Bambusek

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  7001
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

8 Neutralna

O Bambusek

 • Ranga
  Kapłan Pacmana

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Ja czekam kiedy tacy jak Ty zrozumieją, że realizm settingu a realizm w gameplayu to dwie różne rzeczy I to już pomijając, że te bzdury, o których wspominasz, to ułomności silnika. Nie zanosi się, żebym się doczekał.
 2. Też im przeszkadzało, a wtedy ktoś odkopal, ze w trakie II wojny był aż jeden Szkot, co biegał z Claymorem, więc jest ok. Coś jak Płonące świnie w Rome - podobno faktycznie jeden raz w historii Rzymianie takiego wynalazku użyli, wiec znalazły się w grze. No tyle, że płonących świń wystarczyło nie rekrutować i problem z głowy (albo użyć moda, takich co je wywalały nie brakowało), w BF V raczej nie wyłączysz innym graczom biegania ninja babkami z protezą.
 3. Pewnie coś w stylu, że są dumni, gra jest bardzo dobra, co potwierdzaja recenzje, tylko źli gamergatowcy nienawidzący kobiet wszystko popsuli.
 4. Bambusek

  E3 2018: Wiele gier Segi zmierza na PC

  Trailer Segi ma trzy części: 1. gry, które już na PC są i tutaj pokazano Bayonettę, Valkyria Chronicles, Vanquish i PuyoPuyo Teris 2. gry, które dopiero będą, ale ich wersja pecetowa została wcześniej potwierdzona. Tu umieszczono Shemue 1 i 2 i Shining Resonance.  3. gry, które na PC dopiero będą i ich wersji pecetowej wcześniej nie ujawniono. Tu mieliśmy Yakuza 0, Yakuza Kiwami i Valkyria Chronicles 4. Wieć zarówno Bayonetta jak i Vanquish na PC już są i to od dobrych kilku miesięcy.
 5. Jeszcze taka sprawa: skoro Gracze są źli, seksistowscy, mizoginiści i ogólnie "baby do garów a nie gier" to dlaczego od miesiąca nie ma wycia na The Queen and The Crone? Przecież to DLC do Warhammera 2 wprowadza: Alarielle The Radiant i Crone Hellebrone jako nowych LL. Obie to kobiety. Dalej nowe jednostki: Doomfire Warlocks, Sisters of Slaughter, Shadow Warriors i Sisters of Avelorn. Czyli pół na pół w kwestii oddziały męskie i żeńskie. Supreme Sorceress - nowy lord dla Mrocznych Elfów: kobieta. Handmaiden - nowy bohater dla Wysokich Elfów: kobieta. No przecież powinien być płacz i zgrzytanie zębów od początku maja. Niespodzianka - nie ma, jeżeli jest jakiekolwiek narzekanie to "a dlaczego nie <tu wstaw imię innej znaczącej postaci z lore elfów w Warhammerze>", ktore ma się nijak do płci.
 6.   Oj tam oj tam, przecież wypowiedzieliśmy Japonii wojnę. Tylko oni tego nie przyjęli :D 
 7. No raczej są wkurzone tym, ze kobieta musiała być ukazana jako niepełnosprawna. Ale to pewnie seksistki i mizoginistki :D
 8. Po pierwsze - akurat znalazł się też drugi (Mike Jungbluth - on przynajmniej przeprosił, zawsze coś, nawet jak te przeprosiny wyglądaja jakby miał pana/panią z HR za plecami), więc kto tu jest niedoinformowany? Po drugie - jakoś "cały świat", łącznie z gramem, zajmuje się trailerem Betafielda V i drama wokół kobiety, ale już skrajnie chamskim zachowaniem powinni tylko Amerykanie i to wystarczy? Podwójne standardy po całości jak widzę.
 9. Dokładnie. Można się śmiać z "kiedyś było lepiej" ale pod tym jednym względem faktycznie było. Gra albo była fajna albo słaba i nikt nie patrzył czy bohater jest biały czy kolorowy, czy ma pod teksturą ubrań penisa czy pochwę, czy reprezentuje tych czy tamtych. W Icewind Dale 2 była przygotowana przez twórców 100% kobieca drużyna prowadzona przez drowkę i nikt nie robił afery. Tylko wtedy też nikt nie stał nad twórcami z wirtualnym batem i nie wymuszał tego, a teraz można usłyszeć, że twórcy gry to rasiści, bo w ich grze o małym fragmencie XV wiecznych Czech nie ma kolorowych, a przecież istnieje jakaś, co z tego, że z granicą dążącą do zera, szansa, że jakiś jeden to mógł tam wtedy być.
 10.   No miało miejsce, i patrząc na to z jaką zawziętością media sprowadzają ten ruch do mizoginii/rasizmu/seksizmu i nękania lata po tym, jak już wszystko wygasło to widzę, że trafiło w punkt :) A zaczęło się od pseudogry, która, gdyby autorką nie była kobieta, została by kompletnie zignorowana w mediach jak miliony innych garażowych tytułów tego typu. 
 11. Jak to ktoś celnie na Twitterze podsumował: "Kilku graczom nie podoba się kobieta w zwiastunie Battlefielda - w mediach miliony artykułów broniących i zwiastuna i obecności kobiety w nim. Pracownicy czołowego wydawcy i developera publicznie cieszą się ze śmierci człowieka - ani słowa oburzenia i potępienia ze strony dziennikarzy"  Cóż, jak widać są sprawy ważne i ważniejsze. 
 12. Gra też lekko kantuje w kwestii trudności misji. Dwie z teoretycznie taką samą liczbą czaszek potrafią być różne - jedna pójdzie sprawnie, a druga już niezbyt.   Ale poza tym gra się świetnie.
 13. Wszystkie gry wymienione już od samego początku mniej lub bardziej dawały do zrozumienia, że mamy do czynienia z alternatywną wersją historii. A i wtedy potrafili ludzie kręcic nosami - czy to na zombie w Return to Castle Wolfenstein czy na Panzerkleiny w Silent Storm. Tymczasem DICE najpierw obiecuje powrót do II wojny, po czym wali trailerem, z którego wynika, że ta wojna to tak mocno alternatywna. Gdyby oglosili, że wracają do II wojny, ale w swojej autorskiej wersji to problem by nie istniał.   
 14. Ojciec mojej dziewczyny zmarł na marskość wątroby, więc kiedy TB ogłosił, że ten organ mu siada to spodziewałem się, że szybko pójdzie. Nadal to szok :(   
 15.   Bo ci inni zawsze wiedzą lepiej. Znaczy - w swoim własnym mniemaniu