KiNDer_vel_IxyedaM

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  59
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralna

O KiNDer_vel_IxyedaM

 • Ranga
  Przodownik
 1. Widzę, że gra jest już dostępna w sklepie po promocyjnej cenie (chyba promocyjnej, w każdym bądź razie jest dość atrakcyjna ;)). W opisie jednak nie ma wzmianki, czy jest to wersja reżyserska (chociaż w wersji PC chyba tylko taka wyszła u nas?). Okłada jest trochę dziwna, bo jednocześnie jest na niej znaczek "PL" i napis "wersja reżyserska" po... angielsku. W takim razie, jakie jest to wydanie? Premierowe, w wersji reżyserskiej z taką okładką, jak tutaj: http://www.gry-online.pl/Galeria/Gry10/443065015.jpg ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 2. KiNDer_vel_IxyedaM

  Kompania Graczy - nowe dziecko Cenegi - sukces czy porażka? [m]

  W jaki sposób wykorzystuje się 40% zniżkę w sklepie Cenegi z Kompanii Graczy? Czy naliczana jest ona automatycznie przy sumowaniu zakupów, czy trzeba ją samemu do każdego produktu zastosować? A bardziej szczegółowo: interesuje mnie parę gier (np. z premierowej okazji - cena detaliczna to 39,99 zł, więc od niej jest odliczana zniżka, mam rację?), ale część z nich jest już przeceniona znacznie bardziej, np. z 49,99 zł na 15,99 zł. :P Czy wtedy system automatycznie naliczy zniżkę z tych 5 dych, czy można samemu zaznaczyć, gdzie ma być naliczana zniżka? Z góry dzięki. ;)
 3. KiNDer_vel_IxyedaM

  Age of Empires II (Temat ogólny)

  Czy ktoś zna jakiś sposób (zmiany w pliku, mod) na zmianę poziomu jasności/gammy w AoE II? Posiadam wersję z Kolekcji Klasyki kolory są strasznie rozjaśnione (nie jest to wina sterowników, bo mam tak ustawione, że w pozostałych grach jest OK).
 4. KiNDer_vel_IxyedaM

  Spore - nadchodzi rewolucja?

  Myślałem, że dystrybutorem jest CDP, a nie EA Polska. No cóż. Niemniej propozycja Empiku kusząca. :)
 5. KiNDer_vel_IxyedaM

  Spore - nadchodzi rewolucja?

  Dlaczego nie ma wydania Spore: Kosmiczna edycja (dostępnej np. w Empiku) w sklepie gram.pl? I czy ta edycja różni się od zwykłej oprócz dodatków? (np. na okładce nie widzę znaczku PL w stylu CDP)
 6. KiNDer_vel_IxyedaM

  Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

  Właśnie, ten anty-spam wszystko mi mieszał, bo mimo, że miałem poł mapy zaspamowanej obeliskami ;), to NW robili się strasznie dłuuuugo. Sprawdziałem jeszcze na skirmishu na dodawaniu skarabeuszy przy 0, 1 i 2 obeliskach i faktycznie - wszystko jest na swoim miejscu.
 7. KiNDer_vel_IxyedaM

  Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

  Proszę nie omijać mojego pytania wyżej o obeliski... ;P
 8. KiNDer_vel_IxyedaM

  Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

  Jeszcze jedna rzecz, o której zapomniałem wcześniej napisać. Niby wybudowane obeliski na punktach dają bonus do szybszej produkcji jednostek etc. Tylko że ja... tego nie zauważyłem u siebie. Grając zwykły skirmish (nie kampanię) i mając zbudowane 3 obeliski wojownicy nekronów budowali się tak samo, jak bez obelisków. W kampani w jednej misji, gdzie miałem osiągnięty T3 i rozwinięte eco, jednostki produkowały się znacznie szybciej. Więc o co chodzi? Same obeliski nie dają bonusu? Co trzeba jeszcze mieć?
 9. KiNDer_vel_IxyedaM

  Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

  Dzięki - o to mi chodziło. Chociaż mała uwaga - na easy wojska gracza mają bodaj 2,5x więcej HP. Czyli po prostu ktoś źle opisał te poziomy trudności. Wrr.
 10. KiNDer_vel_IxyedaM

  Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

  No tak, poniekąd tak... niemniej jakby ktoś na to zerknął byłoby fajnie. ;P Tym bardziej, że co innego było w opisie. I jeszcze: czy w poziom trudności w kampani zwiększa ilość atakujących jednostek SI? Bo na normalnym grając Nekronami miałem taki spam Guardsmenami że czasem nie wytrzymywały i wieżyczki Gaussa, i moja percepcja i mój komputer. ;\
 11. KiNDer_vel_IxyedaM

  Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

  Ale mnie interesuje trochę inna rzecz: HP, czyli Hit Points czyli punkty wytrzymałości czy życia. U mnie jest tak, że na normalnym poziomie np. 3 skarabeusze Nekronów mają 1350 HP, a powinny mieć 675 (i tyle mają w skirmish). Dopiero na ostatnim poziomie, najwyższym, mają "prawidłową" ilość HP. Mógłbyś to sprawdzić u siebie? Nie wiem czy to normalnie czy nie, a nie chce grać na (możliwe że) źle zainstalowanym patchu.
 12. KiNDer_vel_IxyedaM

  Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

  Yyy... może mi ktoś powiedzieć, o co chodzi z poziomiem trudność w kampani w DC? Wybrałem w dobrej wierze poziom normalny, żeby moje wojska i komputera miały po równo HP, a tu gram, gram i po jakimś czasie patrzę, że moje mają 2x więcej. Dopiero na poziomie "trudnym" jednostki mają wyważoną ilość HP - mimo tego, że co innego pisało o poziomie trudności w grze (komp. miał mieć więcej). 3 razy wyskoczył mi error przy instalowaniu patch 1.20 ("pewnie pliki z podstawowej wersji gry mogły zostać przesunięte", ale za 4 razem, po ponownym ściągnięciu patcha zainstalował mi się. Doddam, że w zwykłym skirmish jednostki mają normalną ilość HP. I teraz nie wiem, czy coś patch mi się źle zainstalował, czy tak po prostu jest w kampani... poratuje mnie ktoś?
 13. KiNDer_vel_IxyedaM

  Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

  Ha! <ozłacam> :D Faktycznie, Whilry były ustawione na "wstrzymaj ogień", a ja rzadko używam tych komend z tego menu, na dodatek zmyliło mnie to, że brakowało tam więcej przycisków (z reguły w innych RTSach jest tak, że takie komendy jak ruch, atak bezwarunkowy, atak gdy tylko ktoś zaatakuje i utrzymuj pozycję są osobno rozmieszczone, a tu - jeden ukryty pod drugim.
 14. KiNDer_vel_IxyedaM

  Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

  Tak. Kurczę, przeciez Whirlwindy strzelają z dużych dystansów, a tutaj jak wydam rozkaz ostrzału, to one zamiast z miejsca wyrzucić pociski, to zbliżają się jak najbliżej krawędzi (i celów). :\
 15. KiNDer_vel_IxyedaM

  Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

  Jak ktoś znajdzie na to rozwiązanie to go ozłocę ;) - gram w kampanię z podstawki, misja 4 - tam, gdzie z początku mamy 3 Whilrwindy stojące z jednej strony wzniesiena, a poniżej mała baza Orków. Cel pierwszy: zniszczenie bazy. Pojazdy nadałyby się do tego wprost idealnie gdyby nie to, że nie chcą strzelać! Ani komenda PPM, ani wybranie ostrzału z menu nic nie dają... Whilry tylko ładują pociski (czasem do ok. 1/8 paska, czasem cały), ale po tym NIC. Jakiś ogromny bug... patch''a mam najnowszego. A bez ostrzału Whilrów raczej nie dam rady. To jakiś znany bug czy co?