcę Pierścieni, a potem czytali, Aragorn miał twarz Viggo Mortersena. Zresztą adaptacja adaptacją - ja tam bym stwierdził, że komuś coś mocno ciężkiego na łeb spadło, gdyby zrobił adaptację Romance of Three Kingdoms i naładował tam białych na zmianę z czarnymi.
 7. Najlepsze jest to, że przy aferze wokół braku czarnoskórych w Kingom Come Serafin ani razu nie nazwał rasistami ludzi, którzy mieli problem z białymi. Przeciwnie, w dyskusji na Facebooku twardo twierdził, że to gra jest ksenofobiczna i rasistowska.
 8. Recenzja nowego Spidermana (gry) wbiła 30+ jak ostatnio sprawdzałem.
 9. Gdyby to było tylko w naszym kraju to byłoby super. Tak jest wszędzie. "Postępowi" sobie tak wszystko przedefiniowali, że zasadniczo: - rasizm tylko wobec niebiałych - seksizm tylko wobec kobiet - fobia tylko wobec LGBT.
 10. Uwqielbiam jak się bierze przyklad sprzed niemalże dwudziestu lat i na jego podstawie się krzyczy: "aha, wtedy się nie zgadzało i co? Cicho siedzieliście, hahahah, mam Was!!!". To samo było przy wojnie o kobietę w BF V, gdzie wyyciągnięto zapomnianego przez wszystkich MoHa. Co prawda nie da się sprawdzić, czy aby na pewno nie krzyczano, bo w 1999 (premiera OiM) Internet w Polsce ciagle był w stadium płodowym, ale kto by się takimi szczególami przejmował.
 11. Lucas, serio podziwiam optymizm i wiarę w rozsądek ludzi związanych z kinematografią brytyjską. Ja uważam, że jak już to prędzej rolę dostanie Hinduska, też w ramach rekompensaty za krzywdy. No wybacz, ale mi jednak trudno mieć wiarę w normalność ludzi, którzy potrafili olać portrety własnej królowej i w The Hollow Crown Małgorzata Andegaweńska jest murzynką.
 12.   Może pod wzgledem liczby chędożenia na wizji będzie próbowal, ale jednak poprzeczka tutaj wysoko postawiona, będzie ciężko.
 13. Co Ty, wtedy to jest zły whitewashing i cultural appropration. To jest cacy tylko jak kolorowi zawłaszczają biale postacie, wtedy to walka o swoje praewa, inkluzywność i róznorodność. W drugą stronę nie wolno. 
 14. No i właśnie to jest największy problem. Utalentowana, nastoletnia aktorka o białym kolorze skóry nawet nie będzie dopuszczona do castingu, bo ma zły kolor skóry. Rasizm czystej wody, ale weź to postępowym pajacom wytłumacz.
 15. Bambusek

  Kulawy pająk: recenzja gry Spider-Man

  Ha, to jesteś jednym z wyjątków :D