Dark_Wolf

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Dark_Wolf

 1. Co do wymagań Fable: gram na sprzęcie GF 5200 128/128, Athlon XP 1600+, 512 Ram i gierka działa mi płynnie. Na GF 2 MX 64 na pewno nie pójdzie właśnie z powodu braku Pixel shader. Słabsze procki bedą miały komunikat, że komputer nie spełnia wszystkich wymagań, ale mimo tego grę da się ruszyć. Co do długości Fable, to tak jak powiedział jeden z poprzedników, główną linie fabularną (złote questy) da się szybko przejść, natomiast jeśli się chce zobaczyć co więcej gra oferuje, to rozgrywka potrwa dłużej. Ja gram już ponad tydzień (oczywiście nie całymi dniami) i jestem w połowie głównego watku fabularnego, bo bawię sie w różne poboczne i musze przyznać zabawa jest przednia. Ciekawe zagadki, różne konkursy, gry hazardowe no i oczywiści sieczka. Polecam.
 2. Dark_Wolf

  Battlestar Galactica

  Ten film co leciał wczoraj w jedynce, to jest swojego rodzaju pilot do serialu, który jest emitowany w stanach i jest wielkim hitem. Dziś ukazał się 11 odcinek drugiego sezonu. Cały serial jest nieźle zrobiony, co prawda z amerykańskim przepychem, ale za to linia fabularna jest już całkiem ciekawie skonstruowana, a bohaterowie targani wewnętrznymi problemami. Nie wdając się w wiele szczegółów - fabuła obecnie toczy się wokół legendy o Ziemi, na którą chcą dotrzeć ludzie ocaleni po ataku cylonów, pod przewodnictwem statku Battlestar G. i nowo wybranej pani prezydent, która jest prawdopodobnie prorokiem wymienianym w legendzie/proroctwie. Do tego dochodzą konflity między wojskowymi i cywilami, tworzą się nowe frakcje, a do tego pozostaje pytanie, czy cyloni mogą się zmieniać i czemu maszyny są w stanie mieć potomstwo... Zresztą wątków jest b. duzo i ma sensu ich tu opisywać, krótko rzecz ujmując POLECAM gorąco, a dla fanów s-f, jest to rzecz z rodzaju musisz-to-obejrzeć. Swoja drogą ciekawe, czy tv wykupi ten serial.
 3. Dark_Wolf

  Fable: The Lost Chapters

  Chodzi Ci pewnie o ten kawałek misji, gdy masz niby niepostrzeżenie minąć strażników, bo jak Cie zauważą brama się zamknie. To jest akurat proste, najpierw wybijasz tych strażników, którzy są przed przejsciem - brama wtedy zostanie zamknięta, wtedy biegniesz na polankę naprzeciwko scieżki do samej bramy (taka z płotkiem na klifie, przy którym stoja beczki) tam jest zaulek między skałami - wchodzisz w niego "caps lock" i obserwujesz mini mapę - brama zostaje otwarta i wychodzą nowi strażnicy na obchód, czekasz aż Cie wyminą i w długą do bramy... Aha kilka dodatkowych rad - do sklepu nie dostaniesz się w nocy, a jeśli jesteś w poblizu punktu gdzie można, kopać, lub łowić nad mini mapą w lewym okienku pojawiają się symbole dotyczące łowienia lub kopania. Szpadel i wędkę musisz mieć w ekwipunku - items - other.
 4. Dark_Wolf

  Fable: The Lost Chapters

  Na stronach producenta podają, że włączenie-wyłączenie opcji v-sync w opcjach grafiki może pomóc - mnie to pomogło, ale nie bardzo przy samych dialogach w grze, tylko przy tym, że moge spokojnie czytać opisy artefaktów, questy etc., tzn. menu postaci już jest czytelne - z dialogami gorzej, ale wystarczy słuchać tego co mówi NPC, mimo że sama treść pisana jest niepełna...
 5. Dark_Wolf

  Fable: The Lost Chapters

  Dzięki temu, że masz daną kartę w ekwipunku dany typ uczesania zaczyna byc dostepny u fryzjera i płacisz u fryzjera nie tyle za kartę ile za usługę:) "Tatooistów" spotkasz wśród wędrownych handlarzy (najczęsciej mają tylko do 10 itemów na sprzedaż)