Kraju

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  14386
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez Kraju


 1. Los Angeles, 1 czerwca 2009 roku, godzina 18:30 czasu polskiego. Graczem jestem od 5 roku życia, ale tamten moment przekreślił całą dotychczasową 12 letnią karierę i zmusił do przemyślenia dalszego kierunku rozwoju jako gracza. Otóż, jako gracz stricte pecetowy, praktycznie nie mający wcześniej styczności z konsolami (granie na pierwszym PlayStation od czasu do czasu u kolegi nie liczy się), ale żywo interesujący się dynamicznie zmieniającym się rynkiem gier, moje oczy po raz pierwszy ujrzały coś, co wcześniej określaliśmy mianem przyszłości. Microsoft na konferencji E3 w 2009 roku rozpoczął targi z niespotykaną wcześniej siłą, prezentując tajemniczy i ekscytujący Project Natal. Możliwość sterowania konsolą poprzez ruch, rozmawianie z innymi osobami twarzą w twarz przez telewizor, czy nawiązanie dialogu ze sztuczną inteligencją o imieniu Milo do tej pory oglądaliśmy jedynie w najśmielszych filmach science-fiction. Microsoft był bliżej rewolucji niż ktokolwiek przedtem, a obietnica ogromnych możliwości dzięki Projectowi Natal była niczym woda na młyn młodego umysłu każdego gracza. Wtedy nie mogliśmy wiedzieć jak potoczą się dalsze losy Kinecta, ani do czego będzie tak naprawdę wykorzystywany, ale po tamtym ciepłym czerwcowym wieczorze wiedziałem jedno: muszę mieć Xboxa 360. Nie obchodziło mnie jak go zdobędę, czy kiedykolwiek będzie mnie stać na dokupienie Kinecta, ale chciałem jak najlepiej i jak najszybciej zabezpieczyć się przed premierą szeroko chwalonej przez branżowe media rewolucji. Od tamtej chwili moim jedynym celem był zakup Xboxa 360. Mój upór nie znał granic i już miesiąc później nowiuteńki Xbox 360 Premium zagościł w moim domu. Choć nigdy nie doczekałem się Kinecta, ani tym bardziej rozmów ze sztuczną inteligencją (cała nadzieja, że Cortana zawita kiedyś do Polski), ale z moją pierwszą konsolą przeżyłem tyle niezapomnianych chwil, że po dziś dzień stoi na honorowym miejscu na półce, obok śnieżnobiałego Xboxa One S, w ciągłej gotowości do odpalenia i ponownego wejścia we wspaniały świat, jakim obdarzył graczy Xbox 360.


 2. Niewiele jest gier, które rozgrywają się w Stanach Zjednoczonych. Assassin''s Creed III nie tylko po renesansowych Włoszech przeniósł miejsce akcji w XVIII wiek w samo serce walki o niepodległość, jak również o podłożu rasowym, ale i wprowadził szereg rozwiązań, które na długo zagościły w kolejnych produkcjach ze stajni Ubisoftu w tamtym okresie. To w trzeciej odsłonie serii wprowadzono system craftingu przedmiotów, które do dziś jest popularnym systemem w serii Far Cry, polowania na dziką zwierzynę, możliwość rozbudowy własnej posiadłości, ulepszony system ruchów naszej postaci, w tym swobodne przeskakiwanie pomiędzy drzewami czy przebiegać przez domy drzwiami oraz oknami, a także dołączanie do różnych frakcji, zmienne warunki pogodowe (piękne ośnieżone plenery) oraz to co najważniejsze, czyli żeglugę, która dała początek drugiej najlepszej części serii o podtytule Black Flag.


 3. Dnia 23.08.2016 o 18:36, lis_23 napisał:

  Mogę coś zrobić w tej sytuacji? Zapewne Saturn nie przyjmie gry z powrotem, zwłaszcza,
  że mam ją już na Steam ... Pytanie, skąd oni wzięli tę wersję? To chyba jakieś Europejskie
  wydanie.


  Jednak są polskie napisy. Wejdź do menu gry, wybierz opcje oraz język i tam tekst zmień na polski.


 4. Dnia 23.08.2016 o 18:36, lis_23 napisał:

  Mogę coś zrobić w tej sytuacji? Zapewne Saturn nie przyjmie gry z powrotem, zwłaszcza,
  że mam ją już na Steam ... Pytanie, skąd oni wzięli tę wersję? To chyba jakieś Europejskie
  wydanie.


  Mam tak samo. Wina leży po stronie albo Steama albo Cenegi. Już raz był taki przypadek, że nie było polskiej wersji przez jakiś czas, bo nie przeszła weryfikacji. Tutaj będzie podobnie. Trzeba poczekać, pytanie tylko ile. I tak, też mnie to iryguje, bo myślałem, że pogram już o 18, a zanosi się, że wcale dzisiaj gry nie odpalę.


 5. Dnia 03.06.2016 o 10:25, leven napisał:

  Teraz, gdy mamy pełną wersję gry, chcę sprawdzić, czy po zainstalowaniu wszystkich dodatków,
  gra od początku będzie oferować nowy image opcji rozwojowych Geralta i czy będą tam np.
  farbki dla zbroi, itp.


  Nie. Rzeczy, które dodano w Sercach z Kamienia są dostępne tylko w tamtym regionie, tak samo w przypadku Krwi i Wina. Farbki możesz zdobyć tylko w Toussaint.


 6. Dnia 01.06.2016 o 17:14, maniekk napisał:

  A teraz drugie pytanie: Gra zaliczyła mi do nieudanych questy ze

  Spoiler

  Skurwielem Juniorem,
  mianowicie te, w których mamy zdemolować kasyno i sprzymierzyć się z Tasakiem

  Chyba
  nie da się zrobić tego i tego na raz?


  Nie da się, ale i nikt nie kazał Ci brać obu zadań na raz. Sam tak zrobiłem i po wybraniu jednej ze ścieżek, drugą miałem jako niewykonaną.

  Dnia 01.06.2016 o 17:14, maniekk napisał:

  Talia kart do Gwinta też nie zaliczona, to dziwne, skoro są chyba jakieś nowe?


  Ten quest tyczy się podstawki, więc jeżeli ukończyłeś już podstawkę, a nie zebrałeś wszystkich kart (np. z turnieju w gwinta), to quest będzie jako niewykonany. I nie ma tu do rzeczy nic nowa talia, bo ona ma osobne questy.


 7. Dnia 31.05.2016 o 16:27, lis_23 napisał:

  Hmmm ... zakupiłem " Krew i Wino " i próbuję wklepać kod na GOGu, ale nie podświetla
  mi się opcja " continue " po wpisaniu kodu ... Kod jest wypisany jednym ciągiem, nie
  ma żadnych odstępów, ale może robię coś źle?  Najwyraźniej nie wczytała Ci się captcha, gdzie trzeba zaznaczyć, że nie jest się robotem, a później poklikać w kilka obrazków. Zresetuj klienta i próbuj do skutku.


 8. Dnia 30.05.2016 o 19:10, Ecko09 napisał:

  Jestem jednym z wielu ludzi, którym patch 1.21 wprowadził bug z xpem...

  Mianowicie, miałem 5xp na 39 lvl, po patchu mam 2000/2000. Ludzie mówią, że nie moga
  zdobyć więcej, nie mogą levelować po tym. Sam już nie chciałem sprawdzać. Jak nie wydadzą
  fixa przed wyjściem dodatku to lipa...


  Co do poprzedniego pytania, to kupiec jest obok balwierza (fryzjera/golibrody) niedaleko mostu.

  Błąd z expem ma wiele osób, w tym mój brat na XBO.


 9. Dnia 24.01.2016 o 22:22, loytar napisał:


  Nie ma na to szans. Community powoli rozpadało się od 2010, kiedy to w 2013 uległo śmiercią naturalną. Większość osób albo przesiadła się na CS: GO, albo dorosła, założyła własne rodziny i czasu na poważniejsze granie raczej mieć nie będą. Młodsze pokolenie nie ma żadnego sentymentu do tej gry i zapewne wolałoby grać w nowsze części CoD-a, BF-a 4, CS: GO, lub w zupełnie inny gatunek jak MOBA.