Bambusek

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  7033
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

8 Neutralna

O Bambusek

 • Ranga
  Kapłan Pacmana

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Jaka szkoda, że obecnie to skrajnie lewicowi aktywiści mają najwiekszy problem z ich zrozumieniem. Co w żaden sposób nie dziwi, skrajna lewica to druga strona tego samego medalu co skrajna prawica, i jedni i drudzy chcą władzy i totalnej kontroli nad resztą.
 2. A kogo niby obraziłem i gdzie? Bo śmiem się nieprzjemować tym, że kilku randomów, których nigdy nie spotkałem (i zapewne nigdy nie spotkam) obrażało innego randoma, którego nigdy nie spotkałem i nie spotkam? Nie jestem z żadnym z nich w żaden sposób spokrewniony, więc mnie to nie obchodzi, bo to nie jest mój problem. W każdej godzinie, ba, pewnie każdej minucie, ktoś gdzieś na świecie robi przykrość komuś innemu, no i? Z idealizmu, ze można naprawić ludzkość i sprawić, żeby wszyscy siebie kochali wyrosłem dawno temu.
 3. Jeżeli aktywiści grupy kompletnie zafiksowanej na punkcie samoidentyfikacji domagają się tego, aby inni identyfikowali się tak, jak oni im każą to: 1. śmierdzi hipokryzją 2. bardzo trudno mieć do tej grupy jakąkolwiek sympatię. Kiedyś byłeś transfobem jak uważałeś, ze facet używajacy w odniesieniu do siebie zaimków osobowych przeznaczonych dla kobiet ma coś z głową. Teraz jesteś transfobem jak uważasz, ze samo identfikowanie się jako kobieta to "trochę" za mało, żeby facet miał pełny dostęp do miejsc i rywalizacji sportowych przeznaczonych tylko dla pań. Tolerancja nie polega na tym, że się pada na kolana przed mniejszością i akceptuje wszystkie jej wymysły. Polega na tym, ze się traktuje mniejszosć tak jak większość. Więc tak - tak jak mnie nie obchodzi co tam heteroseksualne randomowe ludki w marnej grze sieciowej gadaja do innych heteroseksualnych randomowych ludków tak samo mnie nie obchodzi co się gada do homoseksualnych randomowych ludków. Gdyby ci sami ludzie rzucili tekst typu "Nie cierpię Rusków" i uprzykrzali grę jakiejś grupie Rosjan to Bethesda by palcem nie kiwnęła.
 4. Poczytaj sobie co na zachodzie odstawiaja aktywiści mniejszościowi (chociaż akurat ci od gejów obecnie najmniej, fakt) to zrozumiesz, jak bardzo tu już od dawna nie chodzi o "danie im żyć po swojemu". Zwłaszcza transgenderowcy obecnie przodują w próbach narzucania swojej jedynej słusznej wizji.
 5. Od plucia lewacką propagandą i szczania na swoich czytelników są (byli?) tu inni specjaliści. 
 6. Gdyby artykuł 44 czytać dosłownie to chyba byłby jedyny w polskim prawie artykuł który znosi istnienie ryzyka w biznesie. Jak jesteś artystą to możesz podjąć głupią decyzję w przeszłości, a potem i tak rządać wyrównania. Raczej nie o to ustawodawcy chodziło.      
 7. Odpuść, bo zaraz znowu Serafin albo Nowacki walną pełen lewackiego bełkotu artykuł jak to wszyscy są złymi rasistami. 
 8. No zobaczymy, chociaż pewnei skończy się na tym, że wkurzą wszystkich. Co w sumie jest jakimś rozwiazaniem. 
 9. Ludzie się przestali bać atomu, bo sobie zdają sprawę, że przy wszystkich Trumpach, Putinach, Jong Unach i reszcie, nie ma szaleńca, który by nacisnął przycisk. Wszyscy doskonale wiedzą, że to byłaby wojna, której się wygrać nie da, tu nie ma scenariusza, gdzie "my" wychodzimy bez szwanku. Jasne, kiedyś gdzieś jakiś się może znaleźć i będzie przerąbane, ale obecnie to science fiction i dlatego postapo pociąga - jako coś, co się moze zdarzyć, ale jednak nadal jest tylko fantastyką. 
 10.   Oczywiscie, żeby widział. To jest właśnie problem ze skrajnalewicą i ich fanami - zasadniczo robią dokładnie to, z czym walczą, ale wmawiają sobie i wszystkim wokoło, że w ich wykonaniu to jest ok, zresztą wcale nie jest tym, czym jest. No ale wystarczy przeczekać, juz są ostre tarcia między "marginalizowanymi" grupami (wczoraj ktoś z konta grupy studenckiej LGBTQ+ Uniwersytetu Goldsmith wysyłał feministki do gułagów, po czym napisał absolutnie żenującą serię twitów "wyjaśniajacą" gułagi - że to wcale nie były złe miejsca), więc to kwestia czasu, aż ta cała "rewolucja" zeżre własny ogon i się skończy.
 11. Mozesz się mocno zdziwic. Dla Zachodu wyobrażenie o wyglądzie postaci jest niejako narzucone przez gry. Tak samo jak dla wielu, którzy najpierw obejrzeli Włądcę Pierścieni, a potem czytali, Aragorn miał twarz Viggo Mortersena. Zresztą adaptacja adaptacją - ja tam bym stwierdził, że komuś coś mocno ciężkiego na łeb spadło, gdyby zrobił adaptację Romance of Three Kingdoms i naładował tam białych na zmianę z czarnymi.
 12. Najlepsze jest to, że przy aferze wokół braku czarnoskórych w Kingom Come Serafin ani razu nie nazwał rasistami ludzi, którzy mieli problem z białymi. Przeciwnie, w dyskusji na Facebooku twardo twierdził, że to gra jest ksenofobiczna i rasistowska.
 13. Recenzja nowego Spidermana (gry) wbiła 30+ jak ostatnio sprawdzałem.
 14. Gdyby to było tylko w naszym kraju to byłoby super. Tak jest wszędzie. "Postępowi" sobie tak wszystko przedefiniowali, że zasadniczo: - rasizm tylko wobec niebiałych - seksizm tylko wobec kobiet - fobia tylko wobec LGBT.
 15. Uwqielbiam jak się bierze przyklad sprzed niemalże dwudziestu lat i na jego podstawie się krzyczy: "aha, wtedy się nie zgadzało i co? Cicho siedzieliście, hahahah, mam Was!!!". To samo było przy wojnie o kobietę w BF V, gdzie wyyciągnięto zapomnianego przez wszystkich MoHa. Co prawda nie da się sprawdzić, czy aby na pewno nie krzyczano, bo w 1999 (premiera OiM) Internet w Polsce ciagle był w stadium płodowym, ale kto by się takimi szczególami przejmował.