Bambusek

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  7042
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

8 Neutralna

O Bambusek

 • Ranga
  Kapłan Pacmana

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Czyli wersja wyraźnie uboższa od pecetowej, do tego trzeba się samoograniczać, bo inaczej Switch nie daje rady i 7,5? Chyba Myszastego lekko poniosła albo miłość do gry albo miłość do Switcha. Albo jedno i drugie na raz.
 2. A recenzji na gramie jak nei było tak nie ma. Ale spoko, nie jesteście jedyni.
 3. EA podkreśla, że stawianie na pierwszym miejscu kampanii single-player kosztem trybu battle royale ma negatywny wpływ na sprzedaż gry - powinno być odwrotnie, to właśnie battle royale powinno mieć priorytet. No tak, za to NA PEWNO wpływu nie miało: - obiecywanie powrotu do II wojny światowej, a dostarczenie czegoś przypominającego bardziej zabawę w wojnę w piaskownicy - otwarte mówienie ludziom, którym się to nie spodobało, że mogą spadać Nie, to nie miało absolutnie wpływu na nic.
 4. Teraz to "za niecałe 3 miesiące". Ubisoft i BlueByte zrobili trolololo i premiera 16 kwietnia. 
 5. Wtedy mieli WoWa do rozwijania i dłubali nad Ghostem, którego koniec końców nigdy nie wydłubali. Teraz co takiego mają?
 6. Może i nad różnymi markami pracują różne ekipy, ale nadal wydawca jest jeden. Duzi wydawcy nie rzucają na rynek po kilka dużych gier na raz, bo doskonale zdaja sobie sprawę z faktu, że marketingowo tego nie uciągną. Nie wiem jak jest traktowane Diablo Immortal, ale czy tak trudno sobie wyobrazić sytuację, w której w 2019 Blizzard nie wydaje nic innego, bo przychodzi informacja z góry, że oddział od marketingu i reklamy nie da rady odpowiednio wypromować innego projektu (zwłaszcza, że pewnie będzie następny CoD, którym też trzeba się zająć)? Oczywiście, że nie, wręcz to bardzo prawdopodobny scenariusz. Zresztą tutaj Blizzard padł ofiarą własnej sławy - ludzie zdają sobie sprawę, ze to nie jest firma dostarczająca gry tasmowo, a skoro Diablo Immortal to miał być hit Blizzconu to na 2019 nie ma się już czego innego spodziewać. A kto wie, czy na 2020 cokolwiek dowiozą. A tymczasem: HotS ograniczany, StarCraft 2 trzyma się chyba głównie siłą marki, WoW to dziadek. Zostaje Hearthstone i w miarę młody Overwatch, ale pierwszy to przecież nie jakiś gigantyczny projekt, a o drugim jest głośno głównie kiedy kolejna postać z czapy okazuje się być reprezentantem jakiejś mniejszości seksualnej. W tym momencie mydlenie oczu, że przecież Blizzard ma x zespołów i one pracują na siebie i jeden projekt nijak nie szkodzi drugiemu... no, średnio to się ma do rzeczywistości. Widać, że w sferze "core gamingu" Blizzard albo się zwija albo zupełnie nie ma pomysłu na rozwijanie swoich gier.
 7.   Winston jest bananseksualny, to oczywiste.   
 8. Jeżeli jakaś FIFA była na Steamie to tak dawno temu, że chyba nikt tego już nie pamięta. Firmy japońskie jak Capcom nie odejdą, bo zanim w ogóle załapią, co się dzieje to minie kolejna dekada. Ubisoft pomimo swojego UPlay nadal jest na Steamie. Więc jedyna potencjalnie odczuwalna strata to ten CoD.  Do Epic jak na razie to przechodzą głównie mniejsi deweloperzy liczący na to, że tam będą mieli lepszą widoczność. A jak będzie to się przekonamy w okolicach 2020 - 2021, kiedy zacznie wychodzic ile finansowo daje czasowe ograniczenie gry tylko do sklepu Epic.  I mam wrażenie, że prasa w całej tej sprawie przecenia moc Fortnite. 
 9. TL;DR wersja jak ktoś chce zaoszczędzić czas: nagrody branżowe są be, bo RDR 2 za mało wygrał.   Moim zdaniem to, że jeszcze nikomu nie udało się tego zrobić, nie świadczy zbyt dobrze o dojrzałości branży gier wideo. Napisała osoba mająca wyraźny ból pośladów, bo jego najulubieńsza gra nie zgarneła wszystkiego, co się dało  ale nie można jej odmówić, że przynajmniej w nominacjach nie pojawia się filmowy fast food. Na Oskarach niby jeszcze nie, ale już Czarna Pantera nominację do Złotych Globów ma. I co Pan na to, Panie Mucharzewski? nagrody jak Golden Joystick Awardsczy The Game Awards były przyznawane na bazie opinii fachowców, Najpierw to niech się jacyś fachowcy pojawią, bo chyba nie będziemy nimi nazywać dzieci płaczących o brak Murzyna w Kingdome Come czy oburzajacych się o jeden tweet?
 10. Jaka szkoda, że obecnie to skrajnie lewicowi aktywiści mają najwiekszy problem z ich zrozumieniem. Co w żaden sposób nie dziwi, skrajna lewica to druga strona tego samego medalu co skrajna prawica, i jedni i drudzy chcą władzy i totalnej kontroli nad resztą.
 11. A kogo niby obraziłem i gdzie? Bo śmiem się nieprzjemować tym, że kilku randomów, których nigdy nie spotkałem (i zapewne nigdy nie spotkam) obrażało innego randoma, którego nigdy nie spotkałem i nie spotkam? Nie jestem z żadnym z nich w żaden sposób spokrewniony, więc mnie to nie obchodzi, bo to nie jest mój problem. W każdej godzinie, ba, pewnie każdej minucie, ktoś gdzieś na świecie robi przykrość komuś innemu, no i? Z idealizmu, ze można naprawić ludzkość i sprawić, żeby wszyscy siebie kochali wyrosłem dawno temu.
 12. Jeżeli aktywiści grupy kompletnie zafiksowanej na punkcie samoidentyfikacji domagają się tego, aby inni identyfikowali się tak, jak oni im każą to: 1. śmierdzi hipokryzją 2. bardzo trudno mieć do tej grupy jakąkolwiek sympatię. Kiedyś byłeś transfobem jak uważałeś, ze facet używajacy w odniesieniu do siebie zaimków osobowych przeznaczonych dla kobiet ma coś z głową. Teraz jesteś transfobem jak uważasz, ze samo identfikowanie się jako kobieta to "trochę" za mało, żeby facet miał pełny dostęp do miejsc i rywalizacji sportowych przeznaczonych tylko dla pań. Tolerancja nie polega na tym, że się pada na kolana przed mniejszością i akceptuje wszystkie jej wymysły. Polega na tym, ze się traktuje mniejszosć tak jak większość. Więc tak - tak jak mnie nie obchodzi co tam heteroseksualne randomowe ludki w marnej grze sieciowej gadaja do innych heteroseksualnych randomowych ludków tak samo mnie nie obchodzi co się gada do homoseksualnych randomowych ludków. Gdyby ci sami ludzie rzucili tekst typu "Nie cierpię Rusków" i uprzykrzali grę jakiejś grupie Rosjan to Bethesda by palcem nie kiwnęła.
 13. Poczytaj sobie co na zachodzie odstawiaja aktywiści mniejszościowi (chociaż akurat ci od gejów obecnie najmniej, fakt) to zrozumiesz, jak bardzo tu już od dawna nie chodzi o "danie im żyć po swojemu". Zwłaszcza transgenderowcy obecnie przodują w próbach narzucania swojej jedynej słusznej wizji.
 14. Od plucia lewacką propagandą i szczania na swoich czytelników są (byli?) tu inni specjaliści. 
 15. Gdyby artykuł 44 czytać dosłownie to chyba byłby jedyny w polskim prawie artykuł który znosi istnienie ryzyka w biznesie. Jak jesteś artystą to możesz podjąć głupią decyzję w przeszłości, a potem i tak rządać wyrównania. Raczej nie o to ustawodawcy chodziło.