Bobo

Gramowicz(ka)
 • Zawartość

  594
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Bobo

 1. Na Allegro klucze do Watch Dogs chodzą po 19 i 29 zł... To są jakieś lewe, czy jak?
 2. Jeszcze nie zdarzyło mi się kliknąć na reklamę w Internecie gdy nie używałem AdBlocka oraz gdy używam, a jakaś sprytna reklama się prześlizgnie. A używam Internetu o wielu lat. W pewnej dużej firmie serwującej reklamy uważa się, że użytkownicy AdBlocka i tak by nie klikali w reklamy, więc są to "straceni" użytkownicy, którymi nie warto się przejmować w kwestii zachęcania ich do klikania. Ja chętnie zapłacę tyle, ile bym wygenerował zysku z moich kliknięć w reklamy. Będzie to okrągłe zero. A nawet jestem skłonny zapłacić abonament w wysokości takiej, jaki zysk bym generował, gdybym jednak raz na miesiąc kliknął w reklamę. Pominę tutaj obliczenia, o ile rzadziej bym wchodził na stronę, która jest naćkana kolorowymi reklamami. Żeby ludzie nie dawali się tak manipulować to by reklam było mniej, bo by były po prostu nieskuteczne, ale ludzie to ludzie...
 3. Bobo

  Dreamfall

  Co sie stalo!! Canega oglosila, ze wyda Dreamfall. POMOCY!! Co sie stalo?!!? CDP CO SIE STALO?! CDP blagam Was odbijcie ta gre Canedze! Tylko Wy potraficie zpolonizowac ją poprawnie. TYLKO WY. Co sie stalo.... Oglaszam dzien dzisiejszy Dniem Zaloby. CDP prosze, odbijcie ta gre Canedze i ją porzdnie zpolonizujcie... BLAGAM.... Płaczę i płaczę.. ostatnia nadzieja upadła... Bede musial sprowadzac gre w angielskiej wersji jezykowej, bo Canega spieprzy polonizacje. Co ja zrobilem.... :''(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
 4. W tej chwili jest na Bundlach, kupować!
 5. Chętnie bym zobaczył Ghost Trick 2... jedynka jest niesamowita!
 6. Czy w dodatku Ellie jest takim samym komandosem jak Joel, który potrafił samodzielnie wybić oddział uzbrojonych, wyćwiczonych, profesjonalnych żołnierzy... co kilka minut?
 7. Piramid head zastąpiony box headem? Pomysłowo!
 8. Patrząc po komentarzach widzę, że sprytny ten Blizzard. Przyzwyczaił ludzi tego, że jego gry są, nie wiadomo dlaczego, drogie, do tego stopnia, że teraz wydając mały dodatek w cenie pełnoprawnego wypasionego wydania Wiedźmina 2, zbiera pochwały, że cena jest dobra! Good job Blizzard!
 9. W L.A. Noire nadal są lepsze twarze. Czemu nikt więcej tej technologii nie używa?
 10. A jaki jest problem, żeby e-sport dalej nazywać e-sportem? "e" od elektroniczny - wszystko się zgadza, wymaga prądu do działania. Jak dla mnie takie rozróżnienie jest ok. e-sport - siedzimy przy komputerach i rywalizujemy sport - rywalizujemy ruszając się przy tym Od razu zaznaczę, że dla mnie szachy to nie sport, a gra. Sport musi być fizyczny. Do definicji sportu dodałbym możliwość amatorskiego uprawiania, które wpływa pozytywnie na stan zdrowia. O e-sporcie powiedzieć tego się nie da :)
 11. Co to jest EA Labels? Nie za dużo mają prezesów wirtualnych bytów?
 12. równowartość 631 mil kodu Czcionka? Rozmiar? Jako jedna linia? Drukowane na A4 i składane: poziomo? pionowo? Marginesy? Takie statystyki są bzdurne i nic nie mówią. Podobnie często na Discovery można usłyszeć jakieś ciekawe porównania typu, że odległość do galaktyki w porównaniu do odległości do najbliższego sklepu jest jak liczba ziarenek mąki w szklance do liczby pcheł na łebku szpilki. A jak się człowiek chwilę zastanowi to czasem nawet rząd wielkości się nie zgadza.
 13. Gra jest na tyle mała, że nie powinna tyle kosztować. I to jest właśnie wada wielkich wydawców, konsol i "wielkiego przemysłu" - zanim kasa trafi do twórców to miną lata i zostanie tego kilka procent. Indie, tylko indie! Twórcy niezależni tworzą niesamowite gry, po taniości - bez zbędnych kosztów nie-wiadomo-czego, i kasa trafia prosto do nich! Da się? Da się! A Journey to gra wybitna, trzeba zagrać i się popłakać, żeby zrozumieć.
 14. Bobo

  The Cave - recenzja

  To są jak najbardziej normalne gry, tyle że mniejsze. A często, albo prawie zawsze, lepsze niż te wielkie tytuły AAA, które nie mają duszy. Ostatnio najlepsi twórcy gier zaczynają robić właśnie takie mniejsze gry, bez budżetów ale też bez bata na głową. Dzięki temu znów pojawiają się gry, które ktoś robi z pasji.
 15. Bobo

  The Cave - recenzja

  Betonowy1 -> W CDA to dopiero są nadęte teksty, gdzie autorzy chyba próbują prześcignąć naczelnego w używaniu rzadko stosowanych słów.
 16. Reklamy na gram? W ogóle w internecie? Nie widziałem:) * wpis sponsorował AdBlock
 17. Statyczne modele to nic - liczy się animacja. Dla mnie poziom animacji w L.A. Noire już jest mistrzostwem i w zupełności wystarcza do oddania całej mimiki. Jeśli dalej będą wykorzystywać tę technologię tylko zwiększą szczegółowość to będzie super. Ale nadal potrzebny jest prawdziwy aktor, żeby odegrać tę twarz - animator ani żaden program kontrolujący X-dziesiąt punktów kontrolnych - to wciąż za mało. I mam nadzieję, że tak zostanie.
 18. Jeszcze jedna rzecz: wielkości czcionek są nieproporcjonalne. Nagłówek jest wielki, a potem sam tekst mały. Dobrym testem, czy czcionki mają odpowiednie proporcje, jest zmniejszenie sobie wszystkich czcionek/całej strony i zobaczenie jak to wygląda. W tej chwili po takim zmniejszeniu nagłówek dalej jest całkiem spory, a tekst maciupeńki. Niech rozmiary czcionek nie będą 60 / 38 / 26 / 16 tylko bardziej zrównoważone np. 40 / 26 / 20 / 16 - obrazki dla porównania. Zbyt duże czcionki dla mnie oznaczają po pierwsze Fakt/Super Express, a po drugie po prostu rażą i przytłaczają i zmuszają do patrzenia na stronę przez "małe" (FullHD też nie starczy!) okienko.
 19. Dalej wiele rzeczy jest zbyt dużych, chociażby w tym wpisie lista rzeczy, które poprawiliście. Na moim 1680x1050 na całym ekranie mieści się zaledwie 10 punktów! Czuję się, jakbym przeglądał stronę przez malutkie okienko, jak na komórce.
 20. Co racja to racja. Ja dalej nie wiem gdzie (albo w ogóle CZY) jest lista nowinek (bo zakładam, że "hot news" to nowinki wyróżnione?) na stronie głównej GOL, i też przestałem tam w ogóle gdziekolwiek klikać, prócz głównego obrazka. Ot - człowiekowi nudzą się nowinki i woli mieć jedno, zawsze takie samo, źródło wiadomości:)
 21. Nie są. W książkach i gazetach odstępy między wyrazami są stałe (poza nielicznymi wyjątkami w bardzo wąskiej kolumnie w gazecie) a same wyrazy są dzielone.
 22. To jest szokujące. NajNudniejszy (przez wielkie N), najbardziej wtórny ze wszystkich części Diablo, najdroższy (prawie 200 zł za grę, ŻECOJAK?!) i największa sprzedaż... O Co Chodzi? Gdzie logika?
 23. Bobo

  Diablo III ukończone w 4-5 godzin

  Sklepie gram: czy naprawdę pakowanie malutkiego pudełka z grą do wielkiego tekturowego pudła 50x50x20 cm się opłaca?? Przecież kurier policzy za coś takiego znacznie więcej!